fbpx

Kurs
na instruktora narciarstwa

Rozwiń swoją pasję i pozyskaj uprawnienia instruktora narciarstwa, aby zarabiać na polskich i zagranicznych stokach na terenie całej Unii Europejskiej. Zostań certyfikowanym instruktorem narciarstwa.

1350zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Kurs na instruktora narciarstwa prowadzony jest w dwóch wariantach - pierwszy z nich stanowi formę kursu tygodniowego, realizowaną od poniedziałku do niedzieli (7 dni z rzędu), a drugi formę weekendową, który stanowi 4 kolejne weekendy (8 dni).

W obu przypadkach zakres godzinowy (63h) jak i program zajęć są jednakowe.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

W skład dokumentów wydawanych uprawnień po zaliczonych egzaminach końcowych wchodzi legitymacja instruktora narciarstwa w wersji polsko i anglojęzycznej - plastikowej i skórzanej wraz z dodatkowym certyfikatem wyłącznie w języku angielskim.

Pozyskując nasze uprawnienia instruktorskie zdobywasz możliwość wykonywania pracy instruktora na terenie całej Unii Europejskiej uwzględniając szkółki narciarskie jak również założenie własnej.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Głęboko wierzymy, że podstawą owocnej nauki jest atmosfera, dlatego też zrobimy wszystko, aby Twój ewentualny udział w naszym kursie przemijał w niezwykle komfortowych warunkach, zrozumieniu Twoich oczekiwań oraz budowania partnerskich relacji umożliwiających efektywną naukę zagadnień od teorii po praktykę.

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas od naszych absolwentów.

kurs_4

Nowoczesny program

W dobie oczekiwań pracodawców jak i standardów panujących na stokach narciarskich, program kursu instruktorskiego narciarstwa został skonstruowany w taki sposób, aby sprostać wszelkim normom nauczania i przygotować kursantów do samodzielnej i efektywnej pracy instruktorskiej.

Kurs na instruktora narciarstwa dzielony jest na moduły. Szkolenie składa się z zajęć praktycznych, teoretycznych oraz hospitacji zajęć. Starając się zagwarantować naszym kursantom możliwie najwyższe standardy szkoleniowe, kładziemy nacisk na praktykę. Niemal 2/3 całego szkolenia stanowią zajęcia praktyczne, przy czym pozostała jego część, teoria, realizowana jest w atrakcyjnej formie.

Ogólny zarys programu szkolenia instruktorów, rozwijany podczas szkolenia.

1. Historia narciarstwa w Polsce i na świecie.
2. Kwestie związane z organizacją oraz infrastrukturą stoków narciarskich.
3. Zasady uwzględniające narciarstwo zjazdowe w prowadzeniu zajęć rekreacyjno – sportowych.
4. Techniki i specyfikacja nauczania narciarstwa zjazdowego.
5. Metodyka nauczania narciarstwa zjazdowego.
6. Metody nauczania osób o różnym poziomie zaawansowania, wieku, doświadczenia.
7. Wszystko o sprzęcie narciarskim: właściwy dobór oraz konserwacja.
8. Bezpieczeństwo podczas zajęć.
9. Higiena zajęć narciarstwa zjazdowego.
10. Wszystko o sytuacjach ekstremalnych i sposobie radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
11. Rodzaje niebezpieczeństw i zagrożeń: rodzaje gór, śniegu, urazy i kontuzje, pierwsza pomoc, kodeks.
12. Prawa, etyka i obowiązki instruktora.
13. Odpowiedzialność cywilna i karna w narciarstwie zjazdowym.
14. Planowanie i organizowanie szkoleń narciarskich na stoku.
15. Rodzaje, charakterystyka, organizowanie oraz sędziowanie na zawodach.
16. Organizowanie wycieczek i rajdów.
17. Rodzaje i zalecenia ćwiczeń mających na celu kształtowanie motoryki.
18. Ćwiczenia specjalistyczne.
19. Hospitacje zajęć pod okiem wykładowcy.
20. Pedagogizacja zajęć.
21. Szkolenia z dziećmi.

Uczestnikiem kursu instruktora narciarstwa  możne zostać każda osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Posiada minimum średnie wykształcenie.

W przypadku kursu instruktorskiego narciarstwa oczywistym jest fakt, że kursanci powinni mieć umiejętności praktyczne pozwalające na swobodne poruszanie się na stoku na poziomie zaawansowanym. Kurs instruktorski narciarstwa nie bazuje na nauczaniu kursantów jazdy na nartach, ale ma przygotować ich do pracy instruktorskiej.

Owszem, w trakcie zajęć praktycznych będziemy korygować technikę jazdy, udzielać wskazówek i przebrniemy przez podstawy nauczania, jednak aby pozytywnie zaliczyć egzaminy końcowe wymagamy umiejętności jazdy na nartach już przed rozpoczęciem kursu instruktorskiego.

W nawiązaniu do Twoich oczekiwań względem formy kursu instruktorskiego oferujemy dwa warianty realizacji zajęć.

Pierwszy wariant szkoleniowy kierujemy do osób, które mają wolny czas na naukę przez siedem kolejnych dni – począwszy od poniedziałku do niedzieli. Zakres godzinowy to zazwyczaj przedział czasowy 8:00 – 17:00.

Drugi wariant kursu instruktorskiego narciarstwa to kurs weekendowy prowadzony przez cztery kolejne weekendy. Tę formę kierujemy do osób, które nie posiadają wolnego na kształcenie czasu w ciągu tygodnia. W tej formule zajęcia trwają najczęściej w godzinach 9:00 – 18:00.

W obu wariantach wyboru kursu zakres godzin (63h) jak i program kursu instruktorskiego narciarstwa pozostają jednakowe.

Formy kursu do wyboru:

Kurs intensywny, tygodniowy.

Kurs weekendowy, zaoczny.

Ukończony kurs instruktorski narciarstwa daje szansę podjęcia pracy o charakterze instruktora na stokach Unii Europejskiej, a w skład dokumentacji wydawanej po ukończonym kursie wchodzi dokumentacja instruktorska w formie plastikowej oraz skórzanej, specjalny certyfikat w języku angielskim, a całość wysyłana jest nieodpłatnie do absolwentów do 21 dni roboczych od daty pozytywnego ukończenia kursu.

Oferowany przez naszą Akademię kurs na instruktora narciarstwa przygotuje Cię do pracy w rozmaitych szkołach narciarstwa, a także umożliwi założenie własnej.

Podsumowując, co uzyskasz?

Skórzaną legitymację instruktorską.

Plastikową legitymację instruktora w wersji polskiej i angielskiej.

Certyfikat w języku angielskim do podjęcia starań o pracę na terenie całej Unii Europejskiej.

Tytuł instruktora sportu o specjalności – instruktor narciarstwa.

Cena kursu to 1350 zł i jest to cena ostateczna. W naszej ofercie szkoleniowej nie napotkasz się na niejasne działania generujące dodatkowe, a pierwotnie ukryte koszty. W zamian za opłatę podejmujesz udział w kursie instruktora narciarstwa wraz z wysyłką dokumentacji instruktorskiej, a nawet możliwość 3 nieodpłatnych i dodatkowych egzaminów poprawkowych w przypadku nie zaliczenia kursu w pierwotnym terminie.

W skład opłaty wchodzi również pokrycie kosztów związanych z karnetami podczas zajęć praktycznych na stoku. Wymagamy jedynie własnego sprzętu.

Jesteśmy marką stawiającą na wysoką jakość szkoleniową, co na przestrzeni lat działalności naszej marki zostało zwieńczone uznaniem i szeroko pojętym prestiżem. Oferujemy wyjątkową hybrydę szkoleniową bazującą na atrakcyjnej cenie powiązanej z wysoką jakością kształcenia.

Dzięki takiemu podejściu stale podnosimy naszą jakość szkoleniową zyskując Waszą aprobatę, co widać po opiniach setek zadowolonych absolwentów.

Narciarstwo jest zdecydowanie najpopularniejszym zimowym sportem, nie tylko w Polsce, ale również w pozostałych częściach globu. Gdy korony drzew pokryje warstwa białego puchu, górskie krajobrazy rozjaśnią promienie Słońca, przestrzeń otoczy świeże powietrze – na stoku pojawią się fani narciarstwa. Jednak żaden z nich, jak się okazuje, nie pozostaje nim w mgnieniu oka. Pierwsza wizyta na stoku, nawet z profesjonalnym sprzętem nie czyni z tej osoby narciarza.

Każda osoba, która potrafi szusować na nartach, a przy okazji czyta niniejszy tekst zapewne zdaje sobie sprawę z faktu, jak istotną rolę odgrywa właściwe przeszkolenie osoby na samym początku jej narciarskiej przygody. Złe nawyki już na samym początku mogą okazać się druzgocące w skutkach. To nie tylko ryzyko odniesienia wypadku, ale również doznania obrażeń czy kontuzji. Wpojenie prawidłowych zasad, techniki jazdy, ale również ułożenia ciała, w przyszłości może okazać się bardzo cennym doświadczeniem i wiedzą. Wszystkie te czynniki razem wzięte, ułatwią stawienie czoła sytuacjom kryzysowym, które z całą pewnością na stoku narciarskim się przytrafią. Trzeba im jednak zapobiec zawczasu.

Na kurs instruktorski narciarstwa, który oferujemy zapraszamy wszystkie osoby kochające górskie klimaty, ale na bazie swoich narciarskich umiejętności i doświadczenia, uznali, że nadszedł czas by potwierdzić te zdolności w formie międzynarodowych uprawnień i certyfikatów. Spełnieniem dotychczasowej pasji przysłowiowych dwóch desek, jest możliwość podjęcia pracy o charakterze instruktora narciarstwa w oparciu o pozyskane uprawnienia instruktorskie.

Potencjalni kursanci posiadający doświadczenie, odpowiednie umiejętności oraz wiedzę udokumentowaną stosownymi legitymacjami, będą mogli, oczywiście o ile zechcą, cieszyć się pracą, która sprawi im wiele satysfakcji. Kurs na instruktora narciarstwa przygotuje ich do pracy z przyszłymi podopiecznymi, aby Ci mogli być dla nich nie tylko ostoją, ale również autorytetem podczas ich pierwszych, zapewne trudnych kroków w ramach przygody z narciarstwem.

Kurs instruktorski narciarstwa nierzadko okazuje się być nie tylko okazją do podjęcia dodatkowej, sezonowej pracy. To także sposobność na nawiązywanie nowych znajomości oraz czerpania korzyści z tytułu bycia instruktorem. Tymi profitami są najzwyczajniej w świecie pasja i możliwość robienia tego co się kocha, ale to także bonusy w formie zniżek na noclegi, darmowe karnety oraz inne korzyści materialne i niematerialne.

Ukończony kurs na instruktora narciarstwa upoważnia każdego naszego absolwenta do podjęcia pracy instruktorskiej, również na międzynarodowych stokach. Wiążę to również z dodatkowymi zarobkami oraz spędzaniem wolnego czasu aktywnie i z korzyścią dla siebie samego.

Kurs instruktora narciarstwa w naszym Sportowym Centrum Szkoleniowym stanowi gwarancję nie tylko na pozyskanie międzynarodowych uprawnień, ale również nabycie wartościowej wiedzy, zarówno praktycznej jak i teoretycznej, pod okiem naszych wysoce wykwalifikowanych wykładowców, którzy swoje umiejętności instruktorskie potwierdzają na zagranicznych stokach narciarskich.

Kurs instruktora narciarstwa z naszej oferty stanowi kompletną ofertę, a szkolenie kładzie wysoki nacisk na praktykę, nie pomijając często bagatelizowanej niestety teorii, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz podejścia pedagogicznego.

Finanse.

Cena: 1350 zł

Możliwość płatności na raty: tak

Możliwość refundacji kursu przez Urząd Pracy / zakład pracy kursanta: tak

Możliwość wystawienia faktury: tak

Opłata za kurs: najpóźniej na 5 dni przed planowanym terminem kursu.

Bezpieczeństwo dokonywanych wpłat: 100%

Czy zwracamy dokonane opłaty, jeśli kurs z uwagi na niską frekwencję nie ruszy?: tak w 100%, sprawdź nasz regulamin

 

Uprawnienia.

Tytuł instruktora narciarstwa: tak

Legitymacja instruktora narciarstwa skórzana i plastikowa: tak

Specjalny certyfikat w języku angielskim: tak

 

Zapisy i grupy.

Ograniczona liczba osób na kursie: tak

Do kiedy mogę zapisać się na kurs?: najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kursu.

Możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej: tak, napisz do nas.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz kursy o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

AMS SUMMER SPORT CAMP 2020 Edycja 6
2699 zł
AMS

SUMMER SPORT CAMP 2020 Edycja 6

Zapisy na AMS Summer Sport Camp 2020 wciąż trwają!

Kurs na trenera personalnego
1390 zł
Kurs

na trenera personalnego

Zapisz się na nasz kurs trenera personalnego, pozyskaj międzynarodowe uprawnienia trenerskie i certyfikaty. Zapewnimy dla Ciebie kadrę najlepszych specjalistów w Polsce i specjalistyczne moduły szkoleniowe. Sprawdź: Wrocław, Warszawa, Katowice i inne.

Kurs na instruktora fitness
1250 zł
Kurs

na instruktora fitness

Zapisz się na nasz kurs instruktora fitness. Zdobądź wiedzę, międzynarodowe uprawnienia instruktorskie oraz wiedzę, niezbędną do wykonywania pracy o charakterze instruktora fitness.

Kurs na instruktora siłowni
1250 zł
Kurs

na instruktora siłowni

Zapisz się na kurs instruktora siłowni, zdobądź międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i pod okiem najlepszych wykładowców w Polsce przygotuj się do samodzielnej pracy instruktorskiej.

Kurs na instruktora pływania
1250 zł
Kurs

na instruktora pływania

Nasz kurs instruktora pływania pozwoli Ci na otwarcie własnej szkółki pływania, podjęcia pracy na basenie, centrum SPA czy w luksusowym hotelu. A wszystko to dzięki naszym uprawnieniom instruktorskim.

kurs na instruktora tańca
1199 zł
kurs

na instruktora tańca

Nasz kurs instruktora tańca pozwoli Ci na założenie własnej działalności, szkółki tańca oraz możliwości prowadzenia zajęć. A szkolić Cię będzie kadra doświadczonych i utalentowanych wykładowców.

Kurs na instruktora pole dance
1490 zł
Kurs

na instruktora pole dance

Podejmij kurs instruktora pole dance i realizuj swoją pasję jako instruktor. Pozyskaj międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i kształć się pod okiem Edyty Borchowiec.

Kurs na instruktora tenisa
1150 zł
Kurs

na instruktora tenisa

Ukończ nasz kurs instruktora tenisa ziemnego, by podjąć pracę o charakterze instruktora tenisa na kortach całej Unii Europejskiej. Dzięki naszym uprawnieniom możesz założyć także własną szkółkę tenisa.

Kurs na instruktora wspinaczki
1150 zł
Kurs

na instruktora wspinaczki

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki sportowej pod okiem byłego trenera polskiej kadry narodowej wspinaczki sportowej juniorów - Roberta Grabowicza. Zdobądź uprawnienia i rozwijaj swoją pasję.

Kurs na instruktora samoobrony
1199 zł
Kurs

na instruktora samoobrony

Zapisz się na nasz kurs instruktora samoobrony, by pozyskać międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Do wyboru, szkolić Cię będą mistrzyni Róża Gumienna lub nie mniej utytułowani wykładowcy.

kurs na instruktora koszykówki
999 zł
kurs

na instruktora koszykówki

Poszukujesz miejsca, w którym zdobędziesz uprawnienia instruktora koszykówki? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. To właśnie u nas masz szansę przekształcić swoją pasję w tytuł instruktora piłki koszykowej.

Kurs na instruktora siatkówki
999 zł
Kurs

na instruktora siatkówki

Kurs instruktora siatkówki umożliwi Tobie pozyskanie uprawnień instruktorskich i pozwoli na pracę o charakterze instruktora piłki siatkowej. Dzięki nam przeobrazisz swoją pasję w pracę zawodową.

Kurs na instruktora snowboardu
1350 zł
Kurs

na instruktora snowboardu

Zapisz się na kurs instruktora snowboardu, by pozyskać uprawnienia pozwalające na samodzielną pracę instruktorską. Zacznij zarabiać na swojej pasji i kształć podopiecznych na Twoich ulubionych trasach.

Kurs instruktora ju-jitsu
1250 zł
Kurs

instruktora ju-jitsu

Zapraszamy na kurs instruktora ju-jitsu akredytowany przez PZJJ. Zostań instruktorem najwyższych lotów i spełniaj swoje marzenia. Gwarantujemy wysoki poziom kursu i najlepszych wykładowców.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Adres do korespondencji: ul. Grabiszyńska 281/110

53-234 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.