fbpx

Kurs
na instruktora tenisa

Ukończ nasz kurs instruktora tenisa ziemnego, by podjąć pracę o charakterze instruktora tenisa na kortach całej Unii Europejskiej. Dzięki naszym uprawnieniom możesz założyć także własną szkółkę tenisa.

1450zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Kurs na instruktora tenisa ziemnego obejmuje dwa warianty szkolenia - wariant tygodniowy, trwający od poniedziałku do niedzieli (7 dni z rzędu) lub wariant weekendowy, stanowiący cztery następne weekendy (8 dni).

Bez względu na Twój wybór, program kursu instruktorskiego oraz wymiar godzin (63h zegarowe) pozostają bez zmian.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

W skład uprawnień instruktorskich wchodzi legitymacja instruktora tenisa ziemnego w dwujęzycznej wersji językowej w formie plastikowej oraz skórzanej z dodatkowym certyfikatem w języku angielskim.

Pozyskując nasze uprawnienia instruktorskie zyskujesz szansę do wykonywania pracy na terenie całej Unii Europejskiej, uwzględniając szkółki tenisa ziemnego, lokalne korty tenisowe, a także bogato wyposażone obiekty turystyczno - rekreacyjne takie jak Hotele i Centra SPA posiadające własne korty tenisowe.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Fundamentem owocnej nauki jest atmosfera. Właśnie dlatego możesz liczyć na nasze wsparcie mentalne, indywidualne podejście, nierzadko również wyrozumiałość. Naszym celem jest wydedukowanie solidnego instruktora, a nie mistrza świata, dlatego zapomnij o presji i nieosiągalnych wymaganiach. Jesteśmy dla Ciebie!

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas od co najmniej setek zadowolonych absolwentów.

kurs_4

Nowoczesny program

Autorski program kursu stworzony został w oparciu o wieloletnią działalność, a także bogate doświadczenie zawodowe i trenerskiego naszego wykładowcy. Stawiając na jakość i prestiż wydawanych przez nas uprawnień nie uznajemy kompromisów, dążąc do najwyższych standardów nauczania, od programu po obiekty realizacji kursu.

 

Najbliższe terminy

na Kurs na instruktora tenisa

Listopad 2023

Kurs na instruktora tenisa

13.11.2023 - 19.11.2023

za 50 dni

1450zł

Kurs na instruktora tenisa

13.11.2023 - 19.11.2023

za 50 dni

1450zł

Kurs na instruktora tenisa

13.11.2023 - 19.11.2023

za 50 dni

1450zł

Kurs na instruktora tenisa ziemnego dzielony jest na trzy moduły. Na szkolenie składa się praktyka, teoria oraz hospitacje zajęć. Świadomi istoty zajęć praktycznych oferujemy państwu program nauczania, którego blisko 2/3 szkolenia stanowią właśnie zajęcia praktyczne. Resztę zajęć stanowi teoria, podana w łatwo przyswajalnej i atrakcyjnej formie.

Zresztą, zobacz 🙂

Ogólny zarys tematyki poruszanej na szkoleniu, która w ramach kursu jest obszernie rozwijana.

1. Podstawy tenisa ziemnego, teoria.
2. Techniki i metody nauczania: dzieci, osoby dorosłe, osoby rozpoczynające naukę oraz osoby zaawansowane.
3. Rodzaje i organizacja zajęć.
4. Koncepcja nauki tenisa.
5. Rodzaje kortów i piłek tenisowych.
6. Analiza funkcjonalna ruchu, a kąt uderzania piłki.
7. Poziomy metodyczne w nauce tenisa.
8. Biomechanika, a tenis.
9. Technika: uderzenia specjalne i podstawowe.
10. Taktyka i strategia.
11. Zachowanie piłki podczas odbiorów i lotu.
12. Praca ciała i nóg.
13. Trening kondycyjny, wytrzymałościowy i koordynacyjny.
14. Coaching.
15. Urazy, typowe kontuzje i potencjalne ryzyka.
16. Przepisy i zasady w tenisie ziemnym.
17. Wszystko o sprzęcie: butach, rakietach, naciągach i nawierzchni.
18. Tenis jako forma rekreacji oraz tenis jako sport zawodowy.
19. Przygotowanie do samodzielnej pracy instruktorskiej.
20. Metodyka pracy instruktora.

Zobacz też jak opiniują nas absolwenci!

Uczestnikiem kursu instruktora tenisa ziemnego  możne zostać każda osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Posiada minimum średnie wykształcenie.

Kurs instruktora tenisa ziemnego oferujemy każdej osobie, której pasją jest tenis, i która pragnie rozwijać się w kierunku instruktora i pracy na kortach tenisowych.

Nie przekreślamy chętnych do podjęcia kursu o minimalnym doświadczeniu i lukach w wiedzy, ponieważ jesteśmy od tego by kształcić i rozwijać, a jeszcze nikt nie urodził się specjalistą. Cenimy takie postawy, jednak należy pamiętać, że w dbałości o dobro potencjalnego pracodawcy, rynku i przyszłych Klientów, będziemy weryfikować Twoją wiedzę i umiejętności na egzaminach.

Każdy nasz kurs zwieńczony jest egzaminem teoretyczno – praktycznym w ostatnim dniu trwania kursu, a każde doświadczenie, umiejętności i predyspozycje, będą niewątpliwym atutem podczas ewentualnych egzaminów.

W nawiązaniu do Twoich oczekiwań proponujemy dwa rozwiązania dla formy kursu instruktorskiego.

Pierwszy, to rodzaj kursu tygodniowego. Ten kurs kierujemy do osób posiadających czas na naukę przez siedem następnych dni – od poniedziałku do niedzieli. Zajęcia w tej formie zazwyczaj trwają w godzinach 8:00 – 17:00.

Alternatywą dla kursu tygodniowego jest realizowany przez cztery kolejne weekendy – kurs zaoczny. Wariant ten dedykowany jest osobom, które nie mają czasu na naukę w ciągu tygodnia. W tym wariancie zajęcia są realizowane w każdą sobotę i niedzielę, najczęściej w godzinach 9:00 – 18:00.

W obu przypadkach kursu instruktora tenisa ziemnego program i wymiar czasowy są identyczne, a różnicę stanowi tylko i wyłącznie charakter szkolenia.

Oficjalne i ostateczne harmonogramy nawiązujące do godzin i miejsc realizacji kursów, wysyłane są do wszystkich uczestników kursu instruktora tenisa z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przez rozpoczęciem kursu instruktorskiego.

Formy kursu do wyboru:

Kurs intensywny, tygodniowy.

Kurs weekendowy, zaoczny.

Ukończony w naszej Akademii kurs instruktora tenisa ziemnego w jest szansą do zdobycia legitymacji instruktorskiej, wydawanej w dwóch wersjach językowych – polsko i anglojęzycznej.

Wspomniane dokumenty są również zwieńczone specjalnym certyfikatem w języku angielskim, a komplet dokumentacji wysyłany jest do 21 dni roboczych od daty ukończenia kursu.

Opisany powyżej zestaw dokumentów jest możliwością na podjęcie legalnej pracy na terenie Unii Europejskiej. Oferowany przez naszą Akademię kurs instruktora tenisa ziemnego przygotuje kursantów do samodzielnej pracy instruktorskiej w rozmaitych ośrodkach rekreacji, szkółkach tenisa czy wyspecjalizowanych w tym celu Hoteli i Centrów SPA, posiadających własne korty tenisowe.

Podsumowując, co uzyskasz?

Skórzaną legitymację instruktorską.

Plastikową legitymację instruktorską w polsko i anglojęzycznej wersji językowej.

Certyfikat w języku angielskim, umożliwiający pracę na terenie Unii Europejskiej.

Tytuł instruktora sportu o specjalności – instruktor tenisa ziemnego.

Cena kursu to 1450 zł i jest to cena ostateczna. Nie narażamy Cię na ukryte koszty, gwarantujemy darmowe wydanie dokumentów, a nawet egzaminy poprawkowe.

W ramach opłaty za kurs instruktora tenisa ziemnego zdobywasz możliwość uczestnictwa w kursie, wydanie uprawnień instruktorskich, a nawet możliwość 3 dodatkowych terminów egzaminacyjnych w przypadku nie zaliczenia testów w pierwotnym terminie.

Jak widzisz, oferujemy naprawdę wiele na jasnych i rozsądnych warunkach.

Nie uznajemy kompromisów. Jak szkolimy, to tylko najlepiej i z najlepszymi. Bazując na wieloletnim doświadczeniu gwarantujemy jakość począwszy od wykładowcy, po miejsca realizacji kursu oraz oferowane uprawnienia.

Zaufaj nam i skorzystaj z wyjątkowej hybrydy szkoleniowej stanowiącej wysoką jakość połączoną z niezwykle atrakcyjną ceną.

Tenis ziemny przeżywa w naszym kraju swoisty renesans. Po wielu latach posuchy w kwestii odnoszonych sukcesów, na horyzoncie pojawiły się siostry Radwańskie oraz Jerzy Janowicz. Osiągane przez nich spektakularne wyniki przełożyły się na medialność dyscypliny, a ta z kolei na ilość osób uprawiających ten przysłowiowy, biały sport. Tenis ziemny, podobnie jak squash czy golf, uważany jest za elitarną dyscyplinę sportową. Często wybierany jest przez biznesmenów, którzy po spotkaniach firmowych, stają w szranki na korcie ze swoimi partnerami – biznesowymi.

Nasza Akademia w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na instruktorów oferuje kurs instruktora tenisa ziemnego. Jeśli tenis jest Twoją pasją i cenisz sobie kontakt z ludźmi oraz chciałbyś spróbować swoich sił w roli instruktora, zapisz się na nasz kurs instruktora tenisa w Akademii Mistrzostwa Sportowego.

Z naszej strony gwarantujemy Tobie wykwalifikowaną, doświadczoną i kompetentną kadrę wykładowców oraz wysoki poziom merytoryczny prowadzonego kursu. Korzystając z naszej oferty otwierasz przed sobą kolejne drzwi na drodze kariery zawodowej. Praca o charakterze instruktora tenisa ziemnego może okazać się sposobem na dorobienie do pensji, lub oddanie się tej pracy całkowicie.

Po zaliczonym materiale, stanowiącym nasz kurs instruktora tenisa ziemnego, pozyskasz stosowne certyfikaty i dokumentację instruktorską, uprawniającą do podjęcia pracy o charakterze instruktora tenisa ziemnego nie tylko na terenie naszego kraju, ale również za granicą.

Kto wie, może przy odrobinie szczęścia pozyskasz zatrudnienie w jednym z ekskluzywnych hoteli bądź ośrodków sportowych w egzotycznym miejscu? Założysz własną szkółkę lub poprowadzisz zajęcia w cudzej?

Jeżeli posiadasz stosowne umiejętności, a czytając ten materiał zakładamy, że tak – zapraszamy do naszej Akademii i wierzymy, że kurs instruktora tenisa ziemnego, w którym przyjdzie Ci uczestniczyć – pomoże rozwinąć skrzydła na ścieżce kariery trenerskiej.

Nasze kursy instruktorskie tenisa ziemnego realizowane są na terenie całej Polski i zależnie od terminu kształcimy w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Finanse.

Cena: 1450 zł

Możliwość płatności na raty: tak

Możliwość refundacji kursu przez Urząd Pracy / zakład pracy kursanta: tak

Możliwość wystawienia faktury: tak

Opłata za kurs: najpóźniej na 5 dni przed planowanym terminem kursu.

Bezpieczeństwo dokonywanych wpłat: 100%

Czy zwracamy dokonane opłaty, jeśli kurs z uwagi na niską frekwencję nie ruszy?: tak w 100%, sprawdź nasz regulamin

 

Uprawnienia.

Tytuł instruktora tenisa: tak

Legitymacja instruktora tenisa skórzana i plastikowa: tak

Specjalny certyfikat w języku angielskim: tak

 

Zapisy i grupy.

Ograniczona liczba osób na kursie: tak

Do kiedy mogę zapisać się na kurs?: najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kursu.

Możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej: tak, napisz do nas.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz kursy o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Kurs na trenera personalnego Instytucja Certyfikująca EQF4
1650 zł
Kurs

na trenera personalnego Instytucja Certyfikująca EQF4

TERAZ 50% CENY FINANSUJE OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TRENERÓW PERSONALNYCH!!!

Kurs na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4
2950 zł
Kurs

na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4

Zapisz się na kurs trenera personalnego + instruktora siłowni, zdobądź międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i pod okiem najlepszych wykładowców w Polsce przygotuj się do samodzielnej pracy instruktorskiej i trenerskiej.

Kurs na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!
1490 zł
Kurs

na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapisz się na nasz kurs instruktora fitness. Zdobądź wiedzę, międzynarodowe uprawnienia instruktorskie oraz wiedzę, niezbędną do wykonywania pracy o charakterze instruktora fitness.

Kurs na instruktora pływania
1550 zł
Kurs

na instruktora pływania

Nasz kurs instruktora pływania pozwoli Ci na otwarcie własnej szkółki pływania, podjęcia pracy na basenie, centrum SPA czy w luksusowym hotelu. A wszystko to dzięki naszym uprawnieniom instruktorskim.

kurs na instruktora tańca
1399 zł
kurs

na instruktora tańca

Nasz kurs instruktora tańca pozwoli Ci na założenie własnej działalności, szkółki tańca oraz możliwości prowadzenia zajęć. A szkolić Cię będzie kadra doświadczonych i utalentowanych wykładowców.

Kurs na instruktora pole dance
1590 zł
Kurs

na instruktora pole dance

Podejmij kurs instruktora pole dance i realizuj swoją pasję jako instruktor. Pozyskaj międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i kształć się pod okiem Edyty Borchowiec.

Kurs na instruktora wspinaczki
1450 zł
Kurs

na instruktora wspinaczki

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki sportowej pod okiem byłego trenera polskiej kadry narodowej wspinaczki sportowej juniorów - Roberta Grabowicza. Zdobądź uprawnienia i rozwijaj swoją pasję.

Kurs na instruktora samoobrony
1450 zł
Kurs

na instruktora samoobrony

Zapisz się na nasz kurs instruktora samoobrony, by pozyskać międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Do wyboru, szkolić Cię będą mistrzyni Róża Gumienna lub nie mniej utytułowani wykładowcy.

kurs na instruktora koszykówki
1450 zł
kurs

na instruktora koszykówki

Poszukujesz miejsca, w którym zdobędziesz uprawnienia instruktora koszykówki? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. To właśnie u nas masz szansę przekształcić swoją pasję w tytuł instruktora piłki koszykowej.

Kurs na instruktora siatkówki
1450 zł
Kurs

na instruktora siatkówki

Kurs instruktora siatkówki umożliwi Tobie pozyskanie uprawnień instruktorskich i pozwoli na pracę o charakterze instruktora piłki siatkowej. Dzięki nam przeobrazisz swoją pasję w pracę zawodową.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.