fbpx

Kurs
tapingu

Nasze szkolenie z kinezjotapingu jest doskonałą okazją na zdobycie wiedzy z zakresu "nakładania tejpów", przeciwdziałania dolegliwościom bólowym, a także formą leczenia kontuzji za pomocą taśm.

799zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Nasz kurs tapingu realizowany jest w trakcie dwóch dni szkoleniowych w sobotę i niedzielę, stanowiącym pełne 12h zegarowych nauki pod okiem wybitnego specjalisty.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Dwudniowy kurs tapingu zwieńczony jest uzyskaniem specjalnego certyfikatu w języku angielskim będącego poświadczeniem nabytej wiedzy z zakresy kinezjotapingu na całym terenie Unii Europejskiej.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Jesteśmy przekonani, że atmosfera to jeden z podstawowych fundamentów owocnego kształcenia. Mając tę świadomość, za każdym razem staramy się, aby zajęcia były realizowane w wyjątkowej atmosferze, bazującej na zrozumieniu oczekiwań kursantów.

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas.

kurs_4

Nowoczesny program

Nasz kurs tapingu został skomponowany w oparciu o oczekiwania rynku, a także wieloletnie doświadczenie naszych wykładowców i specjalistów z zakresu fizjoterapii oraz urazów sportowych. Wybierając nasz kurs tapingu masz pewność, że sprostamy Twoim oczekiwaniom i uzbroimy Cię w solidną dawkę wiedzy.

 

Najbliższe terminy

z Kurs tapingu

Lipiec 2023

Kurs tapingu
12h

Kurs tapingu

Kraków

15.07.2023 - 16.07.2023

za 34 dni

799zł

Kurs tapingu
12h

Kurs tapingu

Katowice

15.07.2023 - 16.07.2023

za 34 dni

799zł

Kurs tapingu
12h

Kurs tapingu

Wrocław

15.07.2023 - 16.07.2023

za 34 dni

799zł

Ogólny zarys programu szkolenia:

1. Rys historyczny kinezjotapingu.
2. Właściwości plastra.

3. Techniki oklejania i ich wpływ na organizm pacjenta:

– Technika mięśniowa.
– Technika powięziowa.
– Technika korekcyjna.
– Technika więzadłowa.
– Technika limfatyczna.
– Technika funkcjonalna.

4. Metodologia naklejania plastra.
5. Naukowe podstawy kinezjotapingu.
6. Wskazania i przeciwwskazania do terapii kinezjotapingiem.

7. Aplikacje dla poszczególnych mięśni i zespołów dolegliwości:

– Prostownik grzbietu.
– Mięsień czworoboczny lędźwi.
– Aplikacja w bólach krzyża i dolegliwościach odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
– Zginacze bioder.
– Mięśnie pośladkowe.
– Mięsień czworoboczny grzbietu – część wstępująca, poprzeczna, zstępująca.
– Postępowanie w przypadku whiplash (uraz smagnięcia biczem).
– Technika korekcyjna dla okolicy karku.
– Mięśnie mostkowo – obojczykowo – sutkowe.
– Mięsień naramienny.
– Mięśnie: podgrzebieniowy i nadgrzebieniowy.
– Aplikacja w zespołach zamrożonego barku.
– Biceps.
– Triceps.
– Zginacze i prostowniki przedramion – postępowanie w dolegliwościach łokcia golfisty/ łokcia tenisisty.
– Dolegliwości nadgarstka.
– Mięsień czworogłowy uda.

Aplikacje dla rzepki – konflikt udowo – rzepkowy:

– Mięśnie kulszowo – goleniowe.
– Stabilizacja stawu kolanowego.
– Pasmo biodrowo piszczelowe, boczne przyparcie rzepki.
– Mięsień brzuchaty łydki i płaszczko waty.
– Rozcięgno podeszwowe.
– Mięsień piszczelowy przedni.

A tak opiniują nas absolwenci 🙂

Uczestnikiem szkolenia ze szkolenia z kinezjotapingu może zostać każda osoba zainteresowana wspomnianą  tematyką, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Szkolenie z tapingu realizowane jest w dwudniowej formie weekendowej, a zajęcia realizowane są w sobotę i niedzielę o łącznym wymiarze czasowym 12h zegarowych (2 x 6h). Finalne harmonogramy określające miejsce i godziny zajęć przesyłane są do wszystkich uczestników szkolenia z dokonanymi opłatami najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Szkolenie nie kończy się egzaminem, a uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z uzyskaniem certyfikatu w języku angielskim.

Uczestnictwo w szkoleniu z tapingu każdorazowo kończy się  uzyskaniem specjalnego certyfikatu z kursu tapingu w języku angielskim, będącego dokumentem poświadczającym zgromadzoną wiedzę na terenie całej Unii Europejskiej.

Kompletna dokumentacja wysyłana jest nieodpłatnie do wszystkich uczestników biorących udział w zajęciach maksymalnie do 21 dni roboczych.

799 zł

W skład opłaty za kurs tapingu każdy z kursantów otrzymuje od nas specjalny starter w formie taśm umożliwiający zajęcia praktyczne z wykładowcą.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Nasze kursy medyczne cieszą się wielkim uznaniem wśród naszych absolwentów z uwagi na kadrę osób prowadzących szkolenia medyczne, a także za jakość i formę przekazywanej wiedzy. Praktyka stanowiąca zobrazowanie teorii, liczne przykłady i skrupulatne wyjaśnianie zagadnień poruszanych w trakcie zajęć zapewnia efektywne nauczanie będące podstawą zadowolenia naszych kursantów. W skład opłaty za kurs wliczane są również specjalne startery umożliwiające kształcenie, zwieńczone naszym certyfikatem, powszechnie bardzo szanowanym na naszym rynku i u pracodawców.

 

Taping, a właściwie kinesiotaping jest formą zarówno rehabilitacji jak i medycyny sportowej stosowanej przy kontuzjach i rozmaitych urazach. Specjalne taśmy, odpowiednio nałożone na chore miejsce pozwalają na uzyskanie rewelacyjnych efektów w kontekście niwelacji bólu.

Taping stosowany jest zarówno w przychodniach i szpitalach, jak również centrach medycyny i rehabilitacji sportowej. Jest to uniwersalna metoda, która przy umiejętnym nałożeniu i technice oraz wiedzy osoby, która nakłada taśmy potrafi przynieść rewelacyjne i natychmiastowe efekty.

Kurs tapingu w naszej Akademii jest doskonałym sposobem na pozyskanie wartościowej wiedzy z tematyki kinezjotapingu i pozwoli na stosowanie jej osobiście oraz na potencjalnych pacjentach. Gwarantujemy wysoki poziom kursu, przy jednoczesnym wartościowym programie szkolenia pod okiem wybitnego specjalisty.

Pojęcie jakim jest kinesiotaping doskonale znane jest naszemu wykładowcy, który jest fizjoterapeutą kadry narodowej ciężarowców.

Przypominamy, że za nasze kursy medyczne odpowiada wyjątkowa kadra specjalistów, będąca gwarantem wysokiej jakości kursu.

W zależności od terminu realizujemy nasze szkolenia z kinezjotapingu w miastach takich jak: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Fitness Step Level 2
599 zł
Fitness

Step Level 2

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć Fitness Step na poziomie średnim i zaawansowanym. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness Exercise Balls
599 zł
Fitness

Exercise Balls

Trening z piłką efektywnie aktywizuje mięśnie posturalne i polepsza propriocepcję, wpływając tym samym na prawidłową postawę ciała. Zwiększając zaangażowanie mięśni głębokich, usprawniamy pracę nad równowagą oraz koordynacją ruchową, ale przede wszystkim dostarczamy nowe bodźce treningowe.

Fitness Stretching
599 zł
Fitness

Stretching

Stretching jest obowiązkową jednostką treningową, poprawiająca sprawność i codzienne funkcjonowanie całego układu ruchu. Na szkoleniu dowiesz się jak ważna jest praca nad elastycznością tkanek miękkich naszego organizmu.

Przygotowanie motoryczne w sportach walki
699 zł
Przygotowanie

motoryczne w sportach walki

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningu motorycznego w sportach walki. Szkolenie to pokaże Ci efektywne metody zwiększania wydajności fizycznej i sposoby zapobiegania kontuzjom.

Przygotowanie motoryczne
699 zł
Przygotowanie

motoryczne

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningu motorycznego. Szkolenie z treningu motorycznego pokaże Ci efektywne metody zwiększania wydajności fizycznej i sposoby zapobiegania kontuzjom.

Psychologia Sportu
549 zł
Psychologia

Sportu

Aby motywacja w pracy z klientami była skuteczna, należy posiadać odpowiednie cechy psychologiczne oraz wiedzieć, jak poprawnie to robić. Tego dowiesz się na naszych warsztatach.

Kształtowanie kobiecej sylwetki z użyciem gum oporowych (Powerband i Miniband)
550 zł
Kształtowanie

kobiecej sylwetki z użyciem gum oporowych (Powerband i Miniband)

Szkolenie dietetyka ogólna z elementami klinicznej
od 409 zł
Szkolenie

dietetyka ogólna z elementami klinicznej

Certyfikowany kurs dietetyki wprowadza w podstawy zagadnień dietetycznych. Na tym poziomie poznasz popularne diety, a także dowiesz się jak je komponować. Obalimy również powszechne mity żywieniowe.

Szkolenie dietetyka sportowa
od 409 zł
Szkolenie

dietetyka sportowa

Na szkoleniu z dietetyki sportowej, dowiesz się o łączeniu diety z aktywnością fizyczną, procesach anabolicznych czy łamaniu stereotypów żywieniowych.

Szkolenie z suplementacji
od 409 zł
Szkolenie

z suplementacji

Szkolenie z suplementacji skupia się na aspektach suplementacji w oparciu o efekty treningowe i sportowe, ale przede wszystkim w oparciu o pożądany stan zdrowia oraz dobre samopoczucie.

Trening medyczny
699 zł
Trening

medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

Szkolenie mobility
599 zł
Szkolenie

mobility

Szkolenie mobility uzbroi Cię w wiedzę pozwalającą na skuteczne i efektywne rolowanie całego ciała. Dowiesz się jakimi metodami niwelować napięcie mięśniowe w Twoim ciele, poprawić swoją mobilność i wzmocnić core.

Masaż tkanek głębokich
799 zł
Masaż

tkanek głębokich

Poznaj techniki i metodykę masażu tkanek głębokich (MTG).

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
550 zł
Programowanie

treningowe w kształtowaniu sylwetki

Szkolenie z programowania treningowego nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Połóż kres planom treningowym z internetu, których nie rozumiesz i działaj samodzielnie.

Cross trening poziom I
700 zł
Cross

trening poziom I

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningowego WOD i skalowania zajęć. Szkolenie z cross treningu na poziomie I wprowadzi Cię w podstawy zajęć typu cross.

Cross trening poziom II
700 zł
Cross

trening poziom II

Nasze szkolenie z cross treningu na poziomie II jest rozwinięciem pierwszego etapu i obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, rolowanie, mobility i metodykę zaawansowanych ćwiczeń siłowych.

Podstawy treningu
499 zł
Podstawy

treningu

Jak ćwiczyć na siłowni? Zapoznamy Cię ze sprzętem, techniką wykonywania ćwiczeń, działaniem suplementów oraz podstawach dietetyki? Nasze szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne i świadome pierwsze kroki na siłowni.

Trening siłowy
599 zł
Trening

siłowy

Poznaj pełen wachlarz ćwiczeń, metodykę treningu siłowego oraz tajniki związane z ćwiczeniami. Szkolenie z treningu siłowego ukaże Ci równie niekonwencjonalne i nowoczesne spojrzenie na tę metodę treningową.

Trening z taśmami szkolenie
599 zł
Trening

z taśmami szkolenie

Trening z taśmami jest nowoczesną formą treningową kształtującą całe ciało. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie dla zdrowia. O tym wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu.

Trening funkcjonalny
599 zł
Trening

funkcjonalny

Trening funkcjonalny nie obciąża stawów, angażuje mięśnie głębokie, poprawia również motorykę i kondycję kształtując ludzkie ciało. Nasz szkoleniu poznasz tajniki i metodykę tej formy treningowej.

Kalistenika
599 zł
Kalistenika

Uczestnicząc w naszym szkoleniu poznasz zarówno fundamenty i podstawy treningu z własnym ciężarem ciała, jak również elementy gimnastyki i akrobatyki będące nieodzownym elementem w kalistenice.

Szkolenie kettlebell
599 zł
Szkolenie

kettlebell

Trening z kettlami, czyli kettlebells to doskonała metoda treningowa angażująca całe ciało. Zapisz się na nasze szkolenie kettlebell i poznaj wachlarz ćwiczeń, metodykę oraz technikę dla wykonywanych ćwiczeń.

Aktywna mama szkolenie
599 zł
Aktywna

mama szkolenie

Aktywność fizyczna w tym stanie jest dla kobiet jak najbardziej wskazana. Poznaj metody treningowe dla kobiet w ciąży i dowiedz się jak zaprogramować trening dla kobiet ciężarnych.

Fitness Step Level 1
599 zł
Fitness

Step Level 1

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć fitness step. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness pump
599 zł
Fitness

pump

Dowiedz się jak prowadzić zajęcia fitness pump. Poznaj metody programowania, skalowania i prowadzenia zajęć w klubach fitness. Poznaj metodykę konstruowania zajęć na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness zdrowy kręgosłup
599 zł
Fitness

zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego to zmora społeczeństwa XXI wieku. Nasze szkolenie zdrowy kręgosłup wskaże Ci sposoby i metody niwelowania bólu oraz wad postawy.

Szkolenie indoor cycling
699 zł
Szkolenie

indoor cycling

Zapoznaj się z rosnącą w siłę, skuteczną metodą treningową jaką jest indoor cycling. Dowiedz się jak skalować, programować i konstruować trening dla zajęć indoor cycling w klubie fitness.

Kurs wychowawcy wypoczynku kolonijnego
399 zł
Kurs

wychowawcy wypoczynku kolonijnego

Kurs wychowawcy kolonii realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz prowadzony w trybie STACJONARNYM.

Kurs pierwszej pomocy
299 zł
Kurs

pierwszej pomocy

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej celem pozyskania dokumentu wymagane przez polskich pracodawców i podmioty gospodarcze w naszym kraju.

Warsztaty kulinarne ams
349 zł
Warsztaty

kulinarne ams

Poszukujesz inspiracji w gotowaniu bazując na produktach najwyższej jakości? Cenisz sobie zdrową dietę, chcesz poznać fit przepisy z podstawami dietetyki, a przy okazji spędzić fantastyczne 6h w gronie kulinarnych miłośników? Jeśli tak, mamy coś dla Ciebie. Warsztaty kulinarne z kadrą dietetyków Akademii Mistrzostwa Sportowego!

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.