Szkolenie
functional bodybuilding

Szkolenie z kulturystyki funkcjonalnej, czyli zupełnie nowe światło na klasyczny trening siłowy. Unikaj kontuzji, degradacji wzorców ruchowych czy mobilności. Bo tym właśnie jest functional bodybuilding.

699zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Szkolenie zaplanowane jest na pełne 18 godzin zegarowych, rozbitych na trzy dni szkoleniowe po 8 godzin. Najczęściej piątek, sobotę i niedzielę.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Uczestnictwo w szkoleniu functional bodybuilding jest jednoznaczne z uzyskaniem specjalnego certyfikatu w języku angielskim, poświadczającego nabytą wiedzę nie tylko u polskich, ale i zagranicznych pracodawców.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Szkolenie prowadzi niezwykle charakterystyczna osobowość, wieloletni zawodnik sportów sylwetkowych i trener zawodników. Były reprezentant kadry narodowej PZKFiTS i człowiek z wieloma medalami na koncie. Człowiek pełen wiedzy i poczucia humoru, Dawid Bukiel.

kurs_4

Nowoczesny program

Nasz autorki program został stworzony specjalnie pod szkolenie z zakresu kulturystyki funkcjonalnej. Bazuje on na obserwacjach nowoczesnych trendów mających poszerzyć horyzonty względem klasycznego treningu siłowego.

Wyłoniliśmy więc plusy z trendów chwalących functional bodybuilding i przekażemy je Tobie na naszym szkoleniu.

Kulturystyka funkcjonalna

Functional bodybuilding, czyli klasyczna kulturystyka w ujęciu funkcjonalnym. Cóż to takiego? Nic innego jak nowatorskie podejście do starej, dobrej kulturystyki, ale uwzględniające korzyści aspektów funkcjonalnych wraz z niwelowaniem ryzyka występowania kontuzji. To także eliminacja przestarzałych mitów i błędnych przeświadczeń, które utarły się i przetrwały w klasycznym treningu siłowym.

Zaletą kulturystyki funkcjonalnej jest niwelowanie degradacji wzorców ruchowych i mobilności. Functional bodybuilding kształtuje ciało, bazuje na holistycznym podejściu do treningu i kształtowania sylwetki oraz na pewno wzbogaci Twój warsztat metodyczny.

Program szkolenia.

Program szkolenia w 2/3 składa się z zajęć praktycznych. Pierwszy dzień stanowi teoria, a dwa kolejne wyłącznie praktyka.

1. Geneza oraz cel funkcjonalnej kulturystyki.

2. Czym się różni FBB od klasycznej kulturystyki?

3. Dlaczego warto trenować kulturystykę funkcjonalną?

4. Anatomia Core, czyli benefit płynący z kulturystyki funkcjonalnej.

5. Programowanie treningowe w kulturystyce funkcjonalnej.

6. Specyfika układu nerwowego w kulturystyce funkcjonalnej.

7. Funkcjonalna kulturystyka, a urazy (kontuzje).

8. Wpływ funkcjonalnej kulturystyki na poziom gospodarki hormonalnej.

9. Suplementacja polecana w kulturystyce funkcjonalnej.

10. Akcesoria treningowe wykorzystywane w kulturystyce funkcjonalnej.

11. Zajęcia praktyczne – zestawy ćwiczeń, metodyka, założenia.

Uczestnikiem szkoleń z kulturystyki funkcjonalnej może zostać każda osoba zainteresowana tematem, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Kurs functional bodybuilding kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych pozyskaniem świeżego spojrzenia na temat kulturystyki klasycznej i związanymi z nią metodami treningowymi. Jest to doskonała okazja do poszerzenia własnych horyzontów treningowych i zwiększenia wachlarzu ćwiczeń.

Szkolenie realizowane jest zazwyczaj w piątek,  sobotę i niedzielę. Program został zaplanowany na pełne 18h zegarowych szkolenia z wyjątkowym specjalistą i utytułowanym trenerem.

Harmonogramy zawierające informacje organizacyjne opisujące miejsce i godziny szkolenia, wysyłane są do wszystkich uczestników kursu z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Szkolenie z kulturystyki funkcjonalnej ukończonej w naszej Akademii zawsze zostaje potwierdzone specjalnym certyfikatem functional bodybuilding w języku angielskim.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

699 zł

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Przede wszystkim to właśnie my wytyczamy ścieżkę dla szkolenia z zakresu kulturystyki funkcjonalnej. Na dzień tworzenia tej propozycji edukacyjnej, takiego szkolenia nie ma na terenie całej Polski.

Jesteśmy jednak przekonani, że będą powstawać kopie naszego kursu, podobnie jak w przypadku innych naszych ofert, które były pionierskimi na terenie naszej pięknej Polski. Jednak to nam zupełnie nie przeszkadza, bo tego typu propozycje pozostaną wyłącznie marną kopią. Program można usiłować skopiować. Ale nie da się sklonować naszego wykładowcy, który to szkolenie będzie dla Was prowadził.

Dawid Bukiel, wieloletni zawodnik sportów sylwetkowych, utytułowany trener i pasjonat modernistycznych form treningowych. To właśnie on wdroży Cię w świat kulturystyki funkcjonalnej i wzbogaci Twój warsztat treningowy, poszerzając horyzonty metodyczne.

Widzieliście zapewne filmy znanych i mniej znanych sylwetek fitness z za oceanu wykonujących na siłowni „dziwne” ćwiczenia? Fakt, część z nich jest zupełnie na wyrost i czasem przyprawia wręcz o uśmiech na twarzy, przypominając bardziej komedię 🙂

Natomiast należy przyznać, że tradycyjna kulturystyka w nowoczesnym wydaniu niesie za sobą szereg korzyści. Jakich?

Eliminuje ryzyko występowania kontuzji, uwzględnia charakter prozdrowotny, nie degraduje mobilności i wzorców ruchowych. Tym właśnie jest functional bodybuilding.

Na naszym szkoleniu poznasz dogłębnie tę metodę treningową i wzbogacisz swój warsztat metodyczny. Od tej pory będziesz mieć wybór treningowy dla siebie lub swoich podopiecznych i sprawdzisz, czy mieliśmy rację 🙂

Kadra wykładowców

prowadząca Szkolenie functional bodybuilding

Historie sukcesu

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Szkolenie dietetyka I
399 zł
Szkolenie

dietetyka I

Certyfikowany kurs dietetyki na poziomie I wprowadza w podstawy zagadnień dietetycznych. Na tym poziomie poznasz popularne diety, a także dowiesz się jak je komponować. Obalimy również powszechne mity żywieniowe.

Szkolenie dietetyka II
399 zł
Szkolenie

dietetyka II

Kurs dietetyki na poziomie II jest rozwinięciem poprzedniego poziomu. Teraz dowiesz się o łączeniu diety z aktywnością fizyczną, procesach anabolicznych czy łamaniu stereotypów żywieniowych.

Szkolenie dietetyka III
499 zł
Szkolenie

dietetyka III

Kurs dietetyki na poziomie III skupia się na dietetyce klinicznej. Na tym etapie dowiesz się o interpretacji wyników badań laboratoryjnych, systematyce schorzeń i przyczynach niepowodzeń w diecie.

Szkolenie z suplementacji
399 zł
Szkolenie

z suplementacji

Szkolenie z suplementacji skupia się na aspektach suplementacji w oparciu o efekty treningowe i sportowe, ale przede wszystkim w oparciu o pożądany stan zdrowia oraz dobre samopoczucie.

Trening medyczny
699 zł
Trening

medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

Kurs tapingu
599 zł
Kurs

tapingu

Nasze szkolenie z kinezjotapingu jest doskonałą okazją na zdobycie wiedzy z zakresu "nakładania tejpów", przeciwdziałania dolegliwościom bólowym, a także formą leczenia kontuzji za pomocą taśm.

Szkolenie mobility
449 zł
Szkolenie

mobility

Szkolenie mobility uzbroi Cię w wiedzę pozwalającą na skuteczne i efektywne rolowanie całego ciała. Dowiesz się jakimi metodami niwelować napięcie mięśniowe w Twoim ciele, poprawić swoją mobilność i wzmocnić core.

Masaż tkanek głębokich
599 zł
Masaż

tkanek głębokich

Szkolenie z masażu tkanek głębokich prowadzą fizjoterapeuci polskiej kadry narodowej IO, Marek Purczyński lub Mateusz Otta. Poznaj techniki i metodykę masażu tkanek głębokich (MTG).

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
349 zł
Programowanie

treningowe w kształtowaniu sylwetki

Szkolenie z programowania treningowego nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Połóż kres planom treningowym z internetu, których nie rozumiesz i działaj samodzielnie.

Cross trening poziom I
500 zł
Cross

trening poziom I

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningowego WOD i skalowania zajęć. Szkolenie z cross treningu na poziomie I wprowadzi Cię w podstawy zajęć typu cross.

Cross trening poziom II
500 zł
Cross

trening poziom II

Nasze szkolenie z cross treningu na poziomie II jest rozwinięciem pierwszego etapu i obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, rolowanie, mobility i metodykę zaawansowanych ćwiczeń siłowych.

Podstawy treningu
449 zł
Podstawy

treningu

Jak ćwiczyć na siłowni? Zapoznamy Cię ze sprzętem, techniką wykonywania ćwiczeń, działaniem suplementów oraz podstawach dietetyki? Nasze szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne i świadome pierwsze kroki na siłowni.

Trening siłowy
399 zł
Trening

siłowy

Poznaj pełen wachlarz ćwiczeń, metodykę treningu siłowego oraz tajniki związane z ćwiczeniami. Szkolenie z treningu siłowego ukaże Ci równie niekonwencjonalne i nowoczesne spojrzenie na tę metodę treningową.

Trójbój siłowy
399 zł
Trójbój

siłowy

Zdobądź wiedzę w zakresie świętego Graala kulturystyki i ćwiczeń siłowych, czyli trójboju siłowego. Poznaj tajniki tej niezwykle efektywnej metody treningowej pod okiem zawodnika kadry narodowej.

Trening z taśmami szkolenie
399 zł
Trening

z taśmami szkolenie

Trening z taśmami jest nowoczesną formą treningową kształtującą całe ciało. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie dla zdrowia. O tym wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu.

Trening funkcjonalny
399 zł
Trening

funkcjonalny

Trening funkcjonalny nie obciąża stawów, angażuje mięśnie głębokie, poprawia również motorykę i kondycję kształtując ludzkie ciało. Nasz szkoleniu poznasz tajniki i metodykę tej formy treningowej.

Kalistenika
399 zł
Kalistenika

Uczestnicząc w naszym szkoleniu poznasz zarówno fundamenty i podstawy treningu z własnym ciężarem ciała, jak również elementy gimnastyki i akrobatyki będące nieodzownym elementem w kalistenice.

Szkolenie kettlebell
399 zł
Szkolenie

kettlebell

Trening z kettlami, czyli kettlebells to doskonała metoda treningowa angażująca całe ciało. Zapisz się na nasze szkolenie kettlebell i poznaj wachlarz ćwiczeń, metodykę oraz technikę dla wykonywanych ćwiczeń.

Samoobrona dla kobiet
259 zł
Samoobrona

dla kobiet

Szkolenie samoobrony dla kobiet prowadzą mistrzowie sztuk walki, doświadczeni trenerzy i zawodnicy. To właśnie dzięki nim nabędziesz umiejętności pozwalających na skuteczną samoobronę.

Aktywna mama szkolenie
399 zł
Aktywna

mama szkolenie

Ciąża to nie choroba, a aktywność fizyczna w tym stanie jest dla kobiet jak najbardziej wskazana. Poznaj metody treningowe dla kobiet w ciąży i dowiedz się jak zaprogramować trening dla kobiet ciężarnych.

Fitness step
399 zł
Fitness

step

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć fitness step. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness pump
399 zł
Fitness

pump

Dowiedz się jak prowadzić zajęcia fitness pump. Poznaj metody programowania, skalowania i prowadzenia zajęć w klubach fitness. Poznaj metodykę konstruowania zajęć na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness zdrowy kręgosłup
399 zł
Fitness

zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego to zmora społeczeństwa XXI wieku. Nasze szkolenie zdrowy kręgosłup wskaże Ci sposoby i metody niwelowania bólu oraz wad postawy.

Szkolenie indoor cycling
750 zł
Szkolenie

indoor cycling

Zapoznaj się z rosnącą w siłę, skuteczną metodą treningową jaką jest indoor cycling. Dowiedz się jak skalować, programować i konstruować trening dla zajęć indoor cycling w klubie fitness.

Kurs kierownika kolonii
199 zł
Kurs

kierownika kolonii

Zapraszamy na kurs kierownika kolonii realizowany zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs wychowawcy kolonijnego
199 zł
Kurs

wychowawcy kolonijnego

Kurs wychowawcy kolonii realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs pierwszej pomocy
139 zł
Kurs

pierwszej pomocy

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej celem pozyskania dokumentu wymagane przez polskich pracodawców i podmioty gospodarcze w naszym kraju.

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 8:00 - 18:00
sobota 10:00 - 13:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.