Trójbój
siłowy

Zdobądź wiedzę w zakresie świętego Graala kulturystyki i ćwiczeń siłowych, czyli trójboju siłowego. Poznaj tajniki tej niezwykle efektywnej metody treningowej pod okiem zawodnika kadry narodowej.

399zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Wszystkie nasze szkolenia z trójboju siłowego realizowane są w formie weekendowej. Zajęcia zawsze zaczynamy w soboty, a kończymy w niedziele przeznaczając na kurs pełne 12h zegarowych.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Uczestnictwo w szkoleniu z trójboju siłowego jest jednoznaczne z uzyskaniem specjalnego certyfikatu w języku angielskim, będącego poświadczeniem wiedzy u polskich i zagranicznych pracodawców.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Wierzymy, że szkolenie będzie efektywne wyłącznie wtedy, gdy ogrom wiedzy będzie szedł w parze z wyjątkową atmosferą, poszanowaniem kursantów i odpowiednią osobą prowadzącą. Zawsze stawiamy na jakość.

Nie wierzysz? Sprawdź nasze opinie od setek naszych zadowolonych kursantów.

kurs_4

Nowoczesny program

Nasz autorski program trójboju siłowego stworzony został przez grono naszych specjalistów w oparciu o ogromne doświadczenie zawodowe naszego wykładowcy. Wiedza zgromadzona na licznych treningach, startach i pracy trenerskiej stanowi przepis na doskonałe, wartościowe szkolenie.

 

Najbliższe terminy

z Trójbój siłowy

Część teoretyczna.

1. Co to jest trójbój siłowy i skąd się wywodzi?
2. Różnice miedzy trojbojem siłowym klasycznym a trojbojem siłowym z użyciem sprzętu.
3. Ogólne zasady wykonywania TS oraz kryteria oceny przez sędziów podczas startów.
4. Dlaczego warto uprawiać TS jako fundament pod inne sporty siłowe.
5. Omówienie techniki bojów w trójboju siłowym.
– Squat (przysiad)
– Bench press (ławeczka)
– Deadlift (martwy ciąg)
6. Jakie uchwyty stosować podczas wszystkich 3 bojów
7. Specyfika pracy układu nerwowego pod tę dyscyplinę.
8. Superkompensacja.
9. Znaczenie włókien mięśniowych w TS (szybko i wolno kurczliwe)
10. Wpływ trójboju siłowego na wzrost poziomy testosteronu.
11. Które mięśnie oraz stawy należy rozgrzać przede wszystkim przed treningiem lub startem?
12. Tempo wykonywania ćwiczeń oraz kontrola oddechu.
13. Rola kondycji.
14. Jak ważna jest systematyczność.
15. Jak prawidłowo zwiększać ciężar podczas treningu lub rozgrzewki do startów na zawodach?
16. Jak planować makrocykle?
– Dynamic effort.
– Volume.
– Strength/Max effort.
– Assistance Day czyli ćwiczenia wspomagające / wzmacniające.
– Kolejność dni oraz ćwiczeń.
17. Które mięśnie asystujące mogą byc słabsze podczas danego boju i jak je wzmacniać.
18. Dodatkowe elementy i sprzęt przydatne lub wskazane w trójboju siłowym i dlaczego? (łańcuchy, gumy, pauzy, board press, spoto press, box squat)
19. Jakich ćwiczeń oraz jakiej aktywności unikać w TS?
20. Czy warto robić próby maksymalnej siły podczas treningu?
21. Przetrenowanie w TS.
22. Rola racjonalnego odżywiania, a optymalne wyniki.
23. Jaki wpływ na sylwetkę ma trójbój siłowy?

Cześć praktyczna.

Rozgrzewka specyficzna.

Przysiad (squat).
– Rozgrzewka.
– Ocena ruchomości.
– Tempo wykonywania ruchu.
– Elementy dodatkowe, właściwa technika i korekta błędów.
– Praktyka.

Ławeczka (bench press).
– Rozgrzewka.
– Ocena ruchomości.
– Tempo wykonywania ruchu.
– Elementy dodatkowe, właściwa technika i korekta błędów.
– Praktyka.

Martwy ciąg (deadlift).
– Rozgrzewka.
– Ocena ruchomości.
– Tempo wykonywania ruchu.
– Elementy dodatkowe, właściwa technika i korekta błędów.
– Praktyka.

Stretching i wyciszenie.

Uczestnikiem szkolenia z trójboju siłowego może zostać każda osoba zainteresowana pozyskaniem wiedzy i certyfikatu, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Szkolenie kierujemy do wszystkich osób chcących pozyskać wiedzę oraz certyfikat ze szkolenia. Poza wymogami wiekowymi nie ma żadnych dodatkowych kryteriów uczestnictwa.

Szkolenie realizowane jest każdorazowo w sobotę i niedzielę. Program został zaplanowany na pełne 12h zegarowych szkolenia skupiających się na zajęciach praktycznych. Harmonogramy zawierające informacje organizacyjne i uwzględniające miejsce oraz godziny szkolenia, wysyłane są do wszystkich uczestników szkolenia z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Szkolenie z trójboju siłowego w naszej Akademii zawsze zostaje potwierdzone specjalnym certyfikatem trójboju siłowego w języku angielskim.

399 zł

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Darmowa wysyłka uprawnień? Tak.

Za nasze szkolenie z treningu siłowego odpowiada wybitny fachowiec, Jarosław Drzewiecki. Pasjonat dźwigania ciężarów czego skutkiem są starty w zawodach Strongman w kategorii lekkiej. Na swoim koncie posiada takie tytuły jak wicemistrzostwo Polski w 2015 roku oraz występ w barwach narodowych na Mistrzostwach Świata Strongman w 2016 roku w Ohio USA. Jarek w 2017 roku objął stanowisko trenera asystenta narodowej kadry Wielkiej Brytanii w Mińsku na Białorusi na Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym.

Szkolenie to jest kierowane do trenerów, osób indywidualnych, zawodników jak i wszystkich tych, którzy po prostu chcą rozwinąć swoją wiedzę oraz umiejętności tejże dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej. Jeśli więc chcesz poszerzyć swoje horyzonty i zbudować fundament trzech najistotniejszych, a zarazem skomplikowanych ruchów jakimi są przysiad, wyciskanie sztangi na ławce oraz martwy ciąg, to nasze szkolenie jest zdecydowanie dla Ciebie.

Podczas 12h zegarowych zajęć praktycznych nauczysz się jak bezpiecznie i prawidłowo wykonywać SBD (squat, bench, deadlift), aby zwiększyć swoją maksymalną siłę, jakich elementów używać do optymalizacji bojów, poznasz podstawy planowania cyklów treningowych oraz cały szereg wskazówek na temat tego, co jest istotne w trójboju siłowym.

W dzisiejszych czasach każdy trener czy osoba korzystająca z siłowni wykonuje SBD. Niestety, spory odsetek wykonuję te ćwiczenia nieprawidłowo i z narażeniem na poważne kontuzje.

Jak wiadomo, trójbój siłowy to jedna z fundamentalnych gałęzi będąca bazowym elementem treningu siłowego, w skład którego wchodzą trzy ćwiczenia, które z powodzeniem można nazwać świętym Graalem kulturystyki. Są to przysiad, martwy ciąg i wyciskanie sztangi na ławce poziomej.

W trakcie wykonywania trójboju siłowego osoba ćwicząca, zazwyczaj na wysokim stopniu zaawansowania treningowego „przerzuca tony żelastwa”, a taki trening w ogromnym stopniu przyczynia się do budowy siły mięśniowej jak i doskonale kształtuje sylwetkę.

Z nami skorygujesz swoją technikę i wniesiesz własne treningi na kolejny, wyższy poziom. Kto wie, może od teraz trójbój siłowy zostanie Twoim ulubionym zestawem ćwiczeń.

Nasze szkolenia realizujemy w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Rzeszów, Zielona Góra i Białystok.

Kadra wykładowców

prowadząca Trójbój siłowy

Historie sukcesu

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Szkolenie dietetyka I
399 zł
Szkolenie

dietetyka I

Certyfikowany kurs dietetyki na poziomie I wprowadza w podstawy zagadnień dietetycznych. Na tym poziomie poznasz popularne diety, a także dowiesz się jak je komponować. Obalimy również powszechne mity żywieniowe.

Szkolenie dietetyka II
399 zł
Szkolenie

dietetyka II

Kurs dietetyki na poziomie II jest rozwinięciem poprzedniego poziomu. Teraz dowiesz się o łączeniu diety z aktywnością fizyczną, procesach anabolicznych czy łamaniu stereotypów żywieniowych.

Szkolenie dietetyka III
499 zł
Szkolenie

dietetyka III

Kurs dietetyki na poziomie III skupia się na dietetyce klinicznej. Na tym etapie dowiesz się o interpretacji wyników badań laboratoryjnych, systematyce schorzeń i przyczynach niepowodzeń w diecie.

Szkolenie z suplementacji
399 zł
Szkolenie

z suplementacji

Szkolenie z suplementacji skupia się na aspektach suplementacji w oparciu o efekty treningowe i sportowe, ale przede wszystkim w oparciu o pożądany stan zdrowia oraz dobre samopoczucie.

Trening medyczny
699 zł
Trening

medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

Kurs tapingu
599 zł
Kurs

tapingu

Nasze szkolenie z kinezjotapingu jest doskonałą okazją na zdobycie wiedzy z zakresu "nakładania tejpów", przeciwdziałania dolegliwościom bólowym, a także formą leczenia kontuzji za pomocą taśm.

Szkolenie mobility
449 zł
Szkolenie

mobility

Szkolenie mobility uzbroi Cię w wiedzę pozwalającą na skuteczne i efektywne rolowanie całego ciała. Dowiesz się jakimi metodami niwelować napięcie mięśniowe w Twoim ciele, poprawić swoją mobilność i wzmocnić core.

Masaż tkanek głębokich
599 zł
Masaż

tkanek głębokich

Szkolenie z masażu tkanek głębokich prowadzą fizjoterapeuci polskiej kadry narodowej IO, Marek Purczyński lub Mateusz Otta. Poznaj techniki i metodykę masażu tkanek głębokich (MTG).

Szkolenie functional bodybuilding
699 zł
Szkolenie

functional bodybuilding

Szkolenie z kulturystyki funkcjonalnej, czyli zupełnie nowe światło na klasyczny trening siłowy. Unikaj kontuzji, degradacji wzorców ruchowych czy mobilności. Bo tym właśnie jest functional bodybuilding.

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
349 zł
Programowanie

treningowe w kształtowaniu sylwetki

Szkolenie z programowania treningowego nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Połóż kres planom treningowym z internetu, których nie rozumiesz i działaj samodzielnie.

Cross trening poziom I
500 zł
Cross

trening poziom I

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningowego WOD i skalowania zajęć. Szkolenie z cross treningu na poziomie I wprowadzi Cię w podstawy zajęć typu cross.

Cross trening poziom II
500 zł
Cross

trening poziom II

Nasze szkolenie z cross treningu na poziomie II jest rozwinięciem pierwszego etapu i obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, rolowanie, mobility i metodykę zaawansowanych ćwiczeń siłowych.

Podstawy treningu
449 zł
Podstawy

treningu

Jak ćwiczyć na siłowni? Zapoznamy Cię ze sprzętem, techniką wykonywania ćwiczeń, działaniem suplementów oraz podstawach dietetyki? Nasze szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne i świadome pierwsze kroki na siłowni.

Trening siłowy
399 zł
Trening

siłowy

Poznaj pełen wachlarz ćwiczeń, metodykę treningu siłowego oraz tajniki związane z ćwiczeniami. Szkolenie z treningu siłowego ukaże Ci równie niekonwencjonalne i nowoczesne spojrzenie na tę metodę treningową.

Trening z taśmami szkolenie
399 zł
Trening

z taśmami szkolenie

Trening z taśmami jest nowoczesną formą treningową kształtującą całe ciało. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie dla zdrowia. O tym wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu.

Trening funkcjonalny
399 zł
Trening

funkcjonalny

Trening funkcjonalny nie obciąża stawów, angażuje mięśnie głębokie, poprawia również motorykę i kondycję kształtując ludzkie ciało. Nasz szkoleniu poznasz tajniki i metodykę tej formy treningowej.

Kalistenika
399 zł
Kalistenika

Uczestnicząc w naszym szkoleniu poznasz zarówno fundamenty i podstawy treningu z własnym ciężarem ciała, jak również elementy gimnastyki i akrobatyki będące nieodzownym elementem w kalistenice.

Szkolenie kettlebell
399 zł
Szkolenie

kettlebell

Trening z kettlami, czyli kettlebells to doskonała metoda treningowa angażująca całe ciało. Zapisz się na nasze szkolenie kettlebell i poznaj wachlarz ćwiczeń, metodykę oraz technikę dla wykonywanych ćwiczeń.

Samoobrona dla kobiet
259 zł
Samoobrona

dla kobiet

Szkolenie samoobrony dla kobiet prowadzą mistrzowie sztuk walki, doświadczeni trenerzy i zawodnicy. To właśnie dzięki nim nabędziesz umiejętności pozwalających na skuteczną samoobronę.

Aktywna mama szkolenie
399 zł
Aktywna

mama szkolenie

Ciąża to nie choroba, a aktywność fizyczna w tym stanie jest dla kobiet jak najbardziej wskazana. Poznaj metody treningowe dla kobiet w ciąży i dowiedz się jak zaprogramować trening dla kobiet ciężarnych.

Fitness step
399 zł
Fitness

step

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć fitness step. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness pump
399 zł
Fitness

pump

Dowiedz się jak prowadzić zajęcia fitness pump. Poznaj metody programowania, skalowania i prowadzenia zajęć w klubach fitness. Poznaj metodykę konstruowania zajęć na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness zdrowy kręgosłup
399 zł
Fitness

zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego to zmora społeczeństwa XXI wieku. Nasze szkolenie zdrowy kręgosłup wskaże Ci sposoby i metody niwelowania bólu oraz wad postawy.

Szkolenie indoor cycling
750 zł
Szkolenie

indoor cycling

Zapoznaj się z rosnącą w siłę, skuteczną metodą treningową jaką jest indoor cycling. Dowiedz się jak skalować, programować i konstruować trening dla zajęć indoor cycling w klubie fitness.

Kurs kierownika kolonii
199 zł
Kurs

kierownika kolonii

Zapraszamy na kurs kierownika kolonii realizowany zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs wychowawcy kolonijnego
199 zł
Kurs

wychowawcy kolonijnego

Kurs wychowawcy kolonii realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs pierwszej pomocy
139 zł
Kurs

pierwszej pomocy

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej celem pozyskania dokumentu wymagane przez polskich pracodawców i podmioty gospodarcze w naszym kraju.

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 8:00 - 18:00
sobota 10:00 - 13:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.