Aktywność fizyczna w otyłości

Otyłość jest powszechnym problemem współczesnej społeczności. Jest to choroba, z którą ciężko walczyć, a nadal niestety jest często bagatelizowana. Warto jednak wiedzieć, że przy pomocy instruktora fitness można dużo łatwiej pozbyć się nadmiernych kilogramów i zadbać o swoją sylwetkę. Każdy trener powinien zdawać sobie sprawę z tego, że celem coraz większej grupy osób, jest właśnie schudnięcie. Czas więc dowiedzieć się, jak prowadzić zajęcia wspomagające odchudzanie, a także jak motywować uczestników do działania. Tutaj znajdziesz porady nie tylko o tym, jak się odchudzać, ale przede wszystkim, co robić, by inny osiągnęli sukces!

Kurs instruktora – jak może pomóc w odchudzaniu?

Sama pasja dla wielu osób jest wystarczającym powodem do tego, by interesować się zawodem instruktora zajęć sportowych. Jednak pasja w tym przypadku to nie wszystko. W tym zawodzie zajmujesz się innymi ludźmi i musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ich ciała i organizmy pod wieloma względami się od siebie różnią. Tak więc prowadzenie zajęć sportowych na odchudzanie nie jest proste, ponieważ to, co jest skuteczne u jednego, może okazać się mało efektowne u kogoś innego. Jako instruktor zajęć sportowych musisz wiedzieć, jak dobrać ćwiczenia do konkretnej osoby, a także mieć świadomość, jakie są jej ograniczenia. Nie każdy ma taką wiedzę, a najlepiej czerpać ją od profesjonalistów. Tak więc, jeżeli interesuje Cię praca w roli instruktora, to najlepiej, jeśli pasję połączysz z wiedzą, a możesz tego dokonać, zapisując się na odpowiedni kurs.
Zapoznaj się z naszą ofertą kursów i wybierz dla siebie ten, który spełnia Twoje oczekiwania!

Pływanie – czy to dobre rozwiązanie podczas odchudzania?

Jeżeli Twój klient ma problemy z odchudzaniem, to doskonale sprawdzają się zajęcia na basenie. W takim przypadku jest to zadanie wprost idealne dla instruktora pływania, który będzie w stanie dobrać ćwiczenia, które sprawiają, że organizm przystosuje się do spalania tkanki tłuszczowej. Wiele osób może nie wiedzieć o tym, że jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej z organizmu, jest właśnie pływanie. Jest to dyscyplina sportowa, która angażuje całe ciało i wszystkie mięśnie do pracy, a dzięki temu, nie tylko przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ale również wpływa na modelowanie sylwetki. Tak więc warto proponować osobom, które mają problemy z otyłością, zajęcia na basenie, a także pomoc instruktora.

Taniec – jak wpływa na problemy z otyłością?

Nie każdy jest stworzony do tego, by podnosić ciężary i intensywnie trenować kilka razy dziennie. Są osoby, które nie mają predyspozycji do takich ćwiczeń, ale na przykład świetnie czują się w tańcu. Taniec również może okazać się doskonałym sposobem na walkę z otyłością. To również aktywność fizyczna, która porusza mięśnie do pracy, a co więcej sprawia, że tętno przyspiesza. To właśnie te czynniki są potrzebne, by temperatura ciała zaczęła rosnąć, a dzięki temu, możliwe jest spalanie dodatkowej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku idealnie sprawdzi się pomoc instruktora tańca. Zajęcia grupowe lub indywidualne sprawdzą się dla osób, które są nieco mniej wytrzymałe i szukają przyjemnego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Przy wyborze zajęć, jako instruktor musisz pamiętać, że konieczna jest częsta zmiana choreografii, by uczestnicy nie nudzili się i nie tracili motywacji.

Zajęcia fitness u osób z otyłością

Kolejnym sposobem na skuteczną walkę z otyłością, jest oczywiście fitness. Na zajęcia z instruktorem zapisuje się coraz więcej osób, a to dlatego, że są one skuteczne i przyjemne. Uwaga instruktora w tym przypadku powinna być skierowana na ćwiczenia przyspieszające i wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Liczy się więc to, by niemal wszystkie partie ciała i mięśni były angażowane do pracy. Co więcej, zajęcia powinny być prowadzone energicznie, by doszło do wzrostu temperatury ciała. W ten sposób organizm rozpocznie spalanie tłuszczu, co pozwoli na osiągnięcie zadowalających efektów. Liczą się również działania motywujące, co oznacza na przykład, częstą zmianę rodzaju ćwiczeń, uwagę trenera i uczestnictwo w zajęciach grupowych.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 22 sierpnia 2019

Kurs na instruktora siłowni – co musisz o nim wiedzieć?

Każdy kto interesuje się sportem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że konieczne jest zdobycie większego doświadczenia, a także wiedzy na temat sportu i ćwiczeń, by mieć możliwość prowadzenia zajęć z innymi ludźmi. Podczas takich zajęć pod opieką ma się osoby niedoświadczone, które chcą zadbać o swoje zdrowie, poprawić kondycję, czy zrzucić zbędne kilogramy. Bez […]

By / 15 sierpnia 2019

Co robić, by być dobrym trenerem personalnym?

Zawód trenera personalnego na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle łatwy i przyjemny. Wiele osób zapewne myśli, że jest to praca, która wiąże się głównie z dobrą zabawą. Trzeba jednak pamiętać, że bez względu na to, jakie zajęcia trener personalny prowadzi, jego praca nie kończy się na samej siłowni. Ma on szereg innych obowiązków, które […]

By / 08 sierpnia 2019

Relacja z kursu trenera personalnego

W dzisiejszym wpisie pokażemy opis wrażeń, planu zajęć i doświadczeń, sporządzony przez naszego kursanta, uczestnika jednego z organizowanych przez nas kursów na trenera personalnego. Relacja Kurs odbył się we Wrocławiu w dniach 15-21.07.2019. Grupa obejmowała 20 kursantów z których wszyscy ukończyli kurs i zdali egzamin końcowy. Udział w takim kursie to niesamowita przygoda, możliwość poznania […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.