fbpx

Szkolenie
dietetyka ogólna z elementami klinicznej

Certyfikowany kurs dietetyki wprowadza w podstawy zagadnień dietetycznych. Na tym poziomie poznasz popularne diety, a także dowiesz się jak je komponować. Obalimy również powszechne mity żywieniowe.

od 409zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Wszystkie nasze szkolenia z dietetyki realizowane są w formie weekendowej. Zajęcia zawsze prowadzimy w soboty, przeznaczając na kurs dietetyki pełne 6h zegarowych.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Uczestnictwo w kursie dietetyki wiąże się z uzyskaniem specjalnego certyfikatu w języku angielskim, tak aby móc poświadczyć nabytą z zakresu odżywiania wiedzę nie tylko u polskich, ale i zagranicznych pracodawców.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Jesteśmy przekonani, że szkolenie będzie efektywne wyłącznie wtedy, kiedy ogrom wiedzy będzie szedł w parze z wyjątkową atmosferą i poszanowaniem kursantów. W myśl takim zasadom, szkolenia z dietetyki w naszej Akademii cieszą się wielkim uznaniem wśród absolwentów.

Nie wierzysz? Sprawdź nasze opinie od setek naszych zadowolonych kursantów.

kurs_4

Nowoczesny program

Nasz autorski program z dietetyki został skomponowany przez grono naszych specjalistów w oparciu o panujące wszechobecne trendy żywieniowe, by obalić mity i potwierdzić fakty. Jest skonstruowany w taki sposób, aby zapoznać kursanta z podstawami, a następnie zagłębiać się w bardziej zaawansowane aspekty dietetyki.

Kurs dietetyki – program

Program szkolenia z dietetyki ogólnej i klinicznej jest wprowadzeniem kursanta w świat zagadnień dietetycznych. Szkolenie zaczynamy od podstaw, aby następnie przejść do kolejnych, bardziej zaawansowanych aspektów ludzkiego odżywiania.
Omówimy zasady żywienia człowieka i komponowania jadłospisu oraz aspekty dietetyczne wpływające na zdrowie i samopoczucie. Pokażemy jak dietą wpłynąć na zdrowie i prewencję różnego rodzaju zaburzeń stanu zdrowia i schorzeń. Omówimy także jak powinna wyglądać dieta osoby chorej na najczęściej występujące zaburzenia zdrowia.

Program.

1. Energia (kalorie) i zapotrzebowanie na energię – ile potrzebujemy kalorii
2. Makroskładniki – charakterystyka i ich rola w naszym organizmie
3. Piramida żywienia – jak interpretować?
4. Nadwaga i otyłość – wpływ masy ciała na zdrowie
5. Odchudzenie – jak skutecznie doprowadzić do redukcji masy ciała
6. Aktywność ruchowa – wpływ na zdrowie
7. Ruch a dieta – jak zmodyfikować jadłospis pod kątem rekreacyjnej aktywności fizycznej?
8. Składniki żywności wpływające na stan zdrowia
9. Schorzenia dietozależne – prewencja i żywienie w wybranych zaburzeniach stanu zdrowia
10. Miażdżyca, nadciśnienie i zaburzenia lipidowe – jak dieta wpływa na rozwój i leczenie schorzeń, zalecenia żywieniowe
11. Cukrzyca, insulinoodporność i choroby tarczycy – dietoterapia
12. Podstawowe wyniki badań krwi – co mogą powiedzieć o stanie organizmu?
13. Suplementacja prozdrowotna – jak dobierać suplementy aby wspomóc terapię

A tak opiniują nas absolwenci 🙂

Uczestnikiem kursu dietetyki może zostać każda osoba zainteresowana dietetyką, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Kurs dietetyki kierujemy do wszystkich osób chcących pozyskać wiedzę oraz certyfikat ze szkolenia. Poza wymogami wiekowymi nie ma żadnych dodatkowych kryteriów uczestnictwa.

Kurs realizowany jest każdorazowo w sobotę. Program został skomponowany na pełne 6h zegarowych szkolenia. Harmonogramy zawierające informacje organizacyjne uwzględniające miejsce i godziny szkolenia, wysyłane są do wszystkich uczestników kursu dietetyki z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Kurs dietetyki ukończony w naszej Akademii zawsze zostaje potwierdzony specjalnym certyfikatem dietetyki ogólnej z elementami klinicznej w języku angielskim.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

449 zł szkolenie stacjonarne
409 zł szkolenie LIVE online

UWAGA!

Przy jednoczesnym zapisie na dietetykę ogólną z elementami klinicznej oraz dietetykę sportową rabat 10% na całe zamówienie!

Jak uzyskać rabat? Napisz maila, a dostaniesz od nas indywidualny kod rabatowy [email protected]

 

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Za kursy dietetyki w naszej Akademii odpowiada wybitne grono wykładowców, często będących gwiazdami podczas rozmaitych konferencji w branży fitness. Za szkolenia z dietetyki opowiadają Paweł Głuchowski, Malwina Morawska, Marta Makles.

Wiedza, doświadczenie oraz renoma naszych prowadzących w połączeniu z wydawanym certyfikatem stanowi o renomie i prestiżu naszej marki, tak bardzo docenianej na polskim rynku edukacji sportowej.

Dieta jest kluczowym aspektem dobrego samopoczucia, ale nie tylko. Dietetyka, to także nieodłączny element każdego sportowca, który aby osiągać wyniki, musi się dobrze, świadomie i zdrowo odżywiać, znając jej fundamentalne zasady.

Błędem każdego sportowca jest odżywianie bez rozsądnie dobranych posiłków. Taka postawa nie wróży sukcesów, za to na pewno problemy zdrowotne oraz marne samopoczucie, połączone z brakiem oczekiwanych rezultatów. Ale nie trzeba być sportowcem, by chcieć taką wiedzę przełożyć na swój stan zdrowia czy lepsze codzienne samopoczucie, bo przecież nikt z nas nie chciałby szkodzić swojemu zdrowiu?

Aby temu zapobiec, warto uzbroić się w elementarną wiedzę odnośnie procesów fizjologicznych w ludzkim organizmie oraz przede wszystkim, doboru diety pod kątem dziennego zapotrzebowania na wartości energetyczne.

Niemniej nie trzeba być sportowcem lub trenerem personalnym, aby przystąpić do szkolenia. Żywienie, w właściwie świadome żywienie jest elementarnym czynnikiem wpływającym na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka.

Nasze kursy z dietetyki uzbroją każdego uczestnika w ogromną porcję informacji odnośnie żywienia.

Od teraz zakończysz bezwiedne i chaotyczne odżywianie, dzięki czemu osiągniesz lepsze wyniki sportowe lub zagwarantujesz je swoim podopiecznym, dla których będziesz tworzyć indywidualne plany żywieniowe. Poczujesz się lepiej we własnej skórze lub efektywnie zrzucisz zbędne kilogramy. Wraz z naszą kadrą obalisz pewne mity w odżywianiu i poznasz tajniki związane z dietetyką.

Pamiętajmy, że zdrowa i świadoma dieta to niesamowicie istotny element dla każdego z nas, nie tylko sportowca, ale dosłownie każdego człowieka. Poza samym treningiem i życiem codziennym bez względu na zainteresowania czy aktywność fizyczną,  jest to najważniejszy czynnik decydujący o samopoczuciu, zdrowiu, efektach i rezultatach sportowych.

Sam trening, bez odpowiednio dobranej i zbilansowanej diety idzie na marne. Na szkoleniu przekażemy Tobie ogromny zastrzyk wiedzy o tym jak dobierać składniki odżywcze, bilansować dietę, jakie stosować proporcje, jak wyliczać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, tworzyć zindywidualizowane plany dietetyczne w oparciu o aktywność fizyczną, zdrowie czy lepszych wyników sportowych.

Miastami, w których realizujemy nasz kurs dietetyki są takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Fitness Step Level 2
599 zł
Fitness

Step Level 2

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć Fitness Step na poziomie średnim i zaawansowanym. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness Exercise Balls
599 zł
Fitness

Exercise Balls

Trening z piłką efektywnie aktywizuje mięśnie posturalne i polepsza propriocepcję, wpływając tym samym na prawidłową postawę ciała. Zwiększając zaangażowanie mięśni głębokich, usprawniamy pracę nad równowagą oraz koordynacją ruchową, ale przede wszystkim dostarczamy nowe bodźce treningowe.

Fitness Stretching
599 zł
Fitness

Stretching

Stretching jest obowiązkową jednostką treningową, poprawiająca sprawność i codzienne funkcjonowanie całego układu ruchu. Na szkoleniu dowiesz się jak ważna jest praca nad elastycznością tkanek miękkich naszego organizmu.

Przygotowanie motoryczne
699 zł
Przygotowanie

motoryczne

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningu motorycznego. Szkolenie z treningu motorycznego pokaże Ci efektywne metody zwiększania wydajności fizycznej i sposoby zapobiegania kontuzjom.

Psychologia Sportu
549 zł
Psychologia

Sportu

Aby motywacja w pracy z klientami była skuteczna, należy posiadać odpowiednie cechy psychologiczne oraz wiedzieć, jak poprawnie to robić. Tego dowiesz się na naszych warsztatach.

Kształtowanie kobiecej sylwetki z użyciem gum oporowych (Powerband i Miniband)
550 zł
Kształtowanie

kobiecej sylwetki z użyciem gum oporowych (Powerband i Miniband)

Szkolenie dietetyka sportowa
od 409 zł
Szkolenie

dietetyka sportowa

Na szkoleniu z dietetyki sportowej, dowiesz się o łączeniu diety z aktywnością fizyczną, procesach anabolicznych czy łamaniu stereotypów żywieniowych.

Szkolenie z suplementacji
od 409 zł
Szkolenie

z suplementacji

Szkolenie z suplementacji skupia się na aspektach suplementacji w oparciu o efekty treningowe i sportowe, ale przede wszystkim w oparciu o pożądany stan zdrowia oraz dobre samopoczucie.

Trening medyczny
699 zł
Trening

medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

Szkolenie mobility
599 zł
Szkolenie

mobility

Szkolenie mobility uzbroi Cię w wiedzę pozwalającą na skuteczne i efektywne rolowanie całego ciała. Dowiesz się jakimi metodami niwelować napięcie mięśniowe w Twoim ciele, poprawić swoją mobilność i wzmocnić core.

Masaż tkanek głębokich
799 zł
Masaż

tkanek głębokich

Poznaj techniki i metodykę masażu tkanek głębokich (MTG).

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
550 zł
Programowanie

treningowe w kształtowaniu sylwetki

Szkolenie z programowania treningowego nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Połóż kres planom treningowym z internetu, których nie rozumiesz i działaj samodzielnie.

Cross trening poziom I
700 zł
Cross

trening poziom I

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningowego WOD i skalowania zajęć. Szkolenie z cross treningu na poziomie I wprowadzi Cię w podstawy zajęć typu cross.

Cross trening poziom II
700 zł
Cross

trening poziom II

Nasze szkolenie z cross treningu na poziomie II jest rozwinięciem pierwszego etapu i obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, rolowanie, mobility i metodykę zaawansowanych ćwiczeń siłowych.

Podstawy treningu
499 zł
Podstawy

treningu

Jak ćwiczyć na siłowni? Zapoznamy Cię ze sprzętem, techniką wykonywania ćwiczeń, działaniem suplementów oraz podstawach dietetyki? Nasze szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne i świadome pierwsze kroki na siłowni.

Trening siłowy
599 zł
Trening

siłowy

Poznaj pełen wachlarz ćwiczeń, metodykę treningu siłowego oraz tajniki związane z ćwiczeniami. Szkolenie z treningu siłowego ukaże Ci równie niekonwencjonalne i nowoczesne spojrzenie na tę metodę treningową.

Trening z taśmami szkolenie
599 zł
Trening

z taśmami szkolenie

Trening z taśmami jest nowoczesną formą treningową kształtującą całe ciało. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie dla zdrowia. O tym wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu.

Trening funkcjonalny
599 zł
Trening

funkcjonalny

Trening funkcjonalny nie obciąża stawów, angażuje mięśnie głębokie, poprawia również motorykę i kondycję kształtując ludzkie ciało. Nasz szkoleniu poznasz tajniki i metodykę tej formy treningowej.

Kalistenika
599 zł
Kalistenika

Uczestnicząc w naszym szkoleniu poznasz zarówno fundamenty i podstawy treningu z własnym ciężarem ciała, jak również elementy gimnastyki i akrobatyki będące nieodzownym elementem w kalistenice.

Szkolenie kettlebell
599 zł
Szkolenie

kettlebell

Trening z kettlami, czyli kettlebells to doskonała metoda treningowa angażująca całe ciało. Zapisz się na nasze szkolenie kettlebell i poznaj wachlarz ćwiczeń, metodykę oraz technikę dla wykonywanych ćwiczeń.

Aktywna mama szkolenie
599 zł
Aktywna

mama szkolenie

Aktywność fizyczna w tym stanie jest dla kobiet jak najbardziej wskazana. Poznaj metody treningowe dla kobiet w ciąży i dowiedz się jak zaprogramować trening dla kobiet ciężarnych.

Fitness Step Level 1
599 zł
Fitness

Step Level 1

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć fitness step. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness pump
599 zł
Fitness

pump

Dowiedz się jak prowadzić zajęcia fitness pump. Poznaj metody programowania, skalowania i prowadzenia zajęć w klubach fitness. Poznaj metodykę konstruowania zajęć na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness zdrowy kręgosłup
599 zł
Fitness

zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego to zmora społeczeństwa XXI wieku. Nasze szkolenie zdrowy kręgosłup wskaże Ci sposoby i metody niwelowania bólu oraz wad postawy.

Szkolenie indoor cycling
699 zł
Szkolenie

indoor cycling

Zapoznaj się z rosnącą w siłę, skuteczną metodą treningową jaką jest indoor cycling. Dowiedz się jak skalować, programować i konstruować trening dla zajęć indoor cycling w klubie fitness.

Kurs wychowawcy wypoczynku kolonijnego
399 zł
Kurs

wychowawcy wypoczynku kolonijnego

Kurs wychowawcy kolonii realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz prowadzony w trybie STACJONARNYM.

Kurs pierwszej pomocy
299 zł
Kurs

pierwszej pomocy

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej celem pozyskania dokumentu wymagane przez polskich pracodawców i podmioty gospodarcze w naszym kraju.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.