fbpx

Kurs
na instruktora pływania

Nasz kurs instruktora pływania pozwoli Ci na otwarcie własnej szkółki pływania, podjęcia pracy na basenie, centrum SPA czy w luksusowym hotelu. A wszystko to dzięki naszym uprawnieniom instruktorskim.

1750zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Kurs instruktora pływania oferuje dwie opcje szkolenia - formę tygodniową, trwającą od poniedziałku do niedzieli (7 dni z rzędu) oraz formę weekendową, którą stanowią cztery kolejne weekendy (8 dni). Bez względu na wybór rodzaju kursu instruktorskiego pływania, program szkolenia, realizowane modułu oraz zakres godzin (63h zegarowe) pozostają bez zmian.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Komplet uprawnień instruktorskich obejmuje legitymację instruktora pływania w formie skórzanej i plastikowej oraz certyfikat w języku angielskim. Pozyskując uprawnienia instruktora pływania zyskujesz szansę do wykonywania własnej działalności i pracy o charakterze instruktora pływania, zdobywając jednocześnie możliwość podjęcia pracy na terenie Polski i Unii Europejskiej.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Głęboko wierzymy, że podstawą owocnej nauki jest atmosfera. Wobec tego zapomnij o braku zrozumienia lub empatii naszych wykładowców. Wiemy, że płacąc za kurs oczekujesz profesjonalnego prowadzenia zajęć, gwarantującego efektywne nauczanie. My to szanujemy, dlatego zrobimy wszystko, by stanąć na wysokości zadania.

Nie wierzysz? Sprawdź nasze opinie od setek zadowolonych absolwentów.

kurs_4

Nowoczesny program

Nasz autorski program kursu pływania opracowany wraz z doświadczonymi wykładowcami, trenerami i byłymi zawodnikami to odpowiedź na rosnące oczekiwania pracodawców względem instruktorów pływania na polskim rynku. Stawiając na wysoką jakość kursu, oferujemy doskonałe zaplecze szkoleniowe i udostępniamy doświadczonych i wyspecjalizowanych wykładowców.

 

Najbliższe terminy

na Kurs na instruktora pływania

Lipiec 2024

Kurs na instruktora pływania

22.07.2024 - 28.07.2024

za 5 dni

1750zł

Sierpień 2024

Kurs na instruktora pływania

03.08.2024 - 25.08.2024

za 17 dni

1750zł

Kurs na instruktora pływania

03.08.2024 - 25.08.2024

za 17 dni

1750zł

Kurs szkolenia instruktorów pływania dzielony jest na trzy moduły. Składają się one z praktyki, teorii oraz hospitacji zajęć. Zdając sobie sprawę z konieczności wykorzystania kursu do maksimum, duży nacisk kładziemy na praktykę. Z tego właśnie względu, niemal 2/3 naszego szkolenia to zajęcia praktyczne. Teoria natomiast przedstawiana jest w staranny i szybko przyswajalny sposób, nie tracąc przy tym wartości merytorycznej, która musi stanowić bazę pod zajęcia praktyczne.

A tak wygląda to w praktyce 🙂

Ogólny schemat tematyki poruszanej podczas szkolenia, która w ramach kursu jest szczegółowo rozwijana.

1. Technika pływania sportowego i rekreacyjnego z dokładnym wyszczególnieniem stylów, skoków startowych oraz nawrotów.
2. Podstawy w ramach odpowiedniego naboru adeptów oraz ich selekcja.
3. Umiejętność oswajania ze środowiskiem wodnym
4. Podstawy nauki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
5. Pływanie jako aktywność fizyczna na całe życie i bez względu na wiek.
6. Aspekty psychologiczne, dydaktyczne, pedagogiczne oraz niezbędne narzędzia w ramach pracy instruktorskiej.
7. Zasady bezpieczeństwa na basenie.
8. Odpowiedzialność cywilno – karna.
9. Przygotowanie ogólnorozwojowe.
10. Biomechanika, anatomia i rodzaje ruchu.
11. Nauka poprawnej techniki, oddychania oraz koordynacji ruchów.
12. Organizacja pracy.
13. Przepisy i regulaminy.
14. Cechy środowiska wodnego.
15. Rozgrzewka.
16. Rodzaje treningu pływackiego.
17. Ćwiczenia oswajające z wodą.
18. Technika pływania w wodzie płytkiej, średnio głębokiej oraz głębokiej.
19. Technika pływania stylami pływackimi oraz ich opis.
20. Technika wykonywania skoków startowych.
21. Technika nurkowania.
22. Wykorzystanie sprzętu do treningu i w trakcie pływania.
23. Pływanie jako sposób na powrót do zdrowia.
24. Korzystny wpływ środowiska wodnego na dysfunkcje organizmu człowieka.
25. Metodyka pracy instruktora pływania.
26. Budowanie renomy i autorytetu własnej osoby.
27. Podstawy ratownictwa wodnego.
28. Zajęcia instruktorskie – hospitacje zajęć.

I tak opiniują nas kursanci 🙂

Uczestnikiem kursu instruktora pływania możne zostać każda osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Potrafi pływać.

W przypadku kursu na instruktora pływania wymagamy swobodnego poruszania się w wodzie i umiejętności pływania. Nie jest to kurs nauki pływania, lecz kurs mający na celu wykształcić przyszłych instruktorów, którzy będą odpowiedzialni za szkolenie osób trzecich.

Każdy kurs instruktorski pływania kończy się egzaminem teoretyczno – praktycznym w ostatnim dniu szkolenia, a doświadczenie w materii poruszanej na kursie i umiejętność swobodnego pływania zwiększa szansę na pozytywne ukończenie kursu.

Dajemy Ci wybór, czyli dwa warianty realizacji kursu.

Pierwszy, realizowany w postaci kursu tygodniowego. Kurs ten dedykujemy dla osób, które posiadają czas na kształcenie przez siedem kolejnych dni – od poniedziałku do niedzieli.

Alternatywą jest kurs weekendowy, realizowany przez cztery kolejne weekendy. Wariant ten dedykowany jest osobom, które z różnych przyczyn, nie mogą uczestniczyć w kursie realizowanym w trybie tygodniowym.

W obu przypadkach program jak i wymiar godzin są identyczne, a różnicą jest wyłącznie tryb kursu.

Finalne  harmonogramy potwierdzające godziny i miejsca realizacji kursów wysyłane są do kursantów figurujących na liście z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przez rozpoczęciem kursu instruktora pływania.

Formy kursu do wyboru:

Kurs intensywny, tygodniowy.

Kurs weekendowy, zaoczny.

Ukończony w naszej Akademii kurs instruktora pływania daje Ci szansę pozyskania legitymacji instruktorskiej, wydawanej w dwóch wersjach – polsko i anglojęzycznej.

Dokumenty zostają zwieńczone specjalnym certyfikatem w języku angielskim, a cała dokumentacja wydawana jest do 21 dni roboczych od daty ukończenia kursu (zdania egzaminu).

Opisany komplet uprawnień daje szanse podjęcia legalnej pracy na całym terenie Unii Europejskiej. Oferowany przez naszą Akademię kurs instruktora pływania przygotuje uczestników do pracy w rozmaitych ośrodkach sportowo – rekreacyjnych o charakterze instruktora. Od centrów rekreacji, basenów po założenie własnej szkółki pływackiej.

Podsumowując, co uzyskasz?

Skórzaną legitymację instruktorską.

Plastikową legitymację instruktora – język polski i angielski.

Certyfikat anglojęzyczny, pozwalający na pracę na terenie Unii Europejskiej.

Tytuł instruktora sportu o specjalności – instruktor pływania.

Kurs na instruktora pływania to wartość  1750 zł i jest to cena ostateczna. Materiały, dokumentacja, a nawet ewentualne egzaminy poprawkowe są całkowicie nieodpłatne.

W ramach opłaty za kurs instruktora pływania uzyskujesz możliwość uczestnictwa w szkoleniu, wydania uprawnień instruktorskich, a nawet możliwość uczestnictwa w 3 nieodpłatnych poprawkach w przypadku negatywnego wyniku egzaminu podczas pierwszej próby.

Gwarantujemy brak ukrytych kosztów.

Nie uznajemy kompromisów. Oferujemy nowoczesny program szkoleniowy oparty na wieloletnich obserwacjach, oczekiwaniach rynku, a nawet Waszych opiniach. Dzięki temu stale podwyższamy nasze standardy edukacji sportowej, a Ty masz okazję dołączyć do tysięcy zadowolonych absolwentów naszej marki.

Nasz autorski program kursu spełnia standardy i dyrektywy kształcenia Unii Europejskiej i gwarantujemy wysoką jakość szkoleniową, realizowaną przez specjalistów. Byłych zawodników i obecnie trenerów z licznymi sukcesami na koncie.

Razem tworzymy produkt, który jest powszechnie szanowany na rynku, a  Wy, czyli nasi kursanci i Wasi pracodawcy – wszyscy cieszą się z jakości kształcenia. Kończąc kurs instruktora pływania w naszej Akademii masz pewność, że trzymasz w rękach coś więcej niż tylko kawałek papieru – to nie tylko uprawnienia, to przede wszystkim prestiż i umiejętności.

Kurs instruktorski pływania w naszej Akademii realizowany jest na niezwykle wysokim poziomie, prowadzony przez utytułowanych i cenionych zawodników, będących zarazem doświadczonymi wykładowcami.

Pływanie to bardzo pożyteczne dla zdrowia jak i dobrego samopoczucia zajęcie. Zajęcia w środowisku wodnym często są również elementem rehabilitacji po rozmaitych urazach i kontuzjach. To także przydatna umiejętność, która w skrajnych przypadkach decyduje o ratowaniu własnego bądź cudzego życia.

Kurs na instruktora pływania to jedno z wielu naszych szkoleń, które serdecznie polecamy wszystkim, którzy pragną uzyskać dodatkowe kwalifikacje mogące poprawić płynność finansową z tytułu wykonywania dodatkowej pracy. Kursy instruktorskie w naszej Akademii zwieńczone są certyfikatami i dokumentami umożliwiającymi podjęcie pracy z zakresu przebytego kursu.

Oferowany przez naszą Akademię kurs na instruktora pływania przeznaczony jest dla osób ceniących kontakt z innymi ludźmi oraz obdarzonych cierpliwością. Podczas szkoleń należy wykazać się empatią i zrozumieniem, że nie każdy rodzi się pływakiem. Kurs instruktorski pływania wzbogaci Cię o wiedzę niezbędną do podjęcia tego wymagającego, ale przynoszącego wiele satysfakcji zajęcia.

Wierzymy, że jako wykwalifikowany instruktor pływania przyczynisz się do rozwoju wielu osób i zapewnisz im prawidłowe oraz wartościowe szkolenie, które wzbogaci je w umiejętność pływania. Dzięki temu woda będzie dla nich miejscem możliwego relaksu, a nie źródłem realnego zagrożenia i stresu.

W zależności od terminu, nasze kursy instruktora pływania realizujemy w takich miastach jak:

Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Finanse.

Cena: 1750 zł

Możliwość płatności na raty: tak

Możliwość refundacji kursu przez Urząd Pracy / zakład pracy kursanta: tak

Możliwość wystawienia faktury: tak

Opłata za kurs: najpóźniej na 5 dni przed planowanym terminem kursu.

Bezpieczeństwo dokonywanych wpłat: 100%

Czy zwracamy dokonane opłaty, jeśli kurs z uwagi na niską frekwencję nie ruszy?: tak w 100%, sprawdź nasz regulamin

 

Uprawnienia.

Tytuł instruktora pływania: tak

Legitymacja instruktora pływania skórzana i plastikowa: tak

Specjalny certyfikat w języku angielskim: tak

 

Zapisy i grupy.

Ograniczona liczba osób na kursie: tak

Do kiedy mogę zapisać się na kurs?: najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kursu.

Możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej: tak, napisz do nas.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz kursy o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

AMS SUMMER SPORT CAMP 2024 Edycja 11
3500 zł
AMS

SUMMER SPORT CAMP 2024 Edycja 11

Zapisy na AMS Summer Sport Camp 2024 ruszyły!

Kurs na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4
2200 zł
Kurs

na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4

TERAZ 50% CENY FINANSUJE OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TRENERÓW PERSONALNYCH!!!

Prowadzenie procesu treningu personalnego – walidacja
300 zł
Prowadzenie

procesu treningu personalnego – walidacja

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji "Prowadzenie procesu treningu personalnego" na poziomie czwartym europejskich ram kwalifikacji EQF4, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kurs na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!
1690 zł
Kurs

na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapisz się na nasz kurs instruktora fitness. Zdobądź wiedzę, międzynarodowe uprawnienia instruktorskie oraz wiedzę, niezbędną do wykonywania pracy o charakterze instruktora fitness.

Prowadzenie zajęć z grupowych form fitnessu – walidacja
300 zł
Prowadzenie

zajęć z grupowych form fitnessu – walidacja

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

kurs na instruktora tańca
1499 zł
kurs

na instruktora tańca

Nasz kurs instruktora tańca pozwoli Ci na założenie własnej działalności, szkółki tańca oraz możliwości prowadzenia zajęć. A szkolić Cię będzie kadra doświadczonych i utalentowanych wykładowców.

Kurs na instruktora pole dance
1690 zł
Kurs

na instruktora pole dance

Podejmij kurs instruktora pole dance i realizuj swoją pasję jako instruktor. Pozyskaj międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i kształć się pod okiem Edyty Borchowiec.

Kurs na instruktora wspinaczki
1550 zł
Kurs

na instruktora wspinaczki

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki sportowej. Zdobądź uprawnienia i rozwijaj swoją pasję.

Kurs na instruktora samoobrony
1550 zł
Kurs

na instruktora samoobrony

Zapisz się na nasz kurs instruktora samoobrony, by pozyskać międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Do wyboru, szkolić Cię będą mistrzyni Róża Gumienna lub nie mniej utytułowani wykładowcy.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.