fbpx

Kurs
na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapisz się na nasz kurs instruktora fitness. Zdobądź wiedzę, międzynarodowe uprawnienia instruktorskie oraz wiedzę, niezbędną do wykonywania pracy o charakterze instruktora fitness.

1690zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Kurs instruktora fitness obejmuje dwie opcje szkolenia - formę tygodniową, która trwa od poniedziałku do niedzieli (7 dni z rzędu) oraz formę weekendową, którą stanowią cztery kolejne weekendy (8 dni). Bez względu na wybór formy, program kursu instruktorskiego oraz zakres godzin (63h zegarowe) pozostają bez zmian.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Komplet uprawnień instruktorskich obejmuje legitymację instruktora fitness w formie skórzanej i plastikowej oraz certyfikat w języku angielskim. Pozyskując uprawnienia instruktora fitness zyskujesz prawo do wykonywania działalności i pracy o charakterze instruktora fitness, zyskując jednocześnie możliwość podjęcia pracy na terenie Polski i Unii Europejskiej.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Głęboko wierzymy, że podstawą owocnej nauki jest atmosfera. Wobec tego zapomnij o braku zrozumienia czy cierpliwości przez naszych wykładowców. Wiemy, że płacąc za kurs oczekujesz wiedzy i profesjonalnego prowadzenia zajęć, gwarantującego efektywne nauczanie. My to rozumiemy, dlatego zrobimy wszystko by nie zawieść Twoich oczekiwań. Nie wierzysz?

Sprawdź nasze opinie od setek naszych zadowolonych absolwentów.

kurs_4

Nowoczesny program

Nasz autorski program kursu fitness to odpowiedź na rosnące oczekiwania pracodawców względem instruktorów na polskim rynku. Dziś instruktor fitness to nie tylko osoba prowadząca zajęcia grupowe oraz indywidualne, lecz osoba przyciągająca do klubu nową Klientelę, dbająca o jakość oferowanych usług i programowanie zajęć . Dbając o jakość rynku instruktorów nie uznajemy pół środków.

 

Najbliższe terminy

na Kurs na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!

Marzysz o zostaniu zawodowym instruktorem fitness? Akademia Mistrzostwa Sportowego jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim EQF3 europejskich ram kwalifikacji, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wybierz mądrze.

Program kursu instruktorskiego fitness podzielony jest na trzy moduły. Na cały kurs składa się praktyka, teoria oraz elementy samodzielnego prowadzenia zajęć. Zdając sobie sprawę z rangi zajęć praktycznych, staramy się przeznaczać na nie blisko 2/3 całego szkolenia. Pozostałą część szkolenia stanowi teoria realizowana przez wykładowcę.

Nim zapoznasz się z program zobacz jak to wygląda w praktyce.

Ramowy program kursu instruktora fitness.

Aspekty treningu i prowadzenia zajęć fitness
1. Zawód instruktora fitness (instruktora aerobiku).
2. Podstawowe i zaawansowane formy współczesnego aerobiku.
3. Muzyka w lekcji fitness.
4. Kroki podstawowe i zaawansowane w lekcji fitness- praktyka własna oraz udział w lekcjach fitness o zróżnicowanym charakterze.
5. Monitorowanie zajęć.
6. Fizjologiczne aspekty rozgrzewki. Zakres tętna treningowego + metoda obliczania tętna.
7. Budowa choreografii w zajęciach fitness- zajęcia grupowe i indywidualne
8. Metodyka nauczania choreografii w lekcji fitness.
9. Charakterystyka i budowa lekcji fitness.
10. Komponenty treningu fitness.
11. Zajęcia wzmacniające układ mięśniowy.
12. Podział zajęć ze względu na ich charakter.
13. Stretching i jego aspekty.

Anatomia funkcjonalna człowieka
1. Osie i płaszczyzny ruchu.
2. Układ kostny jako narząd ruchu.
3. Budowa kości.
4. Kręgosłup jako całość.
5. Układ mięśniowy człowieka.
6. Układ więzadłowo-stawowy.

Fizjologia wysiłku
1. Ciepło i homeostaza płynowa.
2. Fizjologia oddychania.
3. Progi oddechowe.
4. Wysiłek dynamiczny.

Wciąż masz wątpliwości? Przeczytaj opinie o nas!

Uczestnikiem kursu instruktora fitness możne zostać każda osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Posiada minimum średnie wykształcenie.

Kurs instruktora fitness dedykowany jest każdej osobie spełniającej powyższe kryteria, która chce rozwijać swoją pasję, zdobyć wiedzę, czy realnie podjąć pracę o charakterze instruktora fitness w oparciu o zdobyte uprawnienia instruktorskie.

Nie przekreślamy osób o minimalnym doświadczeniu i brakach w wiedzy, ponieważ od tego jesteśmy – aby kształcić. Nikt nie rodzi się specjalistą i bardzo cenimy takie postawy, jednak musisz pamiętać, że w trosce o dobro pracodawcy, rynku i Klientów, będziemy weryfikować Twoją wiedzę na egzaminach, a wszystko to dla wspólnego dobra i prestiżu naszych uprawnień.

Każdy kurs kończy się egzaminem teoretyczno – praktycznym w ostatnim dniu szkolenia więc najmniejsze nawet doświadczenie w materii poruszanej na kursie zwiększa szanse pozytywnego ukończenia kursu i uzyskania uprawnień bez konieczności  (darmowych i nieodpłatnych) egzaminów poprawkowych w następnych terminach.

W nawiązaniu do Twoich oczekiwań oferujemy dwa warianty realizacji kursu instruktorskiego.

Pierwszy, realizowany w postaci kursu tygodniowego. Kurs ten kierowany jest do osób, które posiadają czas na kształcenie przez siedem kolejnych dni – od poniedziałku do niedzieli. Każdego dnia realizowany jest dany moduł szkoleniowy, a zajęcia najczęściej trwają w godzinach 8:00 – 17:00.

Drugim rozwiązaniem jest kurs w formie zaocznej, realizowany przez cztery kolejne weekendy. Wariant ten dedykowany jest osobom, które z różnych przyczyn, nie są w stanie zagospodarować wolnego czasu w ciągu tygodnia. W tym wariancie zajęcia są realizowane najczęściej w godzinach 9:00 – 17:00.

W obu formach kursu instruktora fitness program jak i wymiar godzin są identyczne, a różnicą jest wyłącznie tryb szkolenia.

Ostateczne harmonogramy godzin i miejsc realizacji kursów, wysyłane są do wszystkich uczestników kursu figurujących na liście z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przez rozpoczęciem kursu instruktora fitness.

Formy kursu do wyboru:

Kurs intensywny, tygodniowy.

Kurs weekendowy, zaoczny.

Ukończony kurs instruktora fitness w Akademii Mistrzostwa Sportowego daje Ci szansę pozyskania legitymacji instruktorskiej, która wydawana jest w dwóch wersjach – polsko i anglojęzycznej.

Dokumenty zostają potwierdzone specjalnym certyfikatem w języku angielskim, a komplet dokumentacji wydawany są do 21 dni roboczych od daty ukończenia kursu.

Opisany powyżej zestaw dokumentów daje szanse podjęcia legalnej pracy na całym terenie Unii Europejskiej. Oferowany przez naszą Akademię kurs instruktora fitness przygotuje kursantów do pracy w rozmaitych ośrodkach sportowych – począwszy od klubów fitness oraz siłowni, poprzez renomowane centra sportowe, rekreacyjne, a nawet wypoczynkowe.

Podsumowując, co uzyskasz?

Plastikową legitymację instruktora w wersji polskiej i angielskiej.

Certyfikat w języku angielskim, umożliwiający starania o pracę na terenie Unii Europejskiej.

Tytuł instruktora sportu o specjalność – instruktor fitness.

Cena kursu to jedyne 1690 zł i jest to cena ostateczna. Nie narażając Cię na dodatkowe koszty gwarantujemy bezpłatne wydanie kompletu dokumentów czy dodatkowe, nieodpłatne egzaminy poprawkowe.

W ramach opłaty za kurs instruktora fitness uzyskujesz możliwość uczestnictwa w szkoleniu, wydania uprawnień trenerskich, a nawet 3 dodatkowych terminów egzaminacyjnych w przypadku nie zdania egzaminu w pierwotnym terminie.

Jak widzisz, oferujemy naprawdę wiele i nie wprowadzamy Cię w błąd, a także dodatkowe koszty.

Nie uznajemy półśrodków. Działamy w myśl najwyższej jakości szkoleniowej, a nasz kurs instruktorski fitness jest połączeniem atrakcyjnej ceny z możliwie najwyższymi standardami nauczania.

Nasz autorski program kursu instruktorskiego spełnia wszelkie dyrektywy Unii Europejskiej, więc tym bardziej polskich standardów i oczekiwań rynku. Bazuje on na wieloletniej wiedzy, a także obserwacji panujących trendów i rosnących potrzeb na kompleksową usługę szkoleniową. Słuchamy również Waszych opinii, sugestii i wskazówek i właśnie dlatego wciąż podwyższamy poprzeczkę szkoleniową.

Razem tworzymy produkt, który na naszym rynku tak bardzo doceniliście. Wy, czyli nasi kursanci i Wasi pracodawcy. Kończąc kurs instruktora fitness w naszej Akademii masz pewność, że trzymasz w ręku coś więcej niż zwykły kawałek papieru – bo to nie tylko dokumenty, to przede wszystkim prestiż.

Kursy instruktorskie fitness w naszym centrum szkoleniowym charakteryzują się wysokim poziomem nauczania i przeprowadzane są modułowo. Każdego dnia realizowane są zajęcia praktyczne na sali fitness oraz zajęcia teoretyczne, mające być podstawą do nauczania metodyczno – praktycznego. Kurs na instruktora fitness realizujemy na terenie całej Polski.

A jak wygląda na co dzień praca instruktora fitness?

Zgrabna i szczupła sylwetka u kobiet, rozbudowana i umięśniona u mężczyzn – taki typ budowy w obecnych czasach jest ceniony bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Osobom pięknym i wysportowanym, o przyjemnych dla oka proporcjach, w życiu jest zdecydowanie łatwiej i to pod każdym niemal względem – często także i zawodowym. Świadomość korzyści płynących z dbania o własny wygląd tworzy popyt na produkty i miejsca je gwarantujące. Jednym z nich są siłownie, których w ostatnim czasie powstaje coraz więcej.

W związku z powyższym rośnie zapotrzebowanie na instruktorów fitness, którzy służą swoją pomocą i wiedzą w centrach i klubach fitness. W Akademii Mistrzostwa Sportowego prowadzimy kursy instruktora fitness umożliwiające wspomnianą wyżej pracę. Kurs instruktora fitness obejmuje wiedzę z zakresu programowania zajęć grupowych i indywidualnych, od rekreacji po budowanie wytrzymałości po kształtowanie sylwetki. Nabyta w ramach kursu wiedza i certyfikaty, umożliwią kursantom wykonywanie atrakcyjnego i przyjemnego zajęcia. Nasz kurs instruktora fitness to pierwszy krok w wykonywaniu przyszłej, wymarzonej pracy, gdzie przyjemne łączy się z pożytecznym.

Kurs instruktora fitness, który można odbyć w naszym Sportowym Centrum Szkoleniowym jest prowadzony przez zespół doświadczonych profesjonalistów. Wiedza, którą mamy Wam do przekazania jest gwarancją wysokiej wartości merytorycznej, a to z całą pewnością przełoży się na sukcesy podczas przyszłego wykonywania zawodu instruktora fitness.

W zależności od terminu, nasze kursy instruktora fitness realizujemy w takich miastach jak:

Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Finanse.

Cena: 1690 zł

Możliwość płatności na raty: tak

Możliwość refundacji kursu przez Urząd Pracy / zakład pracy kursanta: tak

Możliwość wystawienia faktury: tak

Opłata za kurs: najpóźniej na 5 dni przed planowanym terminem kursu.

Bezpieczeństwo dokonywanych wpłat: 100%

Czy zwracamy dokonane opłaty, jeśli kurs z uwagi na niską frekwencję nie ruszy?: tak w 100%, sprawdź nasz regulamin

 

Uprawnienia.

Tytuł instruktora fitness: tak

Legitymacja instruktora fitness plastikowa: tak

Specjalny certyfikat w języku angielskim: tak

 

Zapisy i grupy.

Ograniczona liczba osób na kursie: tak

Do kiedy mogę zapisać się na kurs?: najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kursu.

Możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej: tak, napisz do nas.

Kadra wykładowców

prowadząca Kurs na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz kursy o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

AMS SUMMER SPORT CAMP 2024 Edycja 11
3500 zł
AMS

SUMMER SPORT CAMP 2024 Edycja 11

Zapisy na AMS Summer Sport Camp 2024 ruszyły!

Kurs na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4
2200 zł
Kurs

na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4

TERAZ 50% CENY FINANSUJE OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TRENERÓW PERSONALNYCH!!!

Prowadzenie procesu treningu personalnego – walidacja
300 zł
Prowadzenie

procesu treningu personalnego – walidacja

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji "Prowadzenie procesu treningu personalnego" na poziomie czwartym europejskich ram kwalifikacji EQF4, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Prowadzenie zajęć z grupowych form fitnessu – walidacja
300 zł
Prowadzenie

zajęć z grupowych form fitnessu – walidacja

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kurs na instruktora pływania
1750 zł
Kurs

na instruktora pływania

Nasz kurs instruktora pływania pozwoli Ci na otwarcie własnej szkółki pływania, podjęcia pracy na basenie, centrum SPA czy w luksusowym hotelu. A wszystko to dzięki naszym uprawnieniom instruktorskim.

kurs na instruktora tańca
1499 zł
kurs

na instruktora tańca

Nasz kurs instruktora tańca pozwoli Ci na założenie własnej działalności, szkółki tańca oraz możliwości prowadzenia zajęć. A szkolić Cię będzie kadra doświadczonych i utalentowanych wykładowców.

Kurs na instruktora pole dance
1690 zł
Kurs

na instruktora pole dance

Podejmij kurs instruktora pole dance i realizuj swoją pasję jako instruktor. Pozyskaj międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i kształć się pod okiem Edyty Borchowiec.

Kurs na instruktora wspinaczki
1550 zł
Kurs

na instruktora wspinaczki

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki sportowej. Zdobądź uprawnienia i rozwijaj swoją pasję.

Kurs na instruktora samoobrony
1550 zł
Kurs

na instruktora samoobrony

Zapisz się na nasz kurs instruktora samoobrony, by pozyskać międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Do wyboru, szkolić Cię będą mistrzyni Róża Gumienna lub nie mniej utytułowani wykładowcy.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.