fbpx

Kurs
na instruktora wspinaczki

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki sportowej. Zdobądź uprawnienia i rozwijaj swoją pasję.

1550zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Kurs na instruktora wspinaczki obejmuje dwa warianty szkolenia - formę tygodniową, trwającą od poniedziałku do niedzieli (7 dni z rzędu) oraz formę weekendową, stanowiącą cztery weekendy (8 dni).

Bez względu na Twój wybór, program kursu instruktorskiego jak również zakres godzin (63h zegarowe) pozostają bez zmian.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Komplet uprawnień instruktorskich gwarantuje legitymację instruktora wspinaczki sportowej w dwujęzycznej wersji plastikowej oraz skórzanej z dodatkowym certyfikatem w języku angielskim.

Zdobywając nasze uprawnienia instruktorskie zdobywasz możliwość do wykonywania pracy na terenie całej Unii Europejskiej uwzględniając ścianki do wspinaczki na obiektach zamkniętych, jak również założenie własnego obiektu szeroko pojętej rekreacji uwzględniającej ściankę wspinaczkową.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Głęboko wierzymy, że podstawą edukacyjnego sukcesu jest atmosfera. Wobec tego zapomnij o braku wyrozumienia czy cierpliwości przez naszego prowadzącego. Wiemy, że płacąc za kurs oczekujesz wiedzy i profesjonalnej usługi szkoleniowej, gwarantującej efektywne nauczanie. My to rozumiemy, dlatego zrobimy wszystko, aby nie zawieść Twoich oczekiwań.

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas od setek zadowolonych absolwentów.

kurs_4

Nowoczesny program

Autorski program kursu instruktorskiego wspinaczki sportowej jest połączeniem wieloletniej pracy naszego wykładowcy, będącego doświadczonym trenerem kadry narodowej i byłym członkiem Polskiej Komisji Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu, a także oczekiwań rynku. Zdając sobie sprawę z istoty jakości usług szkoleniowych, przygotowaliśmy bezkompromisowy program w dbałości o każdy szczegół.

 

Najbliższe terminy

na Kurs na instruktora wspinaczki

Lipiec 2024

Kurs na instruktora wspinaczki

15.07.2024 - 21.07.2024

za 25 dni

1550zł

Kurs na instruktora wspinaczki

15.07.2024 - 21.07.2024

za 25 dni

1550zł

Kurs na instruktora wspinaczki

15.07.2024 - 21.07.2024

za 25 dni

1550zł

Kurs na instruktora wspinaczki podzielony jest na moduły. Na całe szkolenie składają się zajęcia praktyczne, teoretyczne oraz hospitacje zajęć. Świadomi wartości zajęć praktycznych, staramy się przeznaczać na tą część szkolenie blisko 2/3 całego kursu. Reszta zajęć to teoria realizowana przez wykładowcę i prowadzona w atrakcyjny sposób.

Zastanawiasz się jak to wygląda? Sprawdź 🙂

Schemat tematyki realizowanej podczas szkolenia, która podczas szkolenia jest rozwijana i szczegółowo omawiana.

1. Podstawowa terminologia.
2. Określenia, które spotykamy we wspinaniu oraz zarys historii dyscypliny i wspinania w Polsce.
3. Stopnie szkoleniowe we wspinaczce sportowej – uprawnienia instruktora.
4. Sztuczne ściany wspinaczkowe. Normy techniczne oraz zasady użytkowania.
5. Bezpieczeństwo wspinania na hali.
6. Sprzęt i wyposażenie wspinacza. Zasady doboru i użytkowania. Oznakowanie. ABC asekuracji.
7. Nauka wspinania z dołem – asekuracja dynamiczna i statyczna. Zasady prowadzenia.
8. Sposoby przechodzenia dróg wspinaczkowych oraz stopnie trudności.
9. Wybrane techniki linowe, nauka węzłów – możliwe warianty i zastosowanie.
10. Metodyka szkolenia. Nauczanie technik: ruchu, asekuracji, prowadzenia.
11. Zasady organizacji szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.
12. Zasady organizacji i prowadzenia treningu wspinaczkowego.
13. Zawody wspinaczkowe. Zasady organizacji i sędziowania. Regulaminy.

W części praktycznej uwzględnić należy wspinanie na sztucznej ścianie po drogach o trudności VI do VI.3, jak również sposoby asekuracji, samodzielne przygotowanie zajęć oraz ich poprowadzenie. Sposoby układania dróg wspinaczkowych i rozmaite kwestie organizacyjne dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa.

A tak opiniują nas absolwenci 🙂

Uczestnikiem kursu instruktora wspinaczki sportowej  możne zostać każda osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Posiada minimum średnie wykształcenie.

Kurs instruktora wspinaczki sportowej dedykowany jest każdej osobie, której pasją jest wspinaczka, i która pragnie rozwijać swoją pasję, zdobyć wiedzę, czy realnie podjąć pracę o charakterze instruktora wspinaczki.

Nie przekreślamy chętnych do podjęcia kursu o minimalnym doświadczeniu i lukach w wiedzy, ponieważ właśnie od tego jesteśmy – aby kształcić. Nikt nie rodzi się specjalistą i stąd cenimy takie postawy, jednak musisz pamiętać, że w dbałości o dobro pracodawcy, rynku i Klientów, będziemy weryfikować Twoją wiedzę na egzaminach.

Każdy nasz kurs zwieńczony jest egzaminem teoretyczno – praktycznym w ostatnim dniu kursu. Kandydaci pragnący wziąć udział w naszym szkoleniu powinni uwzględnić umiejętność wspinania na sztucznej ścianie po drogach o trudności VI do VI.3 (jest to wymóg w kontekście uczestnictwa w części praktycznej), a także sposoby asekuracji, przygotowanie zajęć i ich poprowadzenie. Sposoby układania dróg wspinaczkowych oraz kwestie organizacyjne dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa.

W nawiązaniu do Twoich oczekiwań proponujemy dwa warianty realizacji kursu instruktorskiego.

Pierwszy, to forma kursu tygodniowego. Kurs kierujemy do osób, które posiadają czas na naukę przez siedem kolejnych dni – od poniedziałku do niedzieli. Zajęcia w tej formie najczęściej trwają w godzinach 8:00 – 17:00.

Alternatywą jest kurs w formie weekendowej, realizowany przez cztery kolejne weekendy. Wariant ten dedykowany jest osobom, które nie mają czasu w ciągu tygodnia. W tym wariancie zajęcia są realizowane najczęściej w godzinach 9:00 – 18:00.

W obu propozycjach kursu instruktora wspinaczki sportowej program i wymiar godzin są identyczne, a różnicę stanowi tryb szkolenia.

Oficjalne harmonogramy nawiązujące do godzin i miejsc realizacji kursów, wysyłane są do wszystkich uczestników z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przez rozpoczęciem kursu instruktora wspinaczki.

Formy kursu do wyboru:

Kurs intensywny, tygodniowy.

Kurs weekendowy, zaoczny.

Kurs upoważnia do pracy na ubezpieczonych drogach sportowych na skałkach.

Ukończony kurs instruktora wspinaczki sportowej w Akademii Mistrzostwa Sportowego daje Tobie szansę zdobycia legitymacji instruktorskiej, wydawanej w dwóch wersjach językowych – polsko i anglojęzycznej.

Dokumenty są również potwierdzone specjalnym certyfikatem w języku angielskim, a komplety dokumentacji wysyłane są do 21 dni roboczych od daty ukończenia kursu.

Opisany powyżej zestaw dokumentów jest szansą na podjęcie legalnej pracy na terenie Unii Europejskiej. Oferowany przez naszą Akademię kurs instruktora wspinaczki sportowej przygotuje kursantów do pracy w rozmaitych ośrodkach rekreacji nawiązujących do wspinaczki na sztucznych ściankach – począwszy od centrów rekreacji po wyspecjalizowane ośrodki.

Podsumowując, co uzyskasz?

Skórzaną legitymację instruktorską.

Plastikową legitymację instruktora w wersji polskiej i angielskiej.

Certyfikat w języku angielskim, dający szansę starania o pracę na terenie Unii Europejskiej.

Tytuł instruktora sportu o specjalności – instruktor wspinaczki sportowej.

Cena kursu to 1550 zł i jest to cena ostateczna. Nie narażamy Cię na ukryte koszty, gwarantujemy bezpłatne wydanie kompletu dokumentów, a nawet dodatkowe egzaminy poprawkowe.

W ramach opłaty za kurs instruktora wspinaczki zdobywasz możliwość uczestnictwa w kursie, wydanie uprawnień instruktorskich, jak również możliwość 3 dodatkowych terminów egzaminacyjnych w przypadku nie zaliczenia egzaminu w pierwotnym terminie.

Jak widzisz, oferujemy naprawdę wiele na klarownych i przejrzystych warunkach.

Nie uznajemy półśrodków. Działamy w oparciu o najwyższą jakość szkoleniową, a nasz kurs instruktorski wspinaczki sportowej jest hybrydą atrakcyjnej ceny z możliwie najwyższymi standardami nauczania.

Pionierski program kursu instruktorskiego spełnia wszelkie dyrektywy Unii Europejskiej, a tym bardziej polskich standardów nauczania i oczekiwań rynku. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, a także obserwacji panujących trendów i potrzeb na usługę szkoleniową. Słuchamy także Waszych opinii, sugestii oraz wskazówek, wciąż podwyższając poprzeczkę szkoleniową.

Wspólnymi siłami tworzymy produkt, których wychodzi na przeciw oczekiwaniom pracodawców jak i Waszych – przyszłych kursantów.

Wspinaczka sportowa to niezwykle pasjonujący sport wymagający dużej sprawności, siły fizycznej, determinacji oraz odwagi. Połączenie tych atutów i tak nie jest do końca wystarczające, aby uprawiać tę dyscyplinę profesjonalnie. Niezwykle istotną rolą jest także odpowiednia technika pokonywania przeszkód, która niweluje ryzyko doznania kontuzji oraz kwestie zachowania ostrożności i bezpieczeństwa. Każdy kto chce spróbować swoich sił na przysłowiowej ściance, musi najpierw skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora.

Nasza Akademia prowadzi szkolenia instruktorów wspinaczki sportowej i zachęca wszystkich pasjonatów tej dyscypliny do zapoznania się z naszą ofertą. Kurs instruktora wspinaczki sportowej może okazać się ciekawym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, w ramach Twojego hobby! Proponowany przez nas kurs instruktora wspinaczki realizujemy na terenie całej Polski. Jeżeli wspinaczka sportowa jest Twoim sposobem na relaks i fizyczny wysiłek, który jest niezbędnym elementem życia, koniecznym do przełamywania własnych barier, zapisz się na nasz kurs instruktorski wspinaczki sportowej i zostań legitymowanym instruktorem, by szkolić podobnych Tobie pasjonatów tej fascynującej dyscypliny.

Naszą działalność prowadzimy w takich miastach Polski jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Finanse.

Cena: 1550 zł

Możliwość płatności na raty: tak

Możliwość refundacji kursu przez Urząd Pracy / zakład pracy kursanta: tak

Możliwość wystawienia faktury: tak

Opłata za kurs: najpóźniej na 5 dni przed planowanym terminem kursu.

Bezpieczeństwo dokonywanych wpłat: 100%

Czy zwracamy dokonane opłaty, jeśli kurs z uwagi na niską frekwencję nie ruszy?: tak w 100%, sprawdź nasz regulamin

 

Uprawnienia.

Tytuł instruktora wspinaczki sportowej: tak

Legitymacja instruktora wspinaczki sportowej skórzana i plastikowa: tak

Specjalny certyfikat w języku angielskim: tak

 

Zapisy i grupy.

Ograniczona liczba osób na kursie: tak

Do kiedy mogę zapisać się na kurs?: najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kursu.

Możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej: tak, napisz do nas.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz kursy o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

AMS SUMMER SPORT CAMP 2024 Edycja 11
3500 zł
AMS

SUMMER SPORT CAMP 2024 Edycja 11

Zapisy na AMS Summer Sport Camp 2024 ruszyły!

Kurs na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4
2200 zł
Kurs

na Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni Instytucja Certyfikująca EQF3 i EQF4

TERAZ 50% CENY FINANSUJE OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TRENERÓW PERSONALNYCH!!!

Prowadzenie procesu treningu personalnego – walidacja
300 zł
Prowadzenie

procesu treningu personalnego – walidacja

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji "Prowadzenie procesu treningu personalnego" na poziomie czwartym europejskich ram kwalifikacji EQF4, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kurs na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!
1690 zł
Kurs

na instruktora fitness – AMS Instytucja Certyfikująca EQF3!

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapisz się na nasz kurs instruktora fitness. Zdobądź wiedzę, międzynarodowe uprawnienia instruktorskie oraz wiedzę, niezbędną do wykonywania pracy o charakterze instruktora fitness.

Prowadzenie zajęć z grupowych form fitnessu – walidacja
300 zł
Prowadzenie

zajęć z grupowych form fitnessu – walidacja

AMS jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce posiada uprawnienia do certyfikowania zajęć z grupowych form fitnessu na poziomie trzecim europejskich ram kwalifikacji EQF3, nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kurs na instruktora pływania
1750 zł
Kurs

na instruktora pływania

Nasz kurs instruktora pływania pozwoli Ci na otwarcie własnej szkółki pływania, podjęcia pracy na basenie, centrum SPA czy w luksusowym hotelu. A wszystko to dzięki naszym uprawnieniom instruktorskim.

kurs na instruktora tańca
1499 zł
kurs

na instruktora tańca

Nasz kurs instruktora tańca pozwoli Ci na założenie własnej działalności, szkółki tańca oraz możliwości prowadzenia zajęć. A szkolić Cię będzie kadra doświadczonych i utalentowanych wykładowców.

Kurs na instruktora pole dance
1690 zł
Kurs

na instruktora pole dance

Podejmij kurs instruktora pole dance i realizuj swoją pasję jako instruktor. Pozyskaj międzynarodowe uprawnienia instruktorskie i kształć się pod okiem Edyty Borchowiec.

Kurs na instruktora samoobrony
1550 zł
Kurs

na instruktora samoobrony

Zapisz się na nasz kurs instruktora samoobrony, by pozyskać międzynarodowe uprawnienia instruktorskie. Do wyboru, szkolić Cię będą mistrzyni Róża Gumienna lub nie mniej utytułowani wykładowcy.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.