Trening
medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

699zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Nasze szkolenie z treningu medycznego trwa łącznie aż 18 zegarowych (3 x 6h) i zazwyczaj realizowane jest w piątek, sobotę i niedzielę. Nasze szkolenie niemal w całości skupia się na praktyce, a wiedza teoretyczna natychmiast omawiana jest obrazem praktycznym danego zagadnienia.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Uczestnictwo w szkoleniu z treningu medycznego jest jednoznaczne z uzyskaniem specjalnego certyfikatu w języku angielskim, poświadczającym nabytą wiedzę wśród pracodawców w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Jesteśmy pewni, że wyjątkowa atmosfera jest gwarantem efektywnej nauki. Stawiając na komfortowe uczestnictwo w zajęciach postaramy się zapewnić przekazywanie zaawansowanej wiedzy w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas od setek kursantów.

kurs_4

Nowoczesny program

Na naszym szkoleniu z treningu medycznego dowiesz się jak tworzyć profilaktyczne programy zdrowotne, analizować urazy, wady postawy i negatywne wzorce ruchowe, a także jak odpowiednio ćwiczyć na siłowni, zapobiegać kontuzjom, a nawet dążyć do powrotu do zdrowia po urazie kręgosłupa czy schorzeniach mięśniowo – stawowych.

 

Najbliższe terminy

z Trening medyczny

Listopad 2018

Trening medyczny
18h

Trening medyczny

Wrocław

30.11.2018 - 02.12.2018

za 13 dni

699zł

Autorski program szkolenia skonstruowany został w oparciu o wieloletnie doświadczenie, obserwacje rynku, ale przede wszystkim ogromną wiedzę naszych prowadzących. Również lata pracy wykładowców owocują programem nauczania pozwalającym na kompleksowe i wysokiej jakości szkolenie.

MODUŁ I

1. Znaczenie optymalnej ruchomości ciała dla zdrowia i zdolności wysiłkowych człowieka.
2. Zastosowanie ćwiczeń gibkościowych w różnych dyscyplinach sportu: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe, gry sportowe.
3. Postawa ciała i jej wpływ na ruchomość stawów.
4. Narzędzia treningowe – roller, piłka do masażu i guma – ich zastosowanie oraz znaczenie każdego z nich w procesie treningowym.
5. Metodyka rozciągania
6. Postawa ciała
7. Aktywacja mięśni: poprzecznego brzucha, najszerszego grzbietu, pośladkowych.
8. Nauka prawidłowego wzorca postawy ciała.
9. Miednica i staw biodrowy, ich wpływ na postawę ciała.

Techniki samodzielnego rozluźniania tkanek miękkich w obrębie miednicy i biodra z zastosowaniem: piłki, rollera i sztangi: mięśnie pośladkowe wielkie i średnie, rotatory bioder, biodrowo-lędźwiowy, naprężacz powięzi szerokiej, przywodziciele uda. Ćwiczenia poprawiające ruchomość biodra: wspomaganie wyprostu, zgięcia, przywiedzenia, odwiedzenia, rotacji zewnętrznej i wewnętrznej – praktyczne aspekty stosowania ćwiczeń. Techniki wspomagania ćwiczeń: dystrakcja, stretching wspomagany.

10. Kolano – prawidłowa funkcja stawu kolanowego.

Techniki samodzielnego rozluźniania tkanek miękkich w okolicy uda i podudzia: pasmo biodrowo – piszczelowe, zginacze kolana, prostowniki kolana, mięsień brzuchaty łydki, przywodziciele uda. Mięsień podkolanowy i jego znaczenie dla funkcji kolana. Ćwiczenia rozciągające wspomagające zgięcie i wyprost kolana. Znaczenie mechanizmu wyprostnego kolana i strategia zastosowania ćwiczeń w typowych dolegliwościach stawu kolanowego, określane jako: kolano skoczka, boczne przyparcie rzepki, chonodromalacja, stany po zerwaniu więzadeł. Praca z torebką stawową stawu kolanowego – wspomaganie zgięcia i wyprostu.

11. Staw skokowy i stopa.

Utrzymywanie prawidłowych łuków stopy, jako klucz do ruchomości stawu skokowego.Techniki rozluźniania tkanek miękkich w obrębie stawu skokowego i stopy z użyciem piłki, rollera i sztangi:  rozcięgno podeszwowe, miesień trójgłowy łydki, mięsień piszczelowy przedni, mm. strzałkowe. Ćwiczenia rozciągające wspomagające pracę stawu skokowego: zgięcie grzbietowe, zgięcie podeszwowe, pronacja, supinacja. Funkcjonalne rozciąganie torebki stawu skokowego – samodzielnie i z dystrakcją. Aktywacja łuków stopy. Przysiad, jako główne ćwiczenie funkcjonalne kończyny dolnej.

MODUŁ II

1. Rolowanie i inne techniki tkanek miękkich jako forma odnowy biologicznej.
2. Znaczenie pracy na tkankach miękkich dla hipertrofii mięśniowej.

Kręgosłup piersiowy.

Ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa i jej wpływ na postawę ciała, oddech i lokomocję. Wspomaganie wyprostu odcinka piersiowego kręgosłupa z użyciem rollera, wspomaganie rozciągania tkanek w okolicy piersiowo – brzusznej.

Łopatka.

Wpływ ustawienia kręgosłupa piersiowego na położenie łopatki. Techniki samodzielnego rozluźnia mięśni w obrębie łopatki z zastosowaniem rollera i piłki do masażu: mięsień najszerszy grzbietu, mięsień czworoboczny grzbietu mięśnie równoległoboczne, dźwigacz łopatki. Ruchomość łopatki, a ruchomość stawu ramiennego.

Staw ramienny.

Stożek rotatorów – techniki relaksacji powięziowej przy użyciu piłki i sztangi. Ćwiczenia poprawiające ruchomość obręczy kończyny górnej – rozciąganie mięśni piersiowych, najszerszych grzbietu, naramiennych, stożka rotatorów.

Ramię i łokieć.

Techniki samodzielnego rozluźnia mięśni w obrębie ramienia z zastosowaniem rollera i piłki do masażu: biceps, triceps, mięsień ramienny, mięsień kruczo-ramienny. Ćwiczenia poprawiające zakres ruchu zgięcia i wyprostu łokcia: rozciąganie mięśni ramienia. Praca z torebką stawową stawu łokciowego, dystrakcja.

Przedramiona i nadgarstki.

Techniki rozluźniania zginaczy i prostowników nadgarstka, aplikacje dla łokcia tenisisty i łokcia golfisty. Rozciąganie zginaczy i prostowników nadgarstka. Wspomaganie rotacji przedramion. Zwisy i podpory jako czynnik wspomagający funkcję kończyn górnych.

3. Kręgosłup jako całość.
4. Pojęcie mobilności  i stabilności.
5. Globalne techniki rozciągania kręgosłupa – wyprost, zgięcie, skłon boczny, skręt.
6. Elementy yogi, a mobilność kręgosłupa.

Opis:  Pojęcie „sport to zdrowie” nie ma żadnego sensu, jeśli osoba prowadząca zajęcia ruchowe nie rozumie praw ruchomości ciała ludzkiego. Brak zrozumienia zasad funkcjonowania stawów i mięśni nieuchronnie prowadzi do wystąpienia kontuzji. Dodatkowo zautomatyzowany, siedzący tryb życia doprowadza do powstawania w ciele wielu przykurczy, które negatywnie wpływają na motorykę i przedwcześnie eksploatują stawy. Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy wystarczy wziąć udział w kursie z treningu medycznego / mobility, podczas którego będą realizowane zagadnienia właściwego funkcjonowania ciała ludzkiego. Kombinacja ćwiczeń z wałkiem, piłką i pozycji rozciągających poprawia zakres i swobodę ruchu oraz zdecydowanie wpływa na uzyskiwane wyniki sportowe. Mobility jest również nieodłącznym elementem każdego procesu rehabilitacji w stanach pourazowych, bądź zespołach przewlekłego bólu.  To obowiązkowa porcja wiedzy dla każdego trenera, instruktora i terapeuty.

Ponadto: Fizykoterapia, chłodzenie, terapia przeciwobrzękowa, terapia manualna, ćwiczenia izometryczne, bierne, czynne, proprioreceptywne, statyczne siłowe, wytrzymałościowe, dynamiczne, automobilizacje.

A tak wygląda to w praktyce 🙂

A tak opiniują absolwenci 🙂

Uczestnikiem szkolenia z treningu medycznego może zostać każda osoba zainteresowana poruszaną tematyką, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Szkolenie treningu medycznego zwieńczone jest specjalnym certyfikatem w języku angielskim, które z powodzeniem można okazać pracodawcom na terenie całej Unii Europejskiej.

Szkolenie treningu medycznego realizowane jest zawsze przez 3 dni szkoleniowe w ogólnym wymiarze 18h zegarowych (3 x 6h). Zazwyczaj jest to piątek, sobota, niedziela. Oficjalne harmonogramy zawierające informacje organizacyjne uwzględniające miejsce i godziny szkolenia wysyłamy do wszystkich uczestników szkolenia treningu medycznego z dokonanymi opłatami najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Uczestnictwo w szkoleniu z treningu medycznego wiąże się z uzyskaniem specjalnego certyfikatu z treningu medycznego w języku angielskim będącym dokumentem poświadczającym wiedzę na terenie całej Unii Europejskiej.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

699 zł

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Darmowa wysyłka uprawnień? Tak.

Jakość, prestiż, kadra i program. To właśnie te 4 czynniki wpływają na 100% zadowolenie kursantów z tytułu uczestnictwa w naszym szkoleniu z treningu medycznego. Osoby odpowiedzialne za program i realizację kursu są gwarancją ogromnej porcji wiedzy tak bardzo przydatnej w codziennym życiu.

Nasze szkolenie z treningu medycznego jest jednym z najbardziej kompleksowych szkoleń tego typu na polskim rynku szkoleniowym i cieszy się ogromną popularnością w naszej Akademii.

Medical training, czyli trening medyczny / mobility to nic innego jak zajęcia personalne oraz grupowe, które w dużym stopniu mają charakter profilaktyczno – prozdrowotny, ale ukierunkowują się na aspekcie poprawy fizyczności danej jednostki. W większości przypadków, zajęcia te zakładają kontakt z jednostką o ograniczonej funkcjonalności z uwagi na nabyte urazy. Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej, nie obciążając i nie pogarszając przy tym bieżącego stanu zdrowia.

Szkolenie z treningu medycznego poszerzy Twoje horyzonty zawodowe oraz zakres kompetencji trenerskich czy instruktorskich, zwłaszcza w kontekście medyczno – terapeutycznym. Podczas naszych zajęć zapoznasz się z podstawami ludzkiej anatomii, dowiesz się o fundamentalnych aspektach medycznych oraz narzędziach, których możesz użyć w ramach pracy z Klientem.

Czy trening medyczny jest dla Ciebie? Tak, jeżeli pracujesz z Klientem i zależy Ci na poprawie jakości oraz zakresu swoich usług. Poszerzając swoją wiedzę o zakres treningu medycznego zdobędziesz możliwość precyzyjniejszych diagnoz oraz odpowiedniego doboru zestawu ćwiczeń. Dzięki czemu wzrośnie Twój autorytet oraz skuteczność w prowadzeniu Klientów.

Tak, jeśli chcesz  powrócić do zdrowia lub zapobiegać kontuzjom w ramach własnej aktywności fizycznej.

Nasze szkolenia z treningu medycznego stanowią gwarancję rozwoju dla każdego trenera, instruktora, również osoby postronnej, poszerzając zakres wiedzy o kolejny aspekt pracy z Klientem.

Trening medyczny, coraz częściej bezpośrednio łączony z aspektem mobility w zależności od terminów realizowany jest w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

 

Kadra wykładowców

prowadząca Trening medyczny

Historie sukcesu

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Szkolenie dietetyka I
399 zł
Szkolenie

dietetyka I

Certyfikowany kurs dietetyki na poziomie I wprowadza w podstawy zagadnień dietetycznych. Na tym poziomie poznasz popularne diety, a także dowiesz się jak je komponować. Obalimy również powszechne mity żywieniowe.

Szkolenie dietetyka II
399 zł
Szkolenie

dietetyka II

Kurs dietetyki na poziomie II jest rozwinięciem poprzedniego poziomu. Teraz dowiesz się o łączeniu diety z aktywnością fizyczną, procesach anabolicznych czy łamaniu stereotypów żywieniowych.

Szkolenie dietetyka III
499 zł
Szkolenie

dietetyka III

Kurs dietetyki na poziomie III skupia się na dietetyce klinicznej. Na tym etapie dowiesz się o interpretacji wyników badań laboratoryjnych, systematyce schorzeń i przyczynach niepowodzeń w diecie.

Szkolenie z suplementacji
399 zł
Szkolenie

z suplementacji

Szkolenie z suplementacji skupia się na aspektach suplementacji w oparciu o efekty treningowe i sportowe, ale przede wszystkim w oparciu o pożądany stan zdrowia oraz dobre samopoczucie.

Kurs tapingu
599 zł
Kurs

tapingu

Nasze szkolenie z kinezjotapingu jest doskonałą okazją na zdobycie wiedzy z zakresu "nakładania tejpów", przeciwdziałania dolegliwościom bólowym, a także formą leczenia kontuzji za pomocą taśm.

Szkolenie mobility
449 zł
Szkolenie

mobility

Szkolenie mobility uzbroi Cię w wiedzę pozwalającą na skuteczne i efektywne rolowanie całego ciała. Dowiesz się jakimi metodami niwelować napięcie mięśniowe w Twoim ciele, poprawić swoją mobilność i wzmocnić core.

Masaż tkanek głębokich
599 zł
Masaż

tkanek głębokich

Szkolenie z masażu tkanek głębokich prowadzą fizjoterapeuci polskiej kadry narodowej IO, Marek Purczyński lub Mateusz Otta. Poznaj techniki i metodykę masażu tkanek głębokich (MTG).

Szkolenie functional bodybuilding
699 zł
Szkolenie

functional bodybuilding

Szkolenie z kulturystyki funkcjonalnej, czyli zupełnie nowe światło na klasyczny trening siłowy. Unikaj kontuzji, degradacji wzorców ruchowych czy mobilności. Bo tym właśnie jest functional bodybuilding.

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
349 zł
Programowanie

treningowe w kształtowaniu sylwetki

Szkolenie z programowania treningowego nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Połóż kres planom treningowym z internetu, których nie rozumiesz i działaj samodzielnie.

Cross trening poziom I
500 zł
Cross

trening poziom I

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningowego WOD i skalowania zajęć. Szkolenie z cross treningu na poziomie I wprowadzi Cię w podstawy zajęć typu cross.

Cross trening poziom II
500 zł
Cross

trening poziom II

Nasze szkolenie z cross treningu na poziomie II jest rozwinięciem pierwszego etapu i obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, rolowanie, mobility i metodykę zaawansowanych ćwiczeń siłowych.

Podstawy treningu
449 zł
Podstawy

treningu

Jak ćwiczyć na siłowni? Zapoznamy Cię ze sprzętem, techniką wykonywania ćwiczeń, działaniem suplementów oraz podstawach dietetyki? Nasze szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne i świadome pierwsze kroki na siłowni.

Trening siłowy
399 zł
Trening

siłowy

Poznaj pełen wachlarz ćwiczeń, metodykę treningu siłowego oraz tajniki związane z ćwiczeniami. Szkolenie z treningu siłowego ukaże Ci równie niekonwencjonalne i nowoczesne spojrzenie na tę metodę treningową.

Trójbój siłowy
399 zł
Trójbój

siłowy

Zdobądź wiedzę w zakresie świętego Graala kulturystyki i ćwiczeń siłowych, czyli trójboju siłowego. Poznaj tajniki tej niezwykle efektywnej metody treningowej pod okiem zawodnika kadry narodowej.

Trening z taśmami szkolenie
399 zł
Trening

z taśmami szkolenie

Trening z taśmami jest nowoczesną formą treningową kształtującą całe ciało. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie dla zdrowia. O tym wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu.

Trening funkcjonalny
399 zł
Trening

funkcjonalny

Trening funkcjonalny nie obciąża stawów, angażuje mięśnie głębokie, poprawia również motorykę i kondycję kształtując ludzkie ciało. Nasz szkoleniu poznasz tajniki i metodykę tej formy treningowej.

Kalistenika
399 zł
Kalistenika

Uczestnicząc w naszym szkoleniu poznasz zarówno fundamenty i podstawy treningu z własnym ciężarem ciała, jak również elementy gimnastyki i akrobatyki będące nieodzownym elementem w kalistenice.

Szkolenie kettlebell
399 zł
Szkolenie

kettlebell

Trening z kettlami, czyli kettlebells to doskonała metoda treningowa angażująca całe ciało. Zapisz się na nasze szkolenie kettlebell i poznaj wachlarz ćwiczeń, metodykę oraz technikę dla wykonywanych ćwiczeń.

Samoobrona dla kobiet
259 zł
Samoobrona

dla kobiet

Szkolenie samoobrony dla kobiet prowadzą mistrzowie sztuk walki, doświadczeni trenerzy i zawodnicy. To właśnie dzięki nim nabędziesz umiejętności pozwalających na skuteczną samoobronę.

Aktywna mama szkolenie
399 zł
Aktywna

mama szkolenie

Ciąża to nie choroba, a aktywność fizyczna w tym stanie jest dla kobiet jak najbardziej wskazana. Poznaj metody treningowe dla kobiet w ciąży i dowiedz się jak zaprogramować trening dla kobiet ciężarnych.

Fitness step
399 zł
Fitness

step

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć fitness step. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness pump
399 zł
Fitness

pump

Dowiedz się jak prowadzić zajęcia fitness pump. Poznaj metody programowania, skalowania i prowadzenia zajęć w klubach fitness. Poznaj metodykę konstruowania zajęć na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness zdrowy kręgosłup
399 zł
Fitness

zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego to zmora społeczeństwa XXI wieku. Nasze szkolenie zdrowy kręgosłup wskaże Ci sposoby i metody niwelowania bólu oraz wad postawy.

Szkolenie indoor cycling
750 zł
Szkolenie

indoor cycling

Zapoznaj się z rosnącą w siłę, skuteczną metodą treningową jaką jest indoor cycling. Dowiedz się jak skalować, programować i konstruować trening dla zajęć indoor cycling w klubie fitness.

Kurs kierownika kolonii
199 zł
Kurs

kierownika kolonii

Zapraszamy na kurs kierownika kolonii realizowany zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs wychowawcy kolonijnego
199 zł
Kurs

wychowawcy kolonijnego

Kurs wychowawcy kolonii realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kurs pierwszej pomocy
139 zł
Kurs

pierwszej pomocy

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej celem pozyskania dokumentu wymagane przez polskich pracodawców i podmioty gospodarcze w naszym kraju.

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 8:00 - 18:00
sobota 10:00 - 13:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.