fbpx

Programowanie
treningowe w kształtowaniu sylwetki

Szkolenie z programowania treningowego nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Połóż kres planom treningowym z internetu, których nie rozumiesz i działaj samodzielnie.

550zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Szkolenie z planowania treningowego obfituje w 12h zegarowych zajęć z podziałem na część teoretyczną oraz część praktyczną.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Uczestnictwo w szkoleniu jest gwarancją uzyskania certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Wierzymy, że wyjątkowość naszych prowadzących oddaje charakter naszej marki. Jesteśmy pewni, że profesjonalizm w połączeniu z partnerską atmosferą podczas zajęć obfituje w efektywne nauczanie i zadowolenie naszych kursantów.

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas.

kurs_4

Nowoczesny program

Program szkolenia został stworzony w oparciu o obserwacje rynku treningów personalnych i rozpisek treningowych dostępnych w Internecie. Szkolenie z planowania treningowego jest dedykowane wszystkim osobom chcącym zdobyć umiejętność samodzielnego planowania treningów w oparciu o założone cele treningowe. Dzięki temu położysz kres rozpiskom dostępnym w Internecie, które i tak nie generują pozytywnych efektów, a czasem wręcz narażają na rozmaite kontuzje.

 

Najbliższe terminy

z Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki

Lipiec 2024

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
14h

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki

Wrocław

20.07.2024 - 21.07.2024

za 30 dni

550zł

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
14h

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki

Poznań

20.07.2024 - 21.07.2024

za 30 dni

550zł

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki
14h

Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki

Warszawa

20.07.2024 - 21.07.2024

za 30 dni

550zł

Sobota – 6h zajęć teoretycznych

1. Podział i analiza poszczególnych grup mięśniowych w ciele człowieka.
2. Aktywacja mięśni głównych i pomocniczych w ruchach wielostawowych. Co tak naprawdę trenujemy?
3. Rodzaje ćwiczeń i płaszczyzny ruchów wielostawowych.
4. Praca statyczna i dynamiczna mięśni szkieletowych wraz z analizą patologii treningowych.
5. Aktywacja mięśni szkieletowych z uwzględnieniem grup wolno i szybko kurczliwych.
6. Fizjologiczne aspekty treningu siłowego.
7. Praca w procesach beztlenowych i tlenowych.
8. Time Under Tension – cel i założenia treningowe wykorzystujące metody kształtowania sylwetki.
9. Opóźniona bolesność mięśniowa, czyli mity o zakwasach.
10. Wyjaśnienie i znaczenie pojęć: hipertrofia, hiperplazja, atrofia mięśni.
11. Hipertrofia sarkoplazmatyczna i miofrybalna – akcent na objętość i siłę mięśni. Przykłady treningowe.
12. Wpływ czynników zewnętrznych na syntezę białek mięśniowych w ludzkim organizmie. Analiza Klienta pod kątem doboru odpowiedniego zestawu ćwiczeń.
13. Obliczanie objętości treningowej i czasu regeneracji mięśni szkieletowych.
14. Periodyzacje treningowe: klasyczna oraz nieliniowa. Schematy treningowe i sposób ich rozpisywania.
15. Jednostka motoryczna. Podstawowe informacje.
16. Czucie mięśniowe, a efekt treningowy.
17. Fundamenty budowania siły mięśniowej, a eksplozywnej.
18. Segmentacja i rozpisywania programów treningów pod kątem celów i ilości dni treningowych.
19. Mikro, makro i mezocykle treningowe – czyli trenuj cały rok.
20. Pojęcie: deload treningowy.
21. Pora dnia i jej wpływ na schemat jednostki treningowej.
22. Analiza alternatywnych systemów treningowych: okluzyjny, sst i hst.

Niedziela – 6h zajęć praktycznych

1. Analiza praktyczna ćwiczeń wielostawowych: jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia.
2. Jakie rodzaje ćwiczeń dobierać dla danego somatypu i mobilności Klienta / własnej osoby.
3. Klinika przysiadu i jego rodzaje: air squat, back squat low bar, back squat high bar, overhead squat, overhead kettlebell squat
4. Rodzaje ciągów: martwy ciąg klasyczny, sumo, na prostych nogach, wiosłowanie sztangi podchwytem, wiosłowanie sztangi nachwytem, row
5. OHP i podciąganie: wyciskanie żołnierskie, podciąganie szeroko do klatki, podciąganie wąsko do klatki, podciąganie w uchwycie pośrednim, podciąganie w uchwycie neutralnym
6. Wyciskanie i ich rodzaje: wyciskanie klasyczne, wyciskanie gilotynowe, wyciskanie oporowe na taśmach, wyciskanie włoskie, wyciskanie półsztangi

Wciąż masz wątpliwości?

Uczestnikiem kursu szkolenia z planowania treningowego może zostać każda osoba, która:

Ukończyła 18 rok życia.
lub
Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Szkolenie z programowania treningowego kierujemy do wszystkich osób chcących pozyskać wiedzę oraz certyfikat ze szkolenia. Poza kryteriami wiekowymi nie ma żadnych dodatkowych warunków odnośnie Twojego uczestnictwa.

Szkolenie niemal zawsze realizowane jest w formie weekendowej, w sobotę i niedzielę. Program zajęć został zaplanowany na pełne 14h zegarowych.

Wszelkie harmonogramy zawierające precyzyjne informacje organizacyjne określające miejsce i godziny szkolenia, wysyłane są do wszystkich uczestników szkolenia z dokonanymi opłatami, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Szkolenie z planowania treningowego ukończone w naszej Akademii zawsze zostaje wzbogacone specjalnym certyfikatem poświadczającym udział w zajęciach.

Jedyne 550 zł za kompleksowe, dwudniowe szkolenie.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Darmowa wysyłka uprawnień? Tak.

Szkolenie będzie obejmować tematykę szkoleniową, dzięki której samodzielnie dobierzesz indywidualny program treningowy dla siebie lub swojego Klienta. Bez problemu wybierzesz odpowiednie schematy i metody treningowe pod kątem celu jakim jest: redukcja tkanki tłuszczowej, budowanie masy mięśniowej, poprawa siły i wytrzymałości.

Dlaczego warto skorzystać z naszej propozycji?

Z reguły indywidualne plany treningowe od trenerów personalnych kosztują od 100 zł do 250 zł i zawierają wyłącznie schemat dla jednego celu treningowego.

Na naszym szkoleniu zdobędziesz wiedzę, by samemu diagnozować i programować schematy treningowe wedle uznania. Mało tego, drugi moduł szkoleniowy stanowią zajęcia praktyczne pod okiem fachowców, którzy zaprezentują zakres ćwiczeń i metodykę dla konkretnego celu treningowego i to wszystko w cenie szkolenia!

Niewątpliwie dodatkowym atutem jest profesjonalizm, renoma i doświadczenie osób odpowiadających za szkolenia z planowania treningowego.

Plan treningowy i programowanie treningowe to nic innego, jak sumiennie przygotowany zakres ćwiczeń, który jest gwarantem oczekiwanych celów treningowych i postępów w budowaniu sylwetki. Aby był skuteczny, niezwykle istotne jest spersonalizowane podejście do tematu i przede wszystkim wiedza.

Wiedza odnośnie typów sylwetek, właściwości i cech indywidualnych, a także wszystkich niezbędnych narzędzi, metod treningowych i wiedzy związanej z techniką dla wykonywanych ćwiczeń.

Dzięki naszym warsztatom z programowania treningowego, będziesz w stanie samodzielnie rozpisać swój plan aktywności fizycznej w skutecznym budowaniu sylwetki i z dbałością o Twoje zdrowie. Twoje lub Twoich podopiecznych jeśli posiadasz tytuł trenera personalnego i prowadzisz własnych Klientów.

W wiedzę uzbroi Cię dwójka utytułowanych specjalistów z zakresu treningu siłowego, metodyki pracy i dietetyki połączonej z suplementacją.

Dzięki warsztatom z programowania treningowego, treningi Twoje lub Twoich podopiecznych będą skuteczne i efektywne. Plany treningowe staną się Twoją mocną stroną pozwalającą na kształtowanie sylwetki.

Dodajmy, że plany treningowe, jeśli są odpowiednio przygotowane, są po prostu drogie. W zamian za to, możesz skorzystać z naszych warsztatów i poza wiedzą teoretyczną zdobyć wiedzę praktyczną i samodzielnie rozpisywać skuteczne plany treningowe.

W zależności od terminów nasze szkolenia z planowania treningowego realizujemy w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

Historie sukcesu

Piotr 'Grabo' Grabowski jest jednym z czołowych dunkerów, który osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wygrał prawie wszystkie konkursy krajowe oraz ma na swoim koncie sukcesy w Europie. Jako dunker współpracuje z Fundacją Marcina Gortata.

Piotr “Grabo” Grabowski

Piotr “Grabo” Grabowski

dunker

Adam Piwko, obecnie Mistrz Polski w męskiej sylwetce, a pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu dzięki naszym sugestiom, rzutem na taśmę zrezygnował z wyjazdu do Anglii na... zmywak. Ukończył nasz kurs trenera personalnego i liczne szkolenia zostając jedną z twarzy ekipy #AMSathlete

Adam Piwko

Adam Piwko

Trener personalny

Uczestnik naszego kursu trenera personalnego, a następnie zawodnik sportów sylwetkowych z tytułem wicemistrza Polski. Zanim Sandro wyszedł na scenę zdobył nasze wsparcie i dostęp do wykładowców w ramach projektu #AMSathlete. Wierzymy, że największe sukcesy jeszcze przed Sandro.

Sandro Sołowiej

Sandro Sołowiej

Trener personalny

Majkel w nasze szeregi wstąpił 3 lata temu i był odpowiedzialny za kursy instruktorskie tańca. Wspólnymi siłami i z naszym wsparciem wystąpił w programie You Can Dance, gdzie osiągnął duży sukces. Obecnie tancerz i promotor zdrowego trybu życia, który godnie reprezentuje naszą młodocianą ekipę #AMSathlete.

Michał Kalcowski

Michał Kalcowski

Wykładowca AMS i finalista You Can Dance

Mateusz Szafran to przykład na to, że nie trzeba mieć tysięcy polubień na własnym fanpage`u, by zostać naszym wykładowcą. Mateusz był uczestnikiem naszego kursu trenerskiego, zaskoczył nas swoją wiedzą i charakterem. To wszystko sprawiło, że Mateusz dołączył do grona wykładowców.

Mateusz Szafran

Mateusz Szafran

Trener personalny i wykładowca AMS

Klaudia Antos dołączyła do #AMSathlete wtedy gdy zdecydowaliśmy się wesprzeć jej talent taneczny i uzbroić w wiedzę z zakresu treningu i dietetyki. Dzięki naszym konsultacjom z wykładowcami Klaudia"zaraziła" się siłownią i zdrową dietą, poprawiając swoje możliwości taneczne i sylwetkę.

Klaudia Antos

Klaudia Antos

Tancerka i fitness modelka

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Fitness Step Level 2
599 zł
Fitness

Step Level 2

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć Fitness Step na poziomie średnim i zaawansowanym. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness Exercise Balls
599 zł
Fitness

Exercise Balls

Trening z piłką efektywnie aktywizuje mięśnie posturalne i polepsza propriocepcję, wpływając tym samym na prawidłową postawę ciała. Zwiększając zaangażowanie mięśni głębokich, usprawniamy pracę nad równowagą oraz koordynacją ruchową, ale przede wszystkim dostarczamy nowe bodźce treningowe.

Fitness Stretching
599 zł
Fitness

Stretching

Stretching jest obowiązkową jednostką treningową, poprawiająca sprawność i codzienne funkcjonowanie całego układu ruchu. Na szkoleniu dowiesz się jak ważna jest praca nad elastycznością tkanek miękkich naszego organizmu.

Przygotowanie motoryczne
699 zł
Przygotowanie

motoryczne

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningu motorycznego. Szkolenie z treningu motorycznego pokaże Ci efektywne metody zwiększania wydajności fizycznej i sposoby zapobiegania kontuzjom.

Psychologia Sportu
549 zł
Psychologia

Sportu

Aby motywacja w pracy z klientami była skuteczna, należy posiadać odpowiednie cechy psychologiczne oraz wiedzieć, jak poprawnie to robić. Tego dowiesz się na naszych warsztatach.

Kształtowanie kobiecej sylwetki z użyciem gum oporowych (Powerband i Miniband)
550 zł
Kształtowanie

kobiecej sylwetki z użyciem gum oporowych (Powerband i Miniband)

Szkolenie dietetyka ogólna z elementami klinicznej
od 409 zł
Szkolenie

dietetyka ogólna z elementami klinicznej

Certyfikowany kurs dietetyki wprowadza w podstawy zagadnień dietetycznych. Na tym poziomie poznasz popularne diety, a także dowiesz się jak je komponować. Obalimy również powszechne mity żywieniowe.

Szkolenie dietetyka sportowa
od 409 zł
Szkolenie

dietetyka sportowa

Na szkoleniu z dietetyki sportowej, dowiesz się o łączeniu diety z aktywnością fizyczną, procesach anabolicznych czy łamaniu stereotypów żywieniowych.

Szkolenie z suplementacji
od 409 zł
Szkolenie

z suplementacji

Szkolenie z suplementacji skupia się na aspektach suplementacji w oparciu o efekty treningowe i sportowe, ale przede wszystkim w oparciu o pożądany stan zdrowia oraz dobre samopoczucie.

Trening medyczny
699 zł
Trening

medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

Szkolenie mobility
599 zł
Szkolenie

mobility

Szkolenie mobility uzbroi Cię w wiedzę pozwalającą na skuteczne i efektywne rolowanie całego ciała. Dowiesz się jakimi metodami niwelować napięcie mięśniowe w Twoim ciele, poprawić swoją mobilność i wzmocnić core.

Masaż tkanek głębokich
799 zł
Masaż

tkanek głębokich

Poznaj techniki i metodykę masażu tkanek głębokich (MTG).

Cross trening poziom I
700 zł
Cross

trening poziom I

Poznaj niezbędne narzędzia i sposoby programowania treningowego WOD i skalowania zajęć. Szkolenie z cross treningu na poziomie I wprowadzi Cię w podstawy zajęć typu cross.

Cross trening poziom II
700 zł
Cross

trening poziom II

Nasze szkolenie z cross treningu na poziomie II jest rozwinięciem pierwszego etapu i obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, rolowanie, mobility i metodykę zaawansowanych ćwiczeń siłowych.

Podstawy treningu
499 zł
Podstawy

treningu

Jak ćwiczyć na siłowni? Zapoznamy Cię ze sprzętem, techniką wykonywania ćwiczeń, działaniem suplementów oraz podstawach dietetyki? Nasze szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne i świadome pierwsze kroki na siłowni.

Trening siłowy
599 zł
Trening

siłowy

Poznaj pełen wachlarz ćwiczeń, metodykę treningu siłowego oraz tajniki związane z ćwiczeniami. Szkolenie z treningu siłowego ukaże Ci równie niekonwencjonalne i nowoczesne spojrzenie na tę metodę treningową.

Trening z taśmami szkolenie
599 zł
Trening

z taśmami szkolenie

Trening z taśmami jest nowoczesną formą treningową kształtującą całe ciało. Wymaga jednak sporej wiedzy, aby korzystać z niej efektywnie i bezpiecznie dla zdrowia. O tym wszystkim dowiesz się na naszym szkoleniu.

Trening funkcjonalny
599 zł
Trening

funkcjonalny

Trening funkcjonalny nie obciąża stawów, angażuje mięśnie głębokie, poprawia również motorykę i kondycję kształtując ludzkie ciało. Nasz szkoleniu poznasz tajniki i metodykę tej formy treningowej.

Kalistenika
599 zł
Kalistenika

Uczestnicząc w naszym szkoleniu poznasz zarówno fundamenty i podstawy treningu z własnym ciężarem ciała, jak również elementy gimnastyki i akrobatyki będące nieodzownym elementem w kalistenice.

Szkolenie kettlebell
599 zł
Szkolenie

kettlebell

Trening z kettlami, czyli kettlebells to doskonała metoda treningowa angażująca całe ciało. Zapisz się na nasze szkolenie kettlebell i poznaj wachlarz ćwiczeń, metodykę oraz technikę dla wykonywanych ćwiczeń.

Aktywna mama szkolenie
599 zł
Aktywna

mama szkolenie

Aktywność fizyczna w tym stanie jest dla kobiet jak najbardziej wskazana. Poznaj metody treningowe dla kobiet w ciąży i dowiedz się jak zaprogramować trening dla kobiet ciężarnych.

Fitness Step Level 1
599 zł
Fitness

Step Level 1

Poznaj metodykę planowania i konstruowania zajęć fitness step. Na naszym szkoleniu dowiesz się jak programować zajęcia, skalować trening i skutecznie prowadzić zajęcia w klubach fitness.

Fitness pump
599 zł
Fitness

pump

Dowiedz się jak prowadzić zajęcia fitness pump. Poznaj metody programowania, skalowania i prowadzenia zajęć w klubach fitness. Poznaj metodykę konstruowania zajęć na różnych poziomach zaawansowania.

Fitness zdrowy kręgosłup
599 zł
Fitness

zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego to zmora społeczeństwa XXI wieku. Nasze szkolenie zdrowy kręgosłup wskaże Ci sposoby i metody niwelowania bólu oraz wad postawy.

Szkolenie indoor cycling
699 zł
Szkolenie

indoor cycling

Zapoznaj się z rosnącą w siłę, skuteczną metodą treningową jaką jest indoor cycling. Dowiedz się jak skalować, programować i konstruować trening dla zajęć indoor cycling w klubie fitness.

Kurs wychowawcy wypoczynku kolonijnego
399 zł
Kurs

wychowawcy wypoczynku kolonijnego

Kurs wychowawcy kolonii realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz prowadzony w trybie STACJONARNYM.

Kurs pierwszej pomocy
299 zł
Kurs

pierwszej pomocy

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej celem pozyskania dokumentu wymagane przez polskich pracodawców i podmioty gospodarcze w naszym kraju.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.