fbpx

Co robić, by być dobrym trenerem personalnym?

Zawód trenera personalnego na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle łatwy i przyjemny. Wiele osób zapewne myśli, że jest to praca, która wiąże się głównie z dobrą zabawą. Trzeba jednak pamiętać, że bez względu na to, jakie zajęcia trener personalny prowadzi, jego praca nie kończy się na samej siłowni.

Ma on szereg innych obowiązków, które zazwyczaj zabiera ze sobą do domu. I mimo tego, że jest to zawód, który cieszy się ogromną popularnością, a osoby, które się nim zajmują, są najczęściej zadowolone z pracy i usatysfakcjonowane zarobkami, to nadal trzeba pamiętać, że jest to zajęcie, które wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

Warto więc dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda praca trenera personalnego i co należy zrobić, by móc cieszyć się popularnością i zadowoleniem każdego klienta?

Na początek pamiętaj o kursach

Jeżeli chcesz zostać trenerem personalnym lub instruktorem fitness, pływania czy też tańca, to konieczne jest ukończenie odpowiednich kursów. Nie można podejść do tego zawodu, nie mając żadnego wykształcenia i wiedzy. Nie trzeba jednak kończyć studiów. Jeżeli masz ukończone osiemnaście lat, a także zdaną maturę i ukończoną szkołę średnią i posiadasz dokumenty, które to potwierdzają, to możesz przystąpić do profesjonalnego kursu instruktorskiego. Tego typu szkolenia prowadzone są przez osoby z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami. Dowiesz się na nich m.in.:

  • Jak prowadzić zajęcia;
  • Jak tworzyć własną choreografię;
  • W jaki sposób dobierać muzykę do ćwiczeń;
  • Jakie ćwiczenia wybierać dla poszczególnych klientów.

Na kursie dowiesz się również, jakie ćwiczenia są najlepsze. Są to zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Tak więc dowiesz się na nich wszystkiego, co pozwoli Ci przetrwać w tym zawodzie i nieustannie się rozwijać.

Na koniec każdy uczestnik musi zdać egzamin, następnie otrzyma certyfikat oraz legitymację. Są to dokumenty upoważniające do wykonywania zawodu instruktora zarówno w Polsce, jak i większości krajów europejskich.

Tak więc, jeżeli jesteś fanem sportu i chcesz zarażać innych swoją pasją i zamiłowaniem do aktywności fizycznej, zapisz się na nasz kurs trenera personalnego. Oferujemy Ci szeroką gamę możliwości, a wybrane szkolenie z pewnością pomoże Ci zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie wymagane do podjęcia pracy w charakterze trenera personalnego.

Jako instruktor będziesz osiągał sukcesy, jeżeli tylko nie zamkniesz się na wiedzę. Jeden kurs to absolutne minimum, które co prawda pozwoli Ci znaleźć pracę w dobrym i znanym klubie sportowym, ale musisz pamiętać, że im większą wiedzę masz, tym więcej klientów możesz do siebie przyciągnąć, a to z kolei przełoży się na większe zarobki.

Tak więc podstawowy kurs, to dopiero początek długiej drogi. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, zadbaj koniecznie o to, by stale się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie. Na przykład, jeśli ukończyłeś kurs na trenera personalnego i instruktora fitness, to następny może być kurs z suplementacji. Dzięki temu będziesz mógł zaoferować swoim klientom znacznie więcej.

Pamiętaj o dobrym nastawieniu

W tym zawodzie najlepiej sprawdzają się osoby, które są pogodne, otwarte na nowe znajomości, z pasją do sportu, a także gotowe na nieustanne poszerzanie swojej wiedzy. Właśnie z takim nastawieniem musisz podchodzić do tej pracy.

Praca instruktora to praca z ludźmi wymaga więc otwartości, zaangażowania i indywidualnego podejścia do każdego klienta. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą i nie przepadasz za nawiązywaniem nowych znajomości, nie poczujesz się komfortowo w tej roli, ponieważ w tym zawodzie każdego dnia będziesz spędzać wiele godzin z nowymi ludźmi. Aby zbudować z nimi dobrą relację, każdy klient musi poczuć Twoje zaangażowanie. Pamiętaj więc, by każdego dnia przychodzić do pracy z dobrym nastawieniem i pozytywną energią. Dzięki temu oni także będą mieli więcej energii, motywacji do działania i zaufania do Ciebie. Uwierzą, że to, co robisz, naprawdę jest dla nich dobre i skuteczne.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 12 grudnia 2019

NOWOŚĆ! Praktyki po kursie trenera personalnego!

O tym, że wykwalifikowany trener personalny jest wszechstronnym specjalistą, dobrze przygotowanym do pracy z klientami zapewne już wiecie. Wiecie także, że trener to nie tylko osoba wyspecjalizowana w jednej dziedzinie sportu, a trening personalny nie jest jedynie zestawem odpowiednio ułożonych ćwiczeń, ale obejmuje również wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii oraz umiejętności pedagogiczne. Dlatego, jeśli planujecie […]

By / 05 grudnia 2019

Taping, jako forma leczenia kontuzji

Każda dyscyplina sportu niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji. Bolesne urazy, a także różne dysfunkcje związane z mięśniami i narządami ruchu, to częste przypadłości u osób trenujących intensywnie i systematycznie. Samodzielne uporanie się z problemem często bywa trudne i czasochłonne. Co więcej, może wiązać się z powikłaniami. Na szczęście istnieje skuteczna, bezbolesna i bezpieczna metoda, […]

By / 28 listopada 2019

Jak powinno wyglądać przygotowanie siłowe w Pole Dance?

Stereotypy dotyczące Pole Dance powoli odchodzą do lamusa. Zmienia się postrzeganie tej dyscypliny sportu, co przekłada się na rosnące zainteresowanie zajęciami, a tym samym, zwiększa się także zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów. Jeśli chcesz rozwijać się w tej dziedzinie, warto byś dowiedziała się, jak powinno wyglądać właściwe przygotowanie do treningów. Tak, by zajęcia były skuteczne oraz […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.