fbpx

Fitness sylwetkowy – jak zacząć?

Fitness sylwetkowy to wyjątkowa dyscyplina sportowa, w której główny nacisk kładzie się na estetykę ciała. Ma ona za zadanie stworzyć sylwetkę wysportowaną z proporcjonalną budową, w której mięśnie nie są nadmiernie rozbudowane. Warto przekonać się jak prowadzić tego rodzaju zajęcia, a także jak się do nich odpowiednio przygotować. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy sobie, na czym dokładnie polega fitness sylwetkowy, a także jakie są jego największe zalety. Jest to co prawda stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, ale w ostatnich czasach bardzo się ją ceni, wzbudza ona coraz większe zainteresowanie, dlatego warto dowiedzieć się na jej temat czegoś więcej.

 Kto może prowadzić zajęcia z fitnessu sylwetkowego?

Zakładamy, że jesteś osobą aktywną fizycznie, która interesuje się sportem i kocha zarażać innych swoją pasją. Dlatego z pewnością doskonale nadajesz się na instruktora fitness i możesz z powodzeniem rozpocząć zajęcia fitnessu sylwetkowego. Jest to dyscyplina sportowa, która doskonale sprawdza się dla osób, które chcą  poprawić estetykę swojego ciała. Do wykonywania tego rodzaju zajęć konieczna jest odpowiednia kondycja, a także zapał do treningu. Podczas zajęć instruktor w kreatywny sposób powinien motywować i zachęcać do pracy. Możliwe jest prowadzenie zajęć grupowych, a także indywidualnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o fitnessie sylwetkowym czegoś więcej, warto zapisać się na jeden z kursów, które dostępne są na naszej stronie internetowej.

Jak zacząć? Porady dla początkujących instruktorów

Jeżeli zastanawiasz się, czy możesz prowadzić tego typu zajęcia, to wiedz, że masz szanse. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie, a więc konieczne jest spożywanie zdrowego jedzenia, a także dostosowanie się do specjalistycznej diety, która będzie pomagać modelować ciało. Co więcej, musisz zadbać o swoją kondycję, więc konieczne będzie częstsze odwiedzanie siłowni. To Ty masz reprezentować swoją pracę i usługi, więc jeżeli masz prowadzić zajęcia z fitnessu sylwetkowego, konieczne jest, byś dawał dobry przykład swoim podopiecznym. Do wykonania tego typu zajęć, musisz stworzyć zarówno sobie, jak i swoim klientom profesjonalny plan treningowy. Warto zdecydować się na konkretne zestawy ćwiczeń, które pomogą osiągnąć zadowalające efekty. Warto brać przykład z instruktorów i trenerów, którzy już przygotowywali zajęcia z fitnessu sylwetkowego, a dzięki temu mają większe doświadczenie i niezbędną wiedzę. Musisz wiedzieć, jak oceniać ciało i jakie jego partie są najważniejsze.  Tylko dzięki temu będziesz w stanie powiedzieć swojemu klientowi, co jest do poprawy, a także, w których partiach jest największy potencjał. Trzeba również mieć pełną świadomość, że praca z klientem będzie długotrwała i będzie od Ciebie wymagać poświęcenia. Musisz przekonywać i motywować klientów do pracy, ponieważ efekty są naprawdę trudne do uzyskania i potrzeba samozaparcia, by osiągnąć wyznaczony cel. Wiele osób ćwiczących w ten sposób zapewnia, że do osiągnięcia celu konieczne jest przestrzeganie diety, a także codzienne treningi. Warto więc zaznaczyć to na początku treningów, by każde z was miało świadomość tego, jak ciężka i długa droga przed wami.

Fitness sylwetkowy to nie kulturystyka

Wiele osób myli fitness sylwetkowy z kulturystyką, ale obie te dyscypliny sportu nie mają ze sobą wiele wspólnego. W fitnessie ceni się przede wszystkim estetykę ciała. Ważne jest więc, by wszystkie mięśnie były równomierne, ale nie mogą być one przesadnie rozbudowane. Ciało ma być szczupłe i doskonale proporcjonalne. W kulturystyce dąży się do tego, by masa mięśniowa była jak najbardziej rozrośnięta. Nie można również mylić fitnessu z aerobikiem, pilatesem, czy ABS. Treningi tego typu składają się głównie z ćwiczeń siłowych, a także kardio. Można również zdecydować się na dodatkowe zajęcia fitness, które mogą być uzupełnieniem. Ta dyscyplina sportu jest więc wymagająca i należy się do niej odpowiednio przygotować. Jest to konieczne zarówno ze strony instruktora i trenera, jak i ze strony ćwiczącego.

Co jest ważne przy fitnessie sylwetkowym?

Nie można zapominać o tym, że osoby, które decydują się na fitness sylwetkowy, zazwyczaj chcą przygotować się na zawody. Początki mogą okazać się bardzo trudne, więc trener musi motywować do pracy, i każdego dnia podczas ćwiczeń dbać o to, by każdy trening był wykonywany w prawidłowy sposób. Tak więc, jeżeli chcesz zostać instruktorem fitnessu sylwetkowego, musisz mieć pełne doświadczenie, by zdawać sobie sprawę z tego, jakie ćwiczenia wybrać do konkretnego klienta, a także jaka dieta jest dla niego najlepsza. To wszystko jest potrzebne, by był on w stanie osiągnąć zadowalające efekty. Ich osiągnięcie może zająć nawet kilka miesięcy, więc podejmując się takiego wyzwania, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jest to ciężka dyscyplina sportowa, która wymaga pracy i poświęceń.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Adres do korespondencji: ul. Grabiszyńska 281/110

53-234 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.