Fitness sylwetkowy – jak zacząć?

Fitness sylwetkowy to wyjątkowa dyscyplina sportowa, w której główny nacisk kładzie się na estetykę ciała. Ma ona za zadanie stworzyć sylwetkę wysportowaną z proporcjonalną budową, w której mięśnie nie są nadmiernie rozbudowane. Warto przekonać się jak prowadzić tego rodzaju zajęcia, a także jak się do nich odpowiednio przygotować. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy sobie, na czym dokładnie polega fitness sylwetkowy, a także jakie są jego największe zalety. Jest to co prawda stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, ale w ostatnich czasach bardzo się ją ceni, wzbudza ona coraz większe zainteresowanie, dlatego warto dowiedzieć się na jej temat czegoś więcej.

 Kto może prowadzić zajęcia z fitnessu sylwetkowego?

Zakładamy, że jesteś osobą aktywną fizycznie, która interesuje się sportem i kocha zarażać innych swoją pasją. Dlatego z pewnością doskonale nadajesz się na instruktora fitness i możesz z powodzeniem rozpocząć zajęcia fitnessu sylwetkowego. Jest to dyscyplina sportowa, która doskonale sprawdza się dla osób, które chcą  poprawić estetykę swojego ciała. Do wykonywania tego rodzaju zajęć konieczna jest odpowiednia kondycja, a także zapał do treningu. Podczas zajęć instruktor w kreatywny sposób powinien motywować i zachęcać do pracy. Możliwe jest prowadzenie zajęć grupowych, a także indywidualnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o fitnessie sylwetkowym czegoś więcej, warto zapisać się na jeden z kursów, które dostępne są na naszej stronie internetowej.

Jak zacząć? Porady dla początkujących instruktorów

Jeżeli zastanawiasz się, czy możesz prowadzić tego typu zajęcia, to wiedz, że masz szanse. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie, a więc konieczne jest spożywanie zdrowego jedzenia, a także dostosowanie się do specjalistycznej diety, która będzie pomagać modelować ciało. Co więcej, musisz zadbać o swoją kondycję, więc konieczne będzie częstsze odwiedzanie siłowni. To Ty masz reprezentować swoją pracę i usługi, więc jeżeli masz prowadzić zajęcia z fitnessu sylwetkowego, konieczne jest, byś dawał dobry przykład swoim podopiecznym. Do wykonania tego typu zajęć, musisz stworzyć zarówno sobie, jak i swoim klientom profesjonalny plan treningowy. Warto zdecydować się na konkretne zestawy ćwiczeń, które pomogą osiągnąć zadowalające efekty. Warto brać przykład z instruktorów i trenerów, którzy już przygotowywali zajęcia z fitnessu sylwetkowego, a dzięki temu mają większe doświadczenie i niezbędną wiedzę. Musisz wiedzieć, jak oceniać ciało i jakie jego partie są najważniejsze.  Tylko dzięki temu będziesz w stanie powiedzieć swojemu klientowi, co jest do poprawy, a także, w których partiach jest największy potencjał. Trzeba również mieć pełną świadomość, że praca z klientem będzie długotrwała i będzie od Ciebie wymagać poświęcenia. Musisz przekonywać i motywować klientów do pracy, ponieważ efekty są naprawdę trudne do uzyskania i potrzeba samozaparcia, by osiągnąć wyznaczony cel. Wiele osób ćwiczących w ten sposób zapewnia, że do osiągnięcia celu konieczne jest przestrzeganie diety, a także codzienne treningi. Warto więc zaznaczyć to na początku treningów, by każde z was miało świadomość tego, jak ciężka i długa droga przed wami.

Fitness sylwetkowy to nie kulturystyka

Wiele osób myli fitness sylwetkowy z kulturystyką, ale obie te dyscypliny sportu nie mają ze sobą wiele wspólnego. W fitnessie ceni się przede wszystkim estetykę ciała. Ważne jest więc, by wszystkie mięśnie były równomierne, ale nie mogą być one przesadnie rozbudowane. Ciało ma być szczupłe i doskonale proporcjonalne. W kulturystyce dąży się do tego, by masa mięśniowa była jak najbardziej rozrośnięta. Nie można również mylić fitnessu z aerobikiem, pilatesem, czy ABS. Treningi tego typu składają się głównie z ćwiczeń siłowych, a także kardio. Można również zdecydować się na dodatkowe zajęcia fitness, które mogą być uzupełnieniem. Ta dyscyplina sportu jest więc wymagająca i należy się do niej odpowiednio przygotować. Jest to konieczne zarówno ze strony instruktora i trenera, jak i ze strony ćwiczącego.

Co jest ważne przy fitnessie sylwetkowym?

Nie można zapominać o tym, że osoby, które decydują się na fitness sylwetkowy, zazwyczaj chcą przygotować się na zawody. Początki mogą okazać się bardzo trudne, więc trener musi motywować do pracy, i każdego dnia podczas ćwiczeń dbać o to, by każdy trening był wykonywany w prawidłowy sposób. Tak więc, jeżeli chcesz zostać instruktorem fitnessu sylwetkowego, musisz mieć pełne doświadczenie, by zdawać sobie sprawę z tego, jakie ćwiczenia wybrać do konkretnego klienta, a także jaka dieta jest dla niego najlepsza. To wszystko jest potrzebne, by był on w stanie osiągnąć zadowalające efekty. Ich osiągnięcie może zająć nawet kilka miesięcy, więc podejmując się takiego wyzwania, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jest to ciężka dyscyplina sportowa, która wymaga pracy i poświęceń.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 11 lipca 2019

Fitness, jak ćwiczyć żeby schudnąć

Celem Twojego klienta, jest zrzucenie paru kilogramów, szybkie spalanie tłuszczu, czy dodatkowe ujędrnienie ciała? Warto zacząć od treningu fitness, który może okazać się niezwykle skuteczny. Wiele osób decyduje się na ćwiczenie samodzielnie w domu, ale warto przekonywać wszystkich, że efektywne treningi najlepiej wykonywać z pomocą profesjonalisty. Jako instruktor fitness musisz zdawać sobie sprawę z tego, […]

By / 04 lipca 2019

Fitness sylwetkowy – jak zacząć?

Fitness sylwetkowy to wyjątkowa dyscyplina sportowa, w której główny nacisk kładzie się na estetykę ciała. Ma ona za zadanie stworzyć sylwetkę wysportowaną z proporcjonalną budową, w której mięśnie nie są nadmiernie rozbudowane. Warto przekonać się jak prowadzić tego rodzaju zajęcia, a także jak się do nich odpowiednio przygotować. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy sobie, na czym […]

By / 27 czerwca 2019

Jak prowadzić zajęcia fitness?

Jesteś osobą z zamiłowaniem do sportu? A może chcesz dzielić się swoją pasją i zainteresowaniami z innymi osobami? Jeżeli tak, to doskonałym zajęciem dla Ciebie, jest prowadzenie zajęć aktywnych fizycznie, takich jak fitness. Przychodzą na nie różne osoby, przez są niezwykle ciekawe, jednak konieczne jest zapoznanie się z ich potrzebami i umiejętnościami. Praca jako instruktor […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.