fbpx

Instruktor tańca – co warto wiedzieć, aby rozpocząć pracę w tym zawodzie

Lubisz słuchać muzyki, a z każdym jej dźwiękiem Twoje biodra, nogi i całe ciało rwą się do tańca? Łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi i lubisz z nimi pracować? A może by tak zacząć zarabiać na tym, co sprawia ci przyjemność i zostać instruktorem tańca?

Instruktor tańca – zawód

Zadaniem instruktora tańca jest przekazanie w różnorodny sposób wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu różnych stylów tego sportu. Pomaga on również w kształtowaniu umiejętności, poczucia rytmu i koordynacji ruchowej swoich podopiecznych. Instruktor nie tylko uczy kroków, ale przygotowuje również podkłady muzyczne i układy taneczne. Ponadto motywuje swoich uczniów i uczy ich pracy zespołowej. Oczywiście wszystko powinno być dostosowane do stopnia zaawansowania podopiecznych.

Instruktor tańca – wykształcenie

Jeśli chcesz zostać spełnić się w tym zawodzie, to kurs instruktora tańca jest dla Ciebie. Wystarczy ukończyć szkołę tańca lub przygotowane przez nas szkolenie. Dynamicznie rozwijająca się branża instruktorska pozwala również na ukończenie studiów wyższych, aby otrzymać niezbędne kwalifikacje. Często bywa tak, że instruktorami zostają zawodowi tancerze, co oczywiście nie stoi na przeszkodzie, abyś również nim został. Jednak bez względu jaką obierzesz drogę kształcenia, musisz pamiętać o ciągłym samodoskonaleniu się i nieustannych ćwiczeniach.

Instruktor tańca a rynek pracy

Zostając instruktorem tańca, masz wiele możliwości. Możesz pracować przede wszystkim w szkole, klubie fitness, a także w przedszkolach oraz centrach kultury. Możesz oczywiście otworzyć własne miejsce stworzone do kształcenia innych. Najbardziej znani instruktorzy mają szerszy wybór, ponieważ mogą pracować również przy produkcjach filmowych lub musicalowych, w telewizji czy teatrze. Często zdarza się, że profesjonaliści znajdują zatrudnienie także w ośrodkach wypoczynkowych, gdzie niejednokrotnie prowadzą zajęcia dla uczestników kolonii i obozów tanecznych.Przez ostatnie lata taniec jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu i dlatego na rynku pojawia się coraz więcej szkół i kursów oferujących naukę tańca, a w związku z tym trzeba się liczyć ze sporą konkurencją, dlatego tak bardzo ważna jest ciągła nauka. Tak naprawdę w tej branży utrzymują się najlepsi.

Instruktor tańca – zarobki i jego status społeczny

Średnio instruktor tańca miesięcznie zarabia 3000 zł brutto, ale oczywiście jego wynagrodzenie zależy również od innych czynników takich jak miasto, w którym naucza, jaki status posiada szkoła tańca, czy rodzaje zajęć, które prowadzi instruktor.Niektórzy mogą stwierdzić, że w porównaniu z włożonym wysiłkiem fizycznym i psychicznym, różnymi godzinami pracy i koniecznością nieustannego doskonalenia się zarobki wydają się niskie. Tak naprawdę zawód ten uprawiany jest przez pasjonatów, czyli tych, którzy kochają taniec i ruch.

Instruktorów tańca zalicza się do grona artystów. Wśród tych najzdolniejszych i najwytrwalszych można znaleźć takich, których sukcesy znane są na skalę narodową i światową. W środowisku zawodowym cieszą się poważaniem i prestiżem.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 05 grudnia 2019

Taping, jako forma leczenia kontuzji

Każda dyscyplina sportu niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji. Bolesne urazy, a także różne dysfunkcje związane z mięśniami i narządami ruchu, to częste przypadłości u osób trenujących intensywnie i systematycznie. Samodzielne uporanie się z problemem często bywa trudne i czasochłonne. Co więcej, może wiązać się z powikłaniami. Na szczęście istnieje skuteczna, bezbolesna i bezpieczna metoda, […]

By / 28 listopada 2019

Jak powinno wyglądać przygotowanie siłowe w Pole Dance?

Stereotypy dotyczące Pole Dance powoli odchodzą do lamusa. Zmienia się postrzeganie tej dyscypliny sportu, co przekłada się na rosnące zainteresowanie zajęciami, a tym samym, zwiększa się także zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów. Jeśli chcesz rozwijać się w tej dziedzinie, warto byś dowiedziała się, jak powinno wyglądać właściwe przygotowanie do treningów. Tak, by zajęcia były skuteczne oraz […]

By / 21 listopada 2019

Przygotuj się do zimowej aktywności

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, liczymy więc że opady śniegu nie zawiodą i miłośnicy narciarstwa oraz snowboardu będę mieli wiele okazji, aby na stokach pokazać swoją miłość do tych sportów i po prostu wyszaleć się w aktywny sposób. Doskonale zdajemy sobię sprawę jednak z tego, że okres od grudnia do marca to nie tylko […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.