fbpx

Jak prowadzić zajęcia fitness?

Jesteś osobą z zamiłowaniem do sportu? A może chcesz dzielić się swoją pasją i zainteresowaniami z innymi osobami? Jeżeli tak, to doskonałym zajęciem dla Ciebie, jest prowadzenie zajęć aktywnych fizycznie, takich jak fitness. Przychodzą na nie różne osoby, przez są niezwykle ciekawe, jednak konieczne jest zapoznanie się z ich potrzebami i umiejętnościami. Praca jako instruktor fitness jest przyjemna i często zabawna. Jednak nie możesz myśleć, że tylko zabawa się liczy. Jest to niełatwy zawód, który wymaga szerokiej wiedzy na temat tego, jak prowadzić zajęcia fitness, a także jakie są potrzeby i oczekiwania wszystkich klientów.

Zapisz się na kurs

Jeżeli uważasz, że pasja do sportu i miłość do aktywności fizycznej, to dla Ciebie wystarczający powód, by móc połączyć swoje hobby z przyjemnością i zarabianiem pieniędzy, to nie ma na co czekać, zapisz się na kurs na instruktora fitness. Nie trzeba spełniać specjalnych wymagań, by móc pełnić ten zawód, a tego rodzaju szkolenie z pewnością pomoże Ci w znalezieniu dobrze płatnej pracy na najlepszym stanowisku. Jeżeli chcesz zapisać się na kurs, musisz spełnić poniższe warunki:

  • Mieć ukończone osiemnaście lat;
  • Przedstawić dokument potwierdzający ukończenie szkoły średniej;
  • Mieć pasję do sportu;
  • Mieć podstawowe umiejętności i dobrą kondycję fizyczną.

Jak widać, nie trzeba wiele, by móc spełnić swoje marzenia. Na kursie dowiesz się między innymi, jak ćwiczyć oraz jak tworzyć swoją choreografię. A dziś wyjaśniamy, o czym należy pamiętać, by dobrze prowadzić zajęcia fitness.

1. Pamiętaj o dobrym przygotowaniu

Jeżeli chcesz zostać instruktorem fitness, musisz zdawać sobie sprawę, że Twoja grupa może składać się z osób w różnym wieku. Tak więc ich oczekiwania, potrzeby, a co więcej możliwości fizyczne będą się do siebie różnić. Nie możesz o tym zapominać, kiedy będziesz układać choreografię i prowadzić zajęcia. Staraj się dobierać takie ćwiczenia, które nie będą zbyt intensywne dla osób starszych, a jednocześnie nie będą zbyt proste i nudne dla osób, które mają lepszą kondycję.

2. Stwórz swoją własną choreografię

To na początku będzie Ci się wydawać ciężkim zadaniem, ale jako instruktor fitness powinieneś mieć taką umiejętność. Dużym ułatwieniem, jest oglądanie różnego rodzaju choreografii i łączenie ich ze sobą w nowy program. To będzie dla Ciebie dobry początek. Z czasem nabierzesz takiej wprawy, że bez trudu będziesz w stanie ułożyć swoją własną choreografię od początku do końca. Często zmieniaj programy, by Tobie praca się nie znudziła, a klienci nie narzekali na monotonię, która nie tylko jest męcząca, ale skutecznie zniechęca do ćwiczeń. Jeżeli każde ćwiczenia będą wyglądać tak samo, to wiele osób szybko może stracić motywację do treningu.

3. Nie zapominaj o doborze odpowiedniej muzyki

Zajęcia fitness są często wykonywane w układzie przy muzyce. Pamiętaj, by tworzyć choreografię, która jest zespolona z muzyką. Muzyka sprawia, że człowiek ma znacznie więcej energii, a jego samopoczucie i nastrój znacznie się poprawiają. Jeżeli więc spędzisz nieco więcej czasu na poszukiwania energicznej muzyki, to z pewnością Twoi podopieczni na pewno będą Ci za to wdzięczni. Staraj się wybierać muzykę, która jest pogodna i energiczna. Dzięki temu Ty i Twoja grupa będziecie dobrze nastrojeni, a to sprawi, że całe zajęcia będą odbywać się w doskonałej atmosferze, która motywuje do działania.

4. Bądź otwarty na innych

Praca jako instruktor fitness to nie tylko prowadzenie zajęć, to przede wszystkim kontakt z ludźmi. Podczas zajęć nie możesz zamykać się na innych, ponieważ to nie będzie robiło dobrego wrażenia na osobach, które znajdują się w Twojej grupie. To oczywiste, że czasem może Ci się zdarzyć gorszy dzień i z pewnością zrozumie to każdy. Jednak nie możesz notoryczne pojawiać się na zajęciach przemęczony, niezadowolony i nieskory do kontaktu. Takie zachowanie może jedynie zniechęcić do pracy z Tobą. W tym zawodzie dobre, pozytywne nastawienie i otwartość na innych to podstawa. Dzięki temu swoją energią będziesz zarażać, a to będzie działanie z pełną korzyścią dla wszystkich.

5. Decyduj się na odważne rozwiązania

Może się wydawać, że praca instruktora fitness nie jest monotonna i zawsze niesie za sobą coś ciekawego. Nie zawsze tak jest, ale to głównie zależy od Ciebie. Jeżeli nie postarasz się, by być kreatywnym, to niestety, ale Twoje zajęcia będą nudne i nieciekawe. Ucierpi na tym Twoja reputacja, a także samopoczucie. Staraj się więc zaskakiwać swoją grupę każdego dnia czymś nowym. Dzięki temu z łatwością przyciągniesz do siebie wiele nowych osób, a to sprawi Ci dużo radości i satysfakcji. Takie zachowanie może również przynieść większe zarobki.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 05 grudnia 2019

Taping, jako forma leczenia kontuzji

Każda dyscyplina sportu niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji. Bolesne urazy, a także różne dysfunkcje związane z mięśniami i narządami ruchu, to częste przypadłości u osób trenujących intensywnie i systematycznie. Samodzielne uporanie się z problemem często bywa trudne i czasochłonne. Co więcej, może wiązać się z powikłaniami. Na szczęście istnieje skuteczna, bezbolesna i bezpieczna metoda, […]

By / 28 listopada 2019

Jak powinno wyglądać przygotowanie siłowe w Pole Dance?

Stereotypy dotyczące Pole Dance powoli odchodzą do lamusa. Zmienia się postrzeganie tej dyscypliny sportu, co przekłada się na rosnące zainteresowanie zajęciami, a tym samym, zwiększa się także zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów. Jeśli chcesz rozwijać się w tej dziedzinie, warto byś dowiedziała się, jak powinno wyglądać właściwe przygotowanie do treningów. Tak, by zajęcia były skuteczne oraz […]

By / 21 listopada 2019

Przygotuj się do zimowej aktywności

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, liczymy więc że opady śniegu nie zawiodą i miłośnicy narciarstwa oraz snowboardu będę mieli wiele okazji, aby na stokach pokazać swoją miłość do tych sportów i po prostu wyszaleć się w aktywny sposób. Doskonale zdajemy sobię sprawę jednak z tego, że okres od grudnia do marca to nie tylko […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.