fbpx

Misja: trener personalny. Dylematy w drodze na szczyt

Kochasz sport i aktywność fizyczną uważasz za jeden z priorytetów swojego stylu życia? Jeśli trafiłeś na tego bloga, to odpowiedź jest oczywista, a zapewne zadajesz sobie inne pytanie: czy to wystarczająco, by zrobić z tego zawód trenera personalnego, oraz: jakie są blaski i cienie tej pracy i czy jesteś w stanie im podołać.

 

Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować

Może zetknąłeś się z tym stwierdzeniem i uwierzyłeś w jego sens. Brzmi pięknie, ale nie daj się złapać w tę pułapkę. Jako trener personalny będziesz musiał pracować i to wytrwale, by dać swoim klientom najwyższy poziom usług i aby oni czuli się usatysfakcjonowani. Kurs na trenera personalnego w AMS pomoże Ci stanąć do pracy w tym zawodzie z najlepszym, możliwym na polskim rynku przygotowaniem. Znajdziesz go tutaj.

Będziesz miał pewność, że posiadasz już na starcie ogromną wiedzę i narzędzia, nawet jeśli wcześniej miałeś poczucie ich braku. Od Ciebie będziemy potrzebowali pełni zaangażowania i właśnie pracy. Nie daj się zwieść słowom z tytułu tego akapitu. Twój trud nauki na naszych zajęciach jest tutaj ceną nie tylko za otrzymany dokument, dostaniesz od nas przede wszystkim prestiż. Jesteśmy po to, byś mógł się stać trenerem personalnym na najwyższym poziomie i miał poczucie, że zasługujesz na szacunek w branży fitness.

Kryzys przyjdzie na pewno

Choćbyś uwielbiał swoją pasję nad życie, jeśli stanie się Twoją pracą, prędzej czy później przyjdzie moment, że powiesz „Mam dość!”. I ten stan jest normalny, nie powinien Cię dziwić. Ale skoro uwielbiasz sport, to z natury wojownikiem i łatwo się nie poddajesz. I właśnie w tym pomoże Ci Twoja pasja. Z niej będziesz mógł czerpać swoją siłę. To będzie Twój akumulator i źródło Twojej mocy w słabszych momentach, ponieważ zdarzą się gorsze dni i chwile słabości.

Wówczas jako wojownik podniesiesz się i na nowo świadomie sobie powiesz: robię tę robotę, bo mam z niej satysfakcję i pieniądze. Na Twoim kursie na trenera personalnego w AMS pokażemy Ci wszystkie aspekty tej pracy, rozwiejemy mity i pokażemy fakty po to, byś mógł uniknąć jak najwięcej rozczarowań i potrafił wyjść obronną ręką z każdej podbramkowej sytuacji.

Satysfakcja zawodowa? Bardzo proszę

A czym jest satysfakcja zawodowa trenera personalnego? Człowiek aktywny zawodowo po prostu chce widzieć, że jego praca ma sens. Dobrze, gdy przynosi zyski, gdy sprawia przyjemność, daje szansę rozwoju i zapewnia kontakt z ludźmi. A z czego satysfakcję zawodową bierze trener personalny?

Pieniądze to jedno. Po drugie – jesteś w zgodzie ze swoją pasją, uczysz się stale nowych rzeczy (tak zakładam, bez tego nie myśl o tym zawodzie). I oczywiście relacje z ludźmi sprawiają Ci przyjemność. Ale prawdziwa satysfakcja przyjdzie do Ciebie wraz z klientem, który podziękuje za to, że dzięki Tobie, Twoje wiedzy i umiejętnościom jego praca nad sobą przyniosła wymarzony efekt treningowy. Niejednokrotnie w ten sposób zmienia się czyjeś życie.

Z miłości do człowieka

To nie Twoja miłość do sportu jest kluczem do sukcesu w zawodzie trenera personalnego. Kiedy swoimi umiejętnościami zdobytymi w AMS i własną pracą przysłużysz się do zmiany czyjegoś życia, wtedy zarobisz. Czy przyjdzie do Ciebie pasjonat biegania i będzie chciał poprawić sylwetkę, czy ktoś po kontuzji, czy matka trojga dzieci, pamiętaj:

Twoim celem nie jest tylko ich ciało, ale przed wszystkim wprawienie ich w poczucie życiowego zadowolenia. Dzięki Tobie biegacz ukończy maraton, człowiek po urazie wróci do aktywności towarzyskich, a matka trojga dzieci wreszcie poczuje się piękna. I to będzie Twoja satysfakcja zawodowa. A potem jedna pani powie drugiej pani…i tak marketing szeptany wypracuje Ci zyski. Jako dobry trener personalny jesteś w stanie naprawdę dobrze zarobić.

 

Dla dobra klienta

Zastanów się w takim razie, czy Twoich usatysfakcjonowanych klientów będzie interesowało to, czy Ty kochasz sport? Twoja pasja jest Twoja. Oni mają swoje własne i niekoniecznie i nie zawsze uda Ci się zarazić ich swoją. Czasem nie będzie to dla nich w ogóle ważne. Za to istotne będzie, abyś skupił się na nich i dał z siebie wszystko, aby osiągnęli to, czego oczekują.

Dlatego jeśli chcesz być trenerem personalnym i zarabiać, ważne jest, abyś potrafił schować do szuflady swój własny egoizm. Liczy się jeden konkret: Twój klient i jego cel. I to właśnie dlatego w AMS zatrudniamy wyselekcjonowaną kadrę. Nie uznajemy bowiem prowizorki i półśrodków i liczymy, że Ty w swojej pracy będziesz postępował podobnie. Chcemy dać Ci wiedzę i umiejętności na takim poziomie, byś zawsze potrafił przynieść klientowi rezultat jego oczekiwań.

Jesteś tym, co umiesz

Czy wiesz, po co w zawodzie trenera personalnego będziesz musiał stale pracować nad sobą? By dać klientowi jego najlepszą wersję siebie, której pragnie. Dlatego nie ma zmiłuj. Będziesz musiał się dokształcać, rozwijać, uczyć i jeszcze raz uczyć. Pewnie słyszałeś, że od 2010 roku działalność trenera personalnego nie wymaga żadnych uprawnień państwowych czy kursów. Może nawet to stało się dla Ciebie zachętą, bo nie lubisz się uczyć.

A poszedłbyś do lekarza, który nie skończył studiów, ale fascynuje go układ krwionośny człowieka i chce leczyć ludzi po zawale? Idziesz do lekarza, bo mu ufasz. Bo się nauczył i wie, co robi. Twoi klienci przyjdą do Ciebie, gdy będziesz godny zaufania. Gdy będziesz miał od AMS dokument na to, że posiadasz fachową wiedzę, a oni przekonanie, że oddadzą się w dobre ręce. Daj swoim klientom poczucie bezpieczeństwa i zanim podejmiesz się tej pracy, zrób w AMS porządny kurs na trenera personalnego. To Ci się po prostu opłaci.

Jesteś najlepszą wizytówką swojej firmy

Jeśli pasja sportu ma Cię zaprowadzić do sukcesu zawodowego, jako trener personalny będziesz musiał być nie tyle wzorem co inspiracją dla swojego klienta. Czy będziesz tego chciał czy nie, zaangażowanie zawodowe ograniczy Twój czas na robienie tego, co kochasz najbardziej, czyli uprawianie ulubionej dyscypliny. Ale to nie zwolni Cię od dbania o własny ruch, sylwetkę, dietę.

Twoim zadaniem będzie tak poukładać dzień, by znaleźć czas również na odpoczynek. Zaniedbasz swoje potrzeby, zaniedbasz klienta. A powinieneś być dla niego przykładem tego, że można łączyć pracę zawodową z dbaniem o siebie i właśnie tak jak Ty wyglądać. Masz pokazać, że się da, bo właśnie z tym najczęściej zmierzysz się w swojej pracy – z brakiem wiary w to, że można.

Kto będzie Twoim największym przeciwnikiem?

Konkurencja po drugiej stronie ulicy, urząd skarbowy? Niestety nie. Twoim największym przeciwnikiem będzie brak motywacji u Twojego klienta. Życzę Ci oczywiście, byś zawsze trafiał na pasjonatów – maratończyków i pracował nad wzmacnianiem ich nóg. Tych nie będziesz musiał namawiać, ochoczo przybiegną na trening i z radością wyregulują dietę. Podobnie zgrabna dziewczyna, która jedynie chce mieć bardziej płaski brzuch.

Przyjdą do Ciebie także ludzie po urazach, bez kondycji, otyli i niejednokrotnie tylko dlatego, że lekarz im kazał. Aby ich zmotywować będziesz szczególnie potrzebował umiejętności psychologa, pedagoga, mentora. W AMS nauczymy Cię, jak pracować z klientem, jak go motywować, pokażemy Ci psychologiczne aspekty w jego prowadzeniu. Twoim zadaniem będzie bowiem wypracować sobie u klienta status pewnego rodzaju przyjaciela, któremu zaufają.

Trener personalny to zawód, w którym umiejętności wynikają z pasji do sportu, ale prawdziwym motywem powinno być to, by swoją pasją pomagać klientowi stawać się jego własną, lepszą wersją siebie. Jeśli się w tym widzisz, już dziś podejmij decyzję o udziale w naszym kursie na trenera personalnego i działaj. Jesteśmy po to, byś Ty mógł osiągnąć sukces!

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.