fbpx

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się,kto prowadzi nasze kursy, a także, kiedy się one odbywają. Pojawiają się również pytania na temat płatności i zwrotów kosztów, jeśli kurs się nie odbędzie. Wątpliwości jest sporo, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie artykułu z listą najczęściej zadawanych pytań. Dzięki temu każdy klientz łatwością i w dowolnym momencie znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytania. Jest to szczególnie pomocne, gdy klient szuka odpowiedzi szybko, a nie jest w stanie się z nami skontaktować. Jeżeli i Ty masz pytania na temat kursów, to zapoznaj się z poniższym artykułem.

1. Czy kurs się odbędzie?

Ze względu na różne, często niezależne od nas okoliczności potwierdzamy datę kursu na cztery dni przed jego planowanym rozpoczęciem. Istnieje wiele przeciwności losu, dlatego wcześniej nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy na sto procent planowany kurs rozpocznie się w pierwszym wyznaczonym terminie.

2. Ile osób musi zapisać się na kurs, by mógł się on odbyć?

Jest to zależne od kursu. W niektórych przypadkach wystarczy, jeśli na kurs zapisząsię trzy osoby, a w niektórych konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa nawet szczęściu osób. Jednak zazwyczaj wymagamy, by przynajmniej pięć osób potwierdziło swoje uczestnictwo w zajęciach, przy czym konieczne jest pełne opłacenie szkolenia. Przy takiej liczbie osób mamy większą pewność, że zapisane osoby przybędą na kurs.

3. Czy zebrała się już pełna liczba osób na kurs?

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Mimo tego, że wiemy ile osób, zapisało się na dany kurs, to do jego rozpoczęcia nie mamy stu procentowej pewności, ile osób tak naprawdę przybędzie na szkolenie. Jak wiadomo, zdarzają się losowe sytuacje, przez które kursanci wypisują się ze szkolenia lub przenoszą się na inne terminy. Dlatego właśnie potwierdzamy rozpoczęcie kursu dopiero na cztery dni przed rozpoczęciem.

4. Gdzie będzie odbywał się kurs?

Nasze kursy odbywają się na terenie niemal całego kraju. To, gdzie odbędzie się kurs, zależy od wybranego miasta oraz tego, czy w ogóle zostanie on zrealizowany.Staramy się potwierdzać miejsce i datę rozpoczęcia kursu przynajmniej cztery dni przed jego planowanym rozpoczęciem. Należy więc uzbroić się w cierpliwość, ponieważ o wszystkich ewentualnych zmianach zawsze informujemy naszych kursantów telefonicznie lub mailowo.

5. W jakich godzinach będzie odbywał się kurs?

Tutaj również nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od kursu, a każdy jest inny. O tym, w jakich godzinach będzie odbywał się dany kurs, informować będziemy wszystkich uczestników na cztery dni przed planowanym startem szkolenia.

6. Kto będzie prowadził kurs?

To, kto będzie prowadził kurs, również zależy od wybranego miasta, terminu i kilku innych kwestii. Tak więc w tym przypadku, również decydujemy się na wskazanie osoby prowadzącej na cztery dni przed planowanym rozpoczęciem kursu.

7. Kiedy otrzymam harmonogram?

Harmonogram staramy się wysyłać kilka dni przed rozpoczęciem kursu. Jednak na początek konieczne jest potwierdzenie tego, że on się odbędzie. Najczęściej na cztery dni przed rozpoczęciem wysyłamy potwierdzenie kursu, a następnego dnia przesyłamy plan zajęć.

8. Do kiedy trzeba dokonać pełnej płatności za kurs?

Płatność za kurs jest warunkiem koniecznym do udziału w zajęciach. Każdy zainteresowany kursant powinien opłacić kurs przynajmniej pięć dni przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.

9. Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak, umożliwiamy naszym klientom płatność w ratach. Konieczne jest jednak uregulowanie całej należności do pięciu dni przed rozpoczęciem kursu. Nie ma znaczenia, na ile części podzielona jest kwota, nie pobieramy prowizji, więc kwota końcowa nie wzrasta. Jest jeszcze jedna możliwość: DotPay, czyli kredyt udzielanyprzez bank. My otrzymujemy przelew od razu po uruchomieniu kredytu, a kursant spłaca go w ratach po zakończeniu szkolenia.

10. Czy w razie odwołania kursu, dostanę zwrot zaliczki/pełnej kwoty za kurs?

Tak, staramy się zwrócić pieniądze maksymalnie w ciągu 72 godzin od otrzymania maila od kursanta z chęcią otrzymania zwrotu opłat.

11. Czy przy rezygnacji z kursu w trakcie oczekiwania na termin mogę żądać zwrotu opłaty?

Każdy kursant może zrezygnować z kursu w dowolnym momencie. Jednak tylko osoby, które zrezygnowały do momentu otrzymania harmonogramu zajęć, mogą liczyć na zwrot wpłaconych pieniędzy.

12. Czy współpracujecie z Urzędami Pracy? Czy mogę zrobić kurs jako bezrobotny/a?

Tak, każdy kto jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, może wziąć udział w naszym szkoleniu. Trzeba wskazać nas jako instytucję, która ma zrealizować kurs. Jednak o szczegóły należy pytać w UP.

13. Czy zapewniacie zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie kursu?

Nie zapewniamy zakwaterowania i wyżywienia naszym kursantom. Każdy musi zaplanować sobie to we własnym zakresie.

14. Czy wystawiamy faktury?

Tak, jednak z uwagi na fakt, że działamy jako instytucja szkoleniowa, mamy możliwość wystawienia faktury bez VAT.

15. Ile trzeba czekać na wydanie dokumentów?

Staramy się, by wszystkie dokumenty zostały wydane maksymalnie do dwudziestu jeden dni roboczych od dnia egzaminu. Zazwyczaj jednak dokumenty dostarczane są szybciej.

16. Czy dostanę rabat na start?

Wielu klientów pyta o kody rabatowe, dlatego staramy się być elastyczni. Każdemuklientowi, który jest realnie zainteresowany kursem, oferujemy rabat w wysokości 5%. Co jakiś czas uruchamiamy także akcje promocyjne, o czym informujemy na naszym Facebooku. Co więcej, wszyscy nasi absolwenci po zakończeniu zajęć otrzymują vouchery na kolejne kursy lub szkolenia z naszej oferty. Są to zniżki sięgające nawet 10% .

17. Czy do kursu może przystąpić osoba bez wykształcenia średniego?

Tak, osoby bez wykształcenia średniego mogą wziąć udział w naszym kursie. Mogą również przystąpić do egzaminów, jednak certyfikat upoważniający do wykonywania zawodu, zostanie przez nas wydany dopiero wtedy, gdy otrzymamy zaświadczenie o ukończeniu szkoły średniej. Wcześniej możemy zaoferować nasze wewnętrzne zaświadczenie, potwierdzające udział kursanta w szkoleniu i nabyciu uprawnień do wykonywania zawodu.

18.Co, jeżeli nie zdam egzaminu na kursie?

Każdy kursant, który wyrazi taką chęć, ma możliwość przystąpienia do bezpłatnych egzaminów poprawkowych. Może także wybrać miasto oraz termin kursu, na którym chce przystąpić do ponownego egzaminu.

19. Czy po tym szkoleniu lub kursie będę mógł na tych dokumentach pracować w firmie A, lub w państwie B

Dokumenty, które wydajemy po zdaniu egzaminu, upoważniają naszych kursantów do pełnienia zawodu instruktora sportowego, nie tylko na terenie Polski, ale również całej Unii Europejskiej. Jednak to potencjalny pracodawca decyduje o tym,czy może przyjść taką osobę do pracy i na jakich warunkach.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Adres do korespondencji: ul. Grabiszyńska 281/110

53-234 Wrocław

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.