Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się,kto prowadzi nasze kursy, a także, kiedy się one odbywają. Pojawiają się również pytania na temat płatności i zwrotów kosztów, jeśli kurs się nie odbędzie. Wątpliwości jest sporo, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie artykułu z listą najczęściej zadawanych pytań. Dzięki temu każdy klientz łatwością i w dowolnym momencie znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytania. Jest to szczególnie pomocne, gdy klient szuka odpowiedzi szybko, a nie jest w stanie się z nami skontaktować. Jeżeli i Ty masz pytania na temat kursów, to zapoznaj się z poniższym artykułem.

1. Czy kurs się odbędzie?

Ze względu na różne, często niezależne od nas okoliczności potwierdzamy datę kursu na cztery dni przed jego planowanym rozpoczęciem. Istnieje wiele przeciwności losu, dlatego wcześniej nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy na sto procent planowany kurs rozpocznie się w pierwszym wyznaczonym terminie.

2. Ile osób musi zapisać się na kurs, by mógł się on odbyć?

Jest to zależne od kursu. W niektórych przypadkach wystarczy, jeśli na kurs zapisząsię trzy osoby, a w niektórych konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa nawet szczęściu osób. Jednak zazwyczaj wymagamy, by przynajmniej pięć osób potwierdziło swoje uczestnictwo w zajęciach, przy czym konieczne jest pełne opłacenie szkolenia. Przy takiej liczbie osób mamy większą pewność, że zapisane osoby przybędą na kurs.

3. Czy zebrała się już pełna liczba osób na kurs?

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Mimo tego, że wiemy ile osób, zapisało się na dany kurs, to do jego rozpoczęcia nie mamy stu procentowej pewności, ile osób tak naprawdę przybędzie na szkolenie. Jak wiadomo, zdarzają się losowe sytuacje, przez które kursanci wypisują się ze szkolenia lub przenoszą się na inne terminy. Dlatego właśnie potwierdzamy rozpoczęcie kursu dopiero na cztery dni przed rozpoczęciem.

4. Gdzie będzie odbywał się kurs?

Nasze kursy odbywają się na terenie niemal całego kraju. To, gdzie odbędzie się kurs, zależy od wybranego miasta oraz tego, czy w ogóle zostanie on zrealizowany.Staramy się potwierdzać miejsce i datę rozpoczęcia kursu przynajmniej cztery dni przed jego planowanym rozpoczęciem. Należy więc uzbroić się w cierpliwość, ponieważ o wszystkich ewentualnych zmianach zawsze informujemy naszych kursantów telefonicznie lub mailowo.

5. W jakich godzinach będzie odbywał się kurs?

Tutaj również nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od kursu, a każdy jest inny. O tym, w jakich godzinach będzie odbywał się dany kurs, informować będziemy wszystkich uczestników na cztery dni przed planowanym startem szkolenia.

6. Kto będzie prowadził kurs?

To, kto będzie prowadził kurs, również zależy od wybranego miasta, terminu i kilku innych kwestii. Tak więc w tym przypadku, również decydujemy się na wskazanie osoby prowadzącej na cztery dni przed planowanym rozpoczęciem kursu.

7. Kiedy otrzymam harmonogram?

Harmonogram staramy się wysyłać kilka dni przed rozpoczęciem kursu. Jednak na początek konieczne jest potwierdzenie tego, że on się odbędzie. Najczęściej na cztery dni przed rozpoczęciem wysyłamy potwierdzenie kursu, a następnego dnia przesyłamy plan zajęć.

8. Do kiedy trzeba dokonać pełnej płatności za kurs?

Płatność za kurs jest warunkiem koniecznym do udziału w zajęciach. Każdy zainteresowany kursant powinien opłacić kurs przynajmniej pięć dni przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.

9. Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak, umożliwiamy naszym klientom płatność w ratach. Konieczne jest jednak uregulowanie całej należności do pięciu dni przed rozpoczęciem kursu. Nie ma znaczenia, na ile części podzielona jest kwota, nie pobieramy prowizji, więc kwota końcowa nie wzrasta. Jest jeszcze jedna możliwość: DotPay, czyli kredyt udzielanyprzez bank. My otrzymujemy przelew od razu po uruchomieniu kredytu, a kursant spłaca go w ratach po zakończeniu szkolenia.

10. Czy w razie odwołania kursu, dostanę zwrot zaliczki/pełnej kwoty za kurs?

Tak, staramy się zwrócić pieniądze maksymalnie w ciągu 72 godzin od otrzymania maila od kursanta z chęcią otrzymania zwrotu opłat.

11. Czy przy rezygnacji z kursu w trakcie oczekiwania na termin mogę żądać zwrotu opłaty?

Każdy kursant może zrezygnować z kursu w dowolnym momencie. Jednak tylko osoby, które zrezygnowały do momentu otrzymania harmonogramu zajęć, mogą liczyć na zwrot wpłaconych pieniędzy.

12. Czy współpracujecie z Urzędami Pracy? Czy mogę zrobić kurs jako bezrobotny/a?

Tak, każdy kto jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, może wziąć udział w naszym szkoleniu. Trzeba wskazać nas jako instytucję, która ma zrealizować kurs. Jednak o szczegóły należy pytać w UP.

13. Czy zapewniacie zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie kursu?

Nie zapewniamy zakwaterowania i wyżywienia naszym kursantom. Każdy musi zaplanować sobie to we własnym zakresie.

14. Czy wystawiamy faktury?

Tak, jednak z uwagi na fakt, że działamy jako instytucja szkoleniowa, mamy możliwość wystawienia faktury bez VAT.

15. Ile trzeba czekać na wydanie dokumentów?

Staramy się, by wszystkie dokumenty zostały wydane maksymalnie do dwudziestu jeden dni roboczych od dnia egzaminu. Zazwyczaj jednak dokumenty dostarczane są szybciej.

16. Czy dostanę rabat na start?

Wielu klientów pyta o kody rabatowe, dlatego staramy się być elastyczni. Każdemuklientowi, który jest realnie zainteresowany kursem, oferujemy rabat w wysokości 5%. Co jakiś czas uruchamiamy także akcje promocyjne, o czym informujemy na naszym Facebooku. Co więcej, wszyscy nasi absolwenci po zakończeniu zajęć otrzymują vouchery na kolejne kursy lub szkolenia z naszej oferty. Są to zniżki sięgające nawet 10% .

17. Czy do kursu może przystąpić osoba bez wykształcenia średniego?

Tak, osoby bez wykształcenia średniego mogą wziąć udział w naszym kursie. Mogą również przystąpić do egzaminów, jednak certyfikat upoważniający do wykonywania zawodu, zostanie przez nas wydany dopiero wtedy, gdy otrzymamy zaświadczenie o ukończeniu szkoły średniej. Wcześniej możemy zaoferować nasze wewnętrzne zaświadczenie, potwierdzające udział kursanta w szkoleniu i nabyciu uprawnień do wykonywania zawodu.

18.Co, jeżeli nie zdam egzaminu na kursie?

Każdy kursant, który wyrazi taką chęć, ma możliwość przystąpienia do bezpłatnych egzaminów poprawkowych. Może także wybrać miasto oraz termin kursu, na którym chce przystąpić do ponownego egzaminu.

19. Czy po tym szkoleniu lub kursie będę mógł na tych dokumentach pracować w firmie A, lub w państwie B

Dokumenty, które wydajemy po zdaniu egzaminu, upoważniają naszych kursantów do pełnienia zawodu instruktora sportowego, nie tylko na terenie Polski, ale również całej Unii Europejskiej. Jednak to potencjalny pracodawca decyduje o tym,czy może przyjść taką osobę do pracy i na jakich warunkach.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 13 czerwca 2019

Jak fitness wpływa na nasz organizm?

W obecnych czasach wiele osób zapomina o tym, że aktywność fizyczna, jest szczególnie ważna i niezbędna do utrzymania prawidłowej kondycji i zdrowia. Aktywny wypoczynek jest znacznie zdrowszy dla organizmu człowieka, niż wypoczynek bierny. A przecież nie trzeba wylewać z siebie siódmych potów, aby zadbać o swoje zdrowe. Są znacznie przyjemniejsze sposoby na zwiększenie aktywności fizycznej […]

By / 06 czerwca 2019

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się,kto prowadzi nasze kursy, a także, kiedy się one odbywają. Pojawiają się również pytania na temat płatności i zwrotów kosztów, jeśli kurs się nie odbędzie. Wątpliwości jest sporo, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie artykułu z listą najczęściej zadawanych pytań. Dzięki temu każdy klientz łatwością i w dowolnym momencie znajdzie odpowiedź na nurtujące […]

By / 30 maja 2019

Kto może prowadzić zajęcia fitness?

Praca instruktora fitness to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Prowadzenie tego rodzaju zajęć daje wiele satysfakcji, a dodatkowo pozwala na nieustanny kontakt z innymi ludźmi. Co więcej, wykonując ten zawód, cały czas usprawnia się kondycję i dba o swoje zdrowie. Jeżeli sport jest Twoją pasją i pragniesz zarażać nią innych, to praca instruktora fitness zdecydowanie jest dla ciebie. […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.