fbpx

Trener personalny – pasja czy zawód?

Dzisiejszy rynek pracy potrafi postawić przed poszukującymi jej niemałe wyzwania, mnogość stanowisk oraz szeroka oferta kierunków na Polskich uczelniach sprawia, że ciężko nam zdecydować się na konkretną ścieżkę kariery. Problem może pojawić się w momencie, gdy zawód, do którego kwalifikacje właśnie uzyskaliśmy, zwyczajnie nam się nie podoba. Dlatego właśnie, zanim zdecydujecie się na podjęcie studiów czy ukończenie kursu, sprawdźcie sytuację na rynku pracy, a także upewnijcie się, że Wasz zapał nie jest słomiany. Szukając ciekawych i ambitnych form zarobku, warto zastanowić się nad karierą trenera personalnego – zwłaszcza jeśli sport to Wasza życiowa pasja.

Trener personalny – praca idealna?

Chwilowy research w sieci wystarczy, żeby utwierdzić się w przekonaniu, że zapotrzebowanie na usługi trenerów personalnych rośnie w zasadzie z dnia na dzień – dlaczego tak się dzieje? Wynika to głównie z coraz większej świadomości na temat korzyści, jakie przynosi nam trening i zdrowe odżywianie, a także tego, że wysiłek pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela przyniesie nam zdecydowanie lepsze efekty, niż podczas samodzielnych starań. Jak to możliwe? Odpowiedź jest banalnie prosta, to jakie efekty przyniesie nam wykonywanie konkretnych ćwiczeń, zależy w największej mierze od tego, jak ułożony jest cały trening, oraz czy same ćwiczenia wykonywane są prawidłowo – dopilnowanie tych elementów to właśnie podstawowe zadanie trenera personalnego.

To jednak nie koniec zadań leżących w gestii indywidualnego szkoleniowca, ich lista jest o wiele dłuższa – tu właśnie, niezbędna może okazać się tytułowa pasja. Trener personalny musi bowiem skupić się także na motywowaniu swoich podopiecznych. Odpowiednie nastawienie sprawia, że nawet początkujący chętniej stawiają się na siłowniach czy salach treningowych. Każdy chyba zgodzi się ze stwierdzeniem, że by zmotywować drugą osobę do wysiłku, niezbędne może okazać się zbudowanie swego rodzaju relacji, która stworzy w trenującym przekonanie, że trener jest jego kumplem, który liczy na to, że wspólnymi siłami osiągnięcie wyznaczony cel – a nikt nie chciałby chyba sprawić kumplowi zawodu.

Co jeszcze będziesz robił jako trener personalny? Cóż, przede wszystkim będzie to układnie odpowiednio dopasowanych treningów oraz diet, kontrolowanie postępów swoich podopiecznych, a w wolnym czasie poszerzanie swojej wiedzy z zakresu anatomii, biologii czy sportu. Brzmi groźnie? Dzięki naszym kursom przekonasz się, że wcale takie nie jest! Jeśli uwielbiasz sport i treningi, a przy okazji chciałbyś pomóc innym się rozwijać, to nasze szkolenia są dla ciebie świetnym rozwiązaniem.

Jak zostać trenerem personalnym?

Trzeba jasno powiedzieć, że prawo nie reguluje w żaden sposób tego zawodu, co oznacza, że trenerem personalnym może zostać każdy, każdy, komu uda się dostać takie stanowisko, bądź zyskać popularność samodzielnie. Jak nie trudno się domyślić, bez odpowiednich, udokumentowanych kompetencji może się to okazać nierealne.

Dlatego, jeśli czytając ten artykuł, na poważnie zastanawiasz się nad obraniem tej właśnie ścieżki zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę skorzystanie z oferty szkoleń i kursów, którą znajdziesz tutaj. Kurs na trenera personalnego, organizowany przez naszą Akademię nauczy Cię jak:

  • Ułożyć prawidłowy i dopasowany trening
  • Dobrać dietę do konkretnych wymagań
  • Stawiać cele, tak sobie, jak i podopiecznym
  • Motywować swoich podopiecznych
  • Budować relacje interpersonalne z trenującymi

Wszystko pod opieką naszej wykwalifikowanej kadry, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem – tak w treningu, jak i nauczaniu.

Co po ukończeniu kursu?

Na tym etapie będziesz mógł już pochwalić się udokumentowaną wiedzą, a to świetny argument podczas starania się o zatrudnienie w siłowniach czy klubach fitness. Będziesz jednak musiał podjąć ważną decyzję, a mianowicie – umowa o pracę, czy samodzielna działalność. Nie sposób niestety wskazać, które rozwiązanie jest najlepsze, etat pozwoli Ci bowiem zdobyć doświadczenie, a często także stałych klientów – te dwa czynniki mogą okazać się bardzo pomocne w późniejszych etapach twojej kariery. Miej jednak na uwadze, że sieć, a zwłaszcza media społecznościowe mają dzisiaj ogromną siłę przebicia i możliwości promowania siebie, jako marki – zwłaszcza dla ambitnych, otwartych i przebojowych osób, a to właśnie cechy trenera personalnego z prawdziwego zdarzenia!

Podsumowując…

Praca trenera personalnego to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, wymaga nie tylko wiedzy oraz umiejętności, ale także odpowiedniego podejścia, cierpliwości i sympatii do ludzi. Jeśli jednak uda Ci się rozwinąć skrzydła, zdobyć uznanie, tak w środowisku, jak i wśród podopiecznych, możesz być pewny, że twoja ciężka praca przyniesie Ci nie tylko dobre zarobki, ale przede wszystkim masę satysfakcji, dzięki której co rano z uśmiechem wyruszysz na umówiony trening na siłowni.

Ale, ale… tekst zbliża się ku końcowi, a Wy zdążyliście już zapewne zauważyć, że nie padła jeszcze odpowiedź na tytułowe pytanie – a więc trener personalny, to pasja czy zawód? Nasza odpowiedź brzmi… Tak. Skołowani? Spieszymy z wyjaśnieniem. Nie da się ukryć, że czysto definicyjnie jest to zawód, wykonuje się go w określonych godzinach, wymaga wiedzy, doświadczenia i poświęcenia swojego czasu, a w zamian na koncie bankowym pojawiają się wpływy. Nie może jednak umknąć uwadze fakt, że nie da się być trenerem personalnym, nie pałając istną pasją do sportu i ludzi — i na tej, nieco enigmatycznej wypowiedzi dzisiaj zakończmy.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Adres do korespondencji: ul. Grabiszyńska 281/110

53-234 Wrocław

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.