Zostań instruktorem wspinaczki

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki w Akademii Mistrzostwa Sportowego! Najbliższa edycja kursu będzie miała miejsce we Wrocławiu, w terminie między 10 a 16 grudnia 2018 roku. Kurs poprowadzi Robert Grabowicz – były trener polskiej kadry narodowej wspinaczki sportowej juniorów.
Masz szansę zdobyć uprawnienia i rozwinąć swoją pasję!

WYKŁADOWCA.
Robert Grabowicz jest byłym trenerem, koordynatorem kadry narodowej juniorów we wspinaniu sportowym. Ponadto, nasz wykładowca jest byłym członkiem Komisji Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Za swoje wybitne osiągnięcia, Robert Grabowicz uzyskał nagrodę zespołową II stopnia od Ministra Sportu.
Nasz wykładowca prowadzi szkolenia na całym Starym Kontynencie, zdobywa szczyty, a na co dzień prowadzi własną szkółkę wspinaczki, gdzie jego małoletni podopieczni zdobywają medale o randze europejskiej. Robert Grabowicz jest specjalistą od przygotowania zawodników do startów o randze mistrzowskiej, psychologii sportu, a także nowoczesnych metod treningowych w ramach wspinaczki sportowej.

PROGRAM KURSU.

Kurs na instruktora wspinaczki podzielony jest na moduły. Na całe szkolenie składają się zajęcia praktyczne, teoretyczne oraz hospitacje zajęć. Świadomi wartości zajęć praktycznych, staramy się przeznaczać na tą część szkolenie blisko 2/3 całego kursu.
1. Podstawowa terminologia.
2. Określenia, które spotykamy we wspinaniu oraz zarys historii dyscypliny i wspinania w Polsce.
3. Stopnie szkoleniowe we wspinaczce sportowej – uprawnienia instruktora.
4. Sztuczne ściany wspinaczkowe. Normy techniczne oraz zasady użytkowania.
5. Bezpieczeństwo wspinania na hali.
6. Sprzęt i wyposażenie wspinacza. Zasady doboru i użytkowania. Oznakowanie. ABC asekuracji.
7. Nauka wspinania z dołem – asekuracja dynamiczna i statyczna. Zasady prowadzenia.
8. Sposoby przechodzenia dróg wspinaczkowych oraz stopnie trudności.
9. Wybrane techniki linowe, nauka węzłów – możliwe warianty i zastosowanie.
10. Metodyka szkolenia. Nauczanie technik: ruchu, asekuracji, prowadzenia.
11. Zasady organizacji szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.
12. Zasady organizacji i prowadzenia treningu wspinaczkowego.
13. Zawody wspinaczkowe. Zasady organizacji i sędziowania. Regulaminy.

W części praktycznej uwzględnić należy wspinanie na sztucznej ścianie po drogach o trudności VI do VI.3, jak również sposoby asekuracji, samodzielne przygotowanie zajęć oraz ich poprowadzenie, sposoby układania dróg wspinaczkowych i rozmaite kwestie organizacyjne dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa.

Więcej informacji na temat kursu instruktora wspinaczki, znajdziesz tutaj

Masz pytania? Zadzwoń, lub napisz! Tel. 71727712, dziekanat@ams.edu.pl.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 23 maja 2019

Największe błędy w treningu bez nadzoru trenera

W czasie treningu wiele osób nieświadomie popełnia błędy, które obniżają efektywność ćwiczeń, a także zwiększają ryzyko kontuzji. Niestety nawet najbardziej intensywny wysiłek fizyczny nie gwarantuje osiągnięcia oczekiwanych efektów, jeżeli trening jest wykonywany nieprawidłowo technicznie, a mięśnie nie miały wystarczającej ilości czasu, potrzebnego na regenerację. Błędy podczas treningu najczęściej pojawiają się u początkujących. Jako trener personalny […]

By / 16 maja 2019

Sekrety skutecznej motywacji Twoich przyszłych klientów

Motywacja – temat rzeka. Na rynku roi się od couchów, mentorów, mobilizujących haseł i zdjęć z sylwetką „przed” i „po”. Czy to działa na ludzi i pomaga im kolejny raz podnieść się z fotela i przyjść na trening? Niekoniecznie, a czasami efekt jest wręcz odwrotny – w postaci frustracji i niechęci do samego siebie. Jednorazowe […]

By / 09 maja 2019

Dobrze zaplanowany trening – podpowiadamy, jak powinien wyglądać

Prawidłowo opracowany i przeprowadzony trening to istota pracy trenera personalnego. Dopasowanie rodzaju wysiłku do potrzeb i możliwości podopiecznego to klucz do realizacji jego oczekiwań. W tym artykule pokażemy Ci kilka podstaw tego tematu. Trening czy jednostka treningowa? Częstym błędem – nawet u trenerów – jest nierozróżnianie treningu od jednostki treningowej. Trening to jedynie wysiłek fizyczny. […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.