fbpx

Ile zarabia instruktor fitness?

trening funkcjonalny kurs, szkolenie trening funkcjonalny

Ile zarabia instruktor fitness? Jest to pytanie, które często słyszymy, a do którego odpowiedź jest niezwykle złożona. Zarobki instruktora fitness mogą zaczynać się od 1 200zł brutto i sięgać nierzadko do kilku tysięcy złotych – miesięcznie. W przypadku najlepszych trenerów personalnych w naszym kraju kwota ta może wynosić nawet kilkanaście tysięcy, ale pamiętajmy, że są to jednostki w naszym kraju. Wracając do tematu.

Czynniki wpływające na co miesięczne wynagrodzenie uzależnione są od wielu kwestii, przy czym te podstawowe postaramy się pokrótce wymienić.

Region – zdecydowanie jeden z najważniejszych czynników, właściwie najważniejszy. Miesięczna pensja instruktora w tym wypadku uzależniona jest od miejsca, w którym przychodzi pracować. Wiadomym jest, że instruktorzy fitness w Warszawie czy Wrocławiu zarobią więcej, zakładając ten sam czas pracy, aniżeli w innych mniejszych miastach i województwach. Największe polskie aglomeracje skupiają na swoim terenie wiele klubów sportowych i fitness, więc w tym wypadku wiadomo, że popyt na tego typu usługi jest uzależniony od danego miasta jak i województwa.

Klub fitness – kolejny czynnik, wpływający na zarobki. Duże kluby fitness, ośrodki sportowe, rekreacyjne czy też renomowane centra SPA zrzeszają wielu instruktorów, którzy z uwagi na wielkość i markę pracodawcy zarabiają godne pieniądze. Nie podlega dyskusji fakt, że największe polskie kluby fitness są atrakcyjniejszym pracodawcą, aniżeli małe, okoliczne i mniej znane kluby. Z drugiej strony należy mieć na uwadze fakt, że tego typu miejsca nie są jedynym źródłem, w którym można pracować jako instruktor fitnessu.

Grafik zajęć – wiadomo, że im bardziej napięty grafik zajęć, tym większa wypłata na koniec miesiąca. Instruktor fitness może prowadzić tygodniowo jedne zajęcia, albo kilkadziesiąt. Oczywistym jest fakt, że zarobek w tym momencie jest nieproporcjonalny i w kontekście ilości zajęć bardzo zróżnicowany. Jak wiadomo, grafik zajęć ustalany jest przez szefostwo, przy czym ciężko ukryć fakt, że im lepszy instruktor, tym więcej zajęć uzyska w ramach współpracy z klubem fitness czy siłownią. Renoma instruktora oraz jego podejście do Klientów w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem są czynnikami, które decydują o ilości realizowanych zajęć. Kluczową rolę odgrywa również kontakt z Klientem i tutaj zdarzają się sytuacje, kiedy osobowość bierze górę nad doświadczeniem. Do osób życzliwych i sympatycznych Klienci po prostu przychodzą chętniej.

Dodatkowe zajęcia – wiadomo również, że jako instruktor fitness można prowadzić dodatkowe zajęcia w formie treningów indywidualnych. I w tym miejscu znów należy nieco rozwinąć wątek. Zajęcia dodatkowe można realizować nawet w kilku klubach fitness czy siłowniach lub prowadzić własną działalność. Instruktor fitness w oparciu o swoją wiedzę nierzadko bywa zatrudniany przez kluby sportowe rozmaitych dyscyplin, przygotowując członków klubu do zawodów. Ale mogą to być również zajęcia praktyczne w ramach szkoleń firmowych, Zajęcia te wnoszą wiele świeżości do codziennych treningów, a poza tym bardzo dobrze przygotowują pod kątem elastyczności ciała oraz kondycji fizycznej. Dobry instruktor fitness dzięki takim treningom grupowym może uzyskać bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Popularność – w dobie social media i kolorowych obrazków trudno się wyróżnić, ale Ci którzy swoją wartościową wiedzę i doświadczenie wspomagają promocją w sieci w postaci własnych profili i strony www zyskują dodatkowe pieniądze, nierzadko większe niż podstawa, którą uzyskują w trakcie zajęć i treningów personalnych.

Każdy kto chce pracować jako instruktor fitness musi zdawać sobie sprawę z tego, że na nierzadko bardzo dobre miesięczne zarobki składa się wiele czynników, nie tylko tych, które wspomniane zostały powyżej. Zaznaczmy, że są one dość ogólne jednak na pewno mają one charakter czysto informacyjny. Wiadomym jest, że tak jak w każdej pracy liczy się pasja, zaangażowanie, wiedza, doświadczenie, umiejętności, a w kontekście kontaktu personalnego również charakter i osobowość. Nierzadko również przebojowość. Wszystkie te czynniki mają rzecz jasna dość duży wpływ na potencjał i odbiór danej osoby – w tym przypadku instruktora fitness.

Reasumując, ciężko jest jednoznacznie określić miesięczne wynagrodzenie, które jest bardzo różnorodne. Na pewno fitness jak i treningi personalne są teraz na topie i nie wydaje się , aby ten trend miał się odwrócić. O atrakcyjną sylwetkę stara się coraz więcej osób, bezapelacyjnie. Im więcej chętnych, tym większy popyt. Im większy popyt, tym większe zapotrzebowanie na instruktorów. Do tego dochodzi pasja i zaangażowanie, które jest kwestią indywidualną, a wówczas każdy będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie “ile zarabia instruktor fitness?” indywidualnie.

Zdajemy sobie sprawę, że każda osoba, której marzy się opisana powyżej praca stoi przed wyzwaniem. Dlatego też, jako Sportowe Centrum Szkoleniowe udostępniamy naszym kursantom doświadczoną kadrę wykładowców, praktyki w trakcie szkolenia oraz wartościowy program szkolenia fitness, który pomoże naszym absolwentom nie tylko w realizacji swoich marzeń, ale również w kontekście przygotowania merytorycznego i praktycznego pod kątem przygotowania do zawodu.

Chcesz zostać instruktorem fitness? Sprawdź nas i zobacz jak działamy i zajrzyj na naszą stronę www.ams.edu.pl 🙂

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.