Jakie kursy powinien ukończyć trener personalny?

Trener personalny to zawód, który wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Dlatego osoba pracująca na tym stanowisku powinna dbać o poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności. Musi więc ciężko pracować, by urozmaicić swoje CV. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się profesjonalne kursy. Zdobycie każdego, kolejnego certyfikatu to dodatkowy argument zarówno dla pracodawcy, jak i klienta. Jednak z uwagi na dużą konkurencyjność w tym zawodzie, trenerzy nie mają łatwego zadania. Zatem, jakie kursy powinien ukończyć trener personalny, by zwiększyć swoje kompetencje?

Kursy doszkalające dla trenerów personalnych

Ustalmy, że skoro jesteś już trenerem, to znaczy, że szkoliłeś się już znacznie wcześniej, a sport jest Twoją pasją. Jednak aby zostać dobrym trenerem personalnym i zdobywać nowych klientów, musisz nieustanne poszerzać swoją wiedzę, a więc stałe się doszkalać uczestnicząc w kursach.Załóżmy więc, że na kursie trenera personalnego poznałeś nowe techniki treningu siłowego i wytrzymałościowego. Jednak takie szkolenia mogą nie być wystarczające, więcco dalej? Dowiedz się, jakie szkolenia dla trenerów personalnych warto wziąć pod uwagę. Oto kursy doszkalające dostępne w naszej ofercie, którymi warto sięzainteresować.

Kursy dla trenerów personalnych – dietetyka sportowa

Podczas szkolenia z dietetyki dowiesz się wielu nowych rzeczy na temat odżywiania, a dzięki zdobytej wiedzy, będziesz mógł samodzielnie układać proste plany żywieniowe dla swoich klientów.

Możesz także zapisać się na szkolenie: dietetyka ogólna z elementami klinicznymi, po ukończeniu którego zdobędziesz certyfikat kursu dietetyki. Na szkoleniu poznasz podstawowe zagadnienia związane z dietetyką oraz popularne diety. Co więcej, dowiesz się, jak komponować plany żywieniowe dla swoich klientów, by w połączeniu z treningiem przynosiły jak najlepsze efekty. Na takim kursie obalane są także, popularne mity żywieniowe.

Dla trenerów personalnych dostępny jest również kurs dietetyka sportowego. Jest to szkolenie, które stanowi uzupełnienie  i rozwija umiejętności z poprzedniego kursu. Dzięki niemu dowiesz się, jak łączyć dietę z aktywnością fizyczną, a także, jak tworzyć dietę anaboliczną, która będzie idealna dla Twojego klienta.

Kolejnym kursem dotyczącym odżywiania, jest szkolenie dietetyczne, które skupia się na dietetyce klinicznej. Na takim kursie dowiesz się, jak interpretować wyniki badań laboratoryjnych, a także, jak odróżnić konkretne schorzenia, by uwzględnić je w tworzeniu planu dietetycznego. Ostatnim kursem, którym naprawdę warto się zainteresować, jest szkolenie z suplementacji. Skupia się ono na sposobach  suplementacji w oparciu o aktywność fizyczną. Jednak najważniejsze jest to, że w jego trakcie dowiesz się, jak dobierać suplementy diety do danego klienta, by miały one pożądany wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Kursy dla trenerów personalnych – zajęcia z młodzieżą

Warto byś jako trener, poszerzył także swoją wiedzę na temat technik prowadzenia zajęć z większą grupą dzieci i młodzieży aktywną fizycznie. Takie umiejętności zdobędziesz m.in. na kursie kierownika kolonii. Jest to szkolenie realizowane zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki niemu dowiesz się, jak prowadzić zajęcia na koloniach lub obozach wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo, w ramach uzupełnienia, możesz ukończyć kurs wychowawcy wypoczynku kolonijnego. Opiera się on na podobnych zasadach, co kurs kierownika kolonii.

Kursy dla trenerów personalnych – metody treningowe

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją bazę klientów, warto, abyś zapisał się na kurs treningu medycznego. Jest to szkolenie skupiające się na treningu, który ma aspekty zdrowotne. W trakcie zajęć dowiesz się, jakie są najlepsze sposoby na przeciwdziałanie kontuzjom oraz jakie ćwiczenia wykonywać, by przywrócić sprawność swojego klienta.

Doskonałą propozycją jest także, kurs masażu tkanek głębokich. To szkolenie zazwyczaj prowadzone jest przez fizjoterapeutów Polskiej Kadry Narodowej. W trakcie zajęć nauczysz się różnych technik masażu od profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Nie można także zapomnieć o kursie pierwszej pomocy, który jest wymagany przez podmioty gospodarcze w całym kraju. Kończąc taki kurs, zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie w najlepszych placówkach, np. zdobycie pracy w wymarzonym klubie fitness lub siłowni.

Wartym uwagi jest także się kurs kształtowania sylwetki. Jest to szkolenie treningowe, które nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Dzięki temu nie będziesz musiał polegać na planach treningowych opracowanych przez innych, nie mając pewności, czy są skuteczne. Mając taką wiedzę, zwiększysz szanse na to, by zadowolić swoich klientów i przyciągnąć nowych.  Podsumowując, najlepszym i najbardziej wartościowym sposobem na poszerzenie Twojej wiedzy i umiejętności jest udział w kursach, które uczą, jak wykonywać ćwiczenia, a także, jak tworzyć plany treningowe dla swoich klientów. Są to szkolenia opierające się na metodach, które pomagają uniknąć kontuzji, a także zwiększają wzorce ruchowe i mobilność.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 22 sierpnia 2019

Kurs na instruktora siłowni – co musisz o nim wiedzieć?

Każdy kto interesuje się sportem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że konieczne jest zdobycie większego doświadczenia, a także wiedzy na temat sportu i ćwiczeń, by mieć możliwość prowadzenia zajęć z innymi ludźmi. Podczas takich zajęć pod opieką ma się osoby niedoświadczone, które chcą zadbać o swoje zdrowie, poprawić kondycję, czy zrzucić zbędne kilogramy. Bez […]

By / 15 sierpnia 2019

Co robić, by być dobrym trenerem personalnym?

Zawód trenera personalnego na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle łatwy i przyjemny. Wiele osób zapewne myśli, że jest to praca, która wiąże się głównie z dobrą zabawą. Trzeba jednak pamiętać, że bez względu na to, jakie zajęcia trener personalny prowadzi, jego praca nie kończy się na samej siłowni. Ma on szereg innych obowiązków, które […]

By / 08 sierpnia 2019

Relacja z kursu trenera personalnego

W dzisiejszym wpisie pokażemy opis wrażeń, planu zajęć i doświadczeń, sporządzony przez naszego kursanta, uczestnika jednego z organizowanych przez nas kursów na trenera personalnego. Relacja Kurs odbył się we Wrocławiu w dniach 15-21.07.2019. Grupa obejmowała 20 kursantów z których wszyscy ukończyli kurs i zdali egzamin końcowy. Udział w takim kursie to niesamowita przygoda, możliwość poznania […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.