fbpx

Jakie kursy powinien ukończyć trener personalny?

Trener personalny to zawód, który wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Dlatego osoba pracująca na tym stanowisku powinna dbać o poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności. Musi więc ciężko pracować, by urozmaicić swoje CV. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się profesjonalne kursy. Zdobycie każdego, kolejnego certyfikatu to dodatkowy argument zarówno dla pracodawcy, jak i klienta. Jednak z uwagi na dużą konkurencyjność w tym zawodzie, trenerzy nie mają łatwego zadania. Zatem, jakie kursy powinien ukończyć trener personalny, by zwiększyć swoje kompetencje?

Kursy doszkalające dla trenerów personalnych

Ustalmy, że skoro jesteś już trenerem, to znaczy, że szkoliłeś się już znacznie wcześniej, a sport jest Twoją pasją. Jednak aby zostać dobrym trenerem personalnym i zdobywać nowych klientów, musisz nieustanne poszerzać swoją wiedzę, a więc stałe się doszkalać uczestnicząc w kursach.Załóżmy więc, że na kursie trenera personalnego poznałeś nowe techniki treningu siłowego i wytrzymałościowego. Jednak takie szkolenia mogą nie być wystarczające, więcco dalej? Dowiedz się, jakie szkolenia dla trenerów personalnych warto wziąć pod uwagę. Oto kursy doszkalające dostępne w naszej ofercie, którymi warto sięzainteresować.

Kursy dla trenerów personalnych – dietetyka sportowa

Podczas szkolenia z dietetyki dowiesz się wielu nowych rzeczy na temat odżywiania, a dzięki zdobytej wiedzy, będziesz mógł samodzielnie układać proste plany żywieniowe dla swoich klientów.

Możesz także zapisać się na szkolenie: dietetyka ogólna z elementami klinicznymi, po ukończeniu którego zdobędziesz certyfikat kursu dietetyki. Na szkoleniu poznasz podstawowe zagadnienia związane z dietetyką oraz popularne diety. Co więcej, dowiesz się, jak komponować plany żywieniowe dla swoich klientów, by w połączeniu z treningiem przynosiły jak najlepsze efekty. Na takim kursie obalane są także, popularne mity żywieniowe.

Dla trenerów personalnych dostępny jest również kurs dietetyka sportowego. Jest to szkolenie, które stanowi uzupełnienie  i rozwija umiejętności z poprzedniego kursu. Dzięki niemu dowiesz się, jak łączyć dietę z aktywnością fizyczną, a także, jak tworzyć dietę anaboliczną, która będzie idealna dla Twojego klienta.

Kolejnym kursem dotyczącym odżywiania, jest szkolenie dietetyczne, które skupia się na dietetyce klinicznej. Na takim kursie dowiesz się, jak interpretować wyniki badań laboratoryjnych, a także, jak odróżnić konkretne schorzenia, by uwzględnić je w tworzeniu planu dietetycznego. Ostatnim kursem, którym naprawdę warto się zainteresować, jest szkolenie z suplementacji. Skupia się ono na sposobach  suplementacji w oparciu o aktywność fizyczną. Jednak najważniejsze jest to, że w jego trakcie dowiesz się, jak dobierać suplementy diety do danego klienta, by miały one pożądany wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Kursy dla trenerów personalnych – zajęcia z młodzieżą

Warto byś jako trener, poszerzył także swoją wiedzę na temat technik prowadzenia zajęć z większą grupą dzieci i młodzieży aktywną fizycznie. Takie umiejętności zdobędziesz m.in. na kursie kierownika kolonii. Jest to szkolenie realizowane zgodnie z rozporządzeniem i programem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki niemu dowiesz się, jak prowadzić zajęcia na koloniach lub obozach wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo, w ramach uzupełnienia, możesz ukończyć kurs wychowawcy wypoczynku kolonijnego. Opiera się on na podobnych zasadach, co kurs kierownika kolonii.

Kursy dla trenerów personalnych – metody treningowe

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją bazę klientów, warto, abyś zapisał się na kurs treningu medycznego. Jest to szkolenie skupiające się na treningu, który ma aspekty zdrowotne. W trakcie zajęć dowiesz się, jakie są najlepsze sposoby na przeciwdziałanie kontuzjom oraz jakie ćwiczenia wykonywać, by przywrócić sprawność swojego klienta.

Doskonałą propozycją jest także, kurs masażu tkanek głębokich. To szkolenie zazwyczaj prowadzone jest przez fizjoterapeutów Polskiej Kadry Narodowej. W trakcie zajęć nauczysz się różnych technik masażu od profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Nie można także zapomnieć o kursie pierwszej pomocy, który jest wymagany przez podmioty gospodarcze w całym kraju. Kończąc taki kurs, zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie w najlepszych placówkach, np. zdobycie pracy w wymarzonym klubie fitness lub siłowni.

Wartym uwagi jest także się kurs kształtowania sylwetki. Jest to szkolenie treningowe, które nauczy Cię samodzielnego i świadomego planowania treningów. Dzięki temu nie będziesz musiał polegać na planach treningowych opracowanych przez innych, nie mając pewności, czy są skuteczne. Mając taką wiedzę, zwiększysz szanse na to, by zadowolić swoich klientów i przyciągnąć nowych.  Podsumowując, najlepszym i najbardziej wartościowym sposobem na poszerzenie Twojej wiedzy i umiejętności jest udział w kursach, które uczą, jak wykonywać ćwiczenia, a także, jak tworzyć plany treningowe dla swoich klientów. Są to szkolenia opierające się na metodach, które pomagają uniknąć kontuzji, a także zwiększają wzorce ruchowe i mobilność.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.