fbpx

Przygotuj się do zimowej aktywności

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, liczymy więc że opady śniegu nie zawiodą i miłośnicy narciarstwa oraz snowboardu będę mieli wiele okazji, aby na stokach pokazać swoją miłość do tych sportów i po prostu wyszaleć się w aktywny sposób. Doskonale zdajemy sobię sprawę jednak z tego, że okres od grudnia do marca to nie tylko zjeżdżanie z wysokich szczytów. Ciężko porzucić takie nawyki jak codziennie bieganie, tylko dlatego, że na zewnątrz zrobiło się zimniej. Pamiętajmy jednak, że w zimę musimy szczególnie uważać i odpowiednio przygotowywać swój organizm do aktywności fizycznej, ze względu na panujące warunki.

Odpowiedni ubiór absolutną podstawą

Decydując się na bieganie w zimę na świeżym powietrzu, poza siłownią, musimy koniecznie zadbać o to, aby nasz organizm nie był narażony na ochłodzenia. Aktywność sportowa o tej porze roku prowadzi również do wzmocnienia organizmu, ale tego efektu nie osiągniemy, jeśli będziemy ubierać się kierując się trendami, a nie bezpieczeństwem i wygodą. O czym więc powinniśmy pamiętać?

Nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem fakt, że głowa jest częścią ciała, którą najłatwiej narazić na chłód. To właśnie poprzez nią tracimy zdecydowaną większość ciepła. Niezależnie od tego, jaki sport zdecydujemy się uprawiać na świeżym powietrzu, zawsze powinniśmy nosić odpowiednie nakrycie głowy.

Innym miejscem, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę są kostki (obecnie bardzo modne są sportowe buty odkrywające tę część ciała). Chcąc ćwiczyć na świeżym powietrzu w zimę, powinniśmy zapatrzeć się w przystosowane do tej pory roku buty, które oprócz tego, że obronią nas przed ochłodzeniem, pomogą również w ochronie przed kontuzją.

Pamiętajmy jednak, że nie możemy przesadzić również w drugą stronę! Równie nieprzyjemne i złe w skutkach dla naszego zdrowia jak ochłodzenie, może być przegrzanie. Założenie zbyt wielu warstw ubrań o dziwo może tak samo prowadzić do przeziębienia, jak zbyt wielkie odkrycie ciała.

Aktywność fizyczna w zimę – zalety

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, uprawianie sportu w okresie zimowym prowadzi do podniesienia odporności całego organizmu. Hartując nasze ciało w niskich temperaturach, doprowadzamy również do zwiększonego spalania kalorii, co pozytywnie może przełożyć się na naszą wagę.

Jeśli należycie do miłośników łyżwiarstwa, to możecie być zadowoleni. Wiele sportów zimowych pomaga rozwijać nieużywanych na co dzień mięśni. Możemy więc jasno zauważyć, że nie wolno zapominać o ruchu w zimę. Niska temperatura, brzydka pogoda, pokusy jedzeniowe w okresie świątecznym – wymówek można znaleźć wiele, ale jeśli odpowiednio przygotujemy się przed tą porą roku, to nic nie stoi na przeszkodzie aby w tym czasie regularnie uprawiać różnego rodzaju sporty.

Sporty zimowe – jakie kursy prowadzimy?

Akademia Mistrzostwa Sportowego również nie daje zimie za wygraną i w tym okresie aktywnie prowadzimy zajęcia. Posiadamy kursy, które dedykujemy miłośnikom sportów zimowych.

Kursy na instruktora snowboardu oraz narciarstwa polecamy wszystkim osobom, które doskonale czują się na zimowych stokach i myślą o tym, aby z pasji zrobić swoją kolejną ścieżkę dochodu i profesjonalnie kształcić podopiecznych w bezpiecznej i prawidłowej jeździe. Kończąc szkolenie w AMS, oprócz wiedzy i praktyki otrzymasz również dokumenty, pozwalające Ci na pracę w zawodzie instruktora na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Prywatne kursy, własna szkoła narciarska, dołączenie do zespołu specjalistów – to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, jak potoczy się dalsza ścieżka. Czego się dowiesz na kursach?

Między innymi:

  • Zasady uwzględniające narciarstwo zjazdowe w prowadzeniu zajęć rekreacyjno – sportowych
  • Bezpieczeństwo podczas zajęć
  • Hospitacje zajęć pod okiem wykładowcy
  • Praca z dziećmi i młodzieżą
  • Organizacja wycieczek i zawodów

Na wyżej wymieniony kursy możesz zapisać się klikając tutaj: instruktor narciarstwa oraz instruktor snowboardu.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 05 grudnia 2019

Taping, jako forma leczenia kontuzji

Każda dyscyplina sportu niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji. Bolesne urazy, a także różne dysfunkcje związane z mięśniami i narządami ruchu, to częste przypadłości u osób trenujących intensywnie i systematycznie. Samodzielne uporanie się z problemem często bywa trudne i czasochłonne. Co więcej, może wiązać się z powikłaniami. Na szczęście istnieje skuteczna, bezbolesna i bezpieczna metoda, […]

By / 28 listopada 2019

Jak powinno wyglądać przygotowanie siłowe w Pole Dance?

Stereotypy dotyczące Pole Dance powoli odchodzą do lamusa. Zmienia się postrzeganie tej dyscypliny sportu, co przekłada się na rosnące zainteresowanie zajęciami, a tym samym, zwiększa się także zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów. Jeśli chcesz rozwijać się w tej dziedzinie, warto byś dowiedziała się, jak powinno wyglądać właściwe przygotowanie do treningów. Tak, by zajęcia były skuteczne oraz […]

By / 21 listopada 2019

Przygotuj się do zimowej aktywności

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, liczymy więc że opady śniegu nie zawiodą i miłośnicy narciarstwa oraz snowboardu będę mieli wiele okazji, aby na stokach pokazać swoją miłość do tych sportów i po prostu wyszaleć się w aktywny sposób. Doskonale zdajemy sobię sprawę jednak z tego, że okres od grudnia do marca to nie tylko […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.