Dobry kurs na trenera personalnego, czyli jaki?

Jeżeli właśnie stoisz przed decyzją o zrobieniu kursu na trenera personalnego, zapewne w którymś momencie zaczniesz gubić się w gąszczu informacji na ich temat w sieci. Wychodzi na to, że wszystkie są dobre, to jak wybrać ten jeden dla siebie? I czy właściwie w ogóle jest Ci on potrzebny? Pozwól, że pomogę Ci poukładać to, co już wiesz.

   

Trener w świetle prawa

Prawda jest taka, że od 2013 roku nie jest potrzebny żaden dokument na to, by legalnie wykonywać ten zawód. Tę konieczność zniosła „Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów”, art. 25 oraz „Ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie”, art. 41.3.

Co to oznacza? Podatny grunt na to, by trenerzy personalni zaczęli wyrastać jak grzyby po deszczu. Zwłaszcza, że wraz z rozwojem społecznej świadomości znaczenia kondycji fizycznej, zdrowego stylu życia i mody na bycie „fit” stale rośnie zapotrzebowanie na treningi indywidualne.

Rynek szkoleniowy w rozkwicie

W ofercie edukacyjnej nie ma studiów, które kształcą trenerów personalnych. Tę niszę wypełniają kursy i szkolenia, których rynek prężnie rozwija się w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę i umiejętności. Bingo. Nie na dokument czy certyfikat.

Ale jeśli ukończysz kurs w renomowanej instytucji szkoleniowej, która cieszy się poszanowaniem i szerokim gronem zadowolonych absolwentów, możesz liczyć na to, że na hasło miejsca, w którym ukończyłeś kurs, natychmiast pojawi się skojarzenie z najwyższym poziomem przygotowania i prestiżem w branży.

Jest on także dowodem włożonego trudu we własny rozwój. Ale o czym świadczy tak naprawdę? O tym, że poważnie traktujesz zdrowie swoich klientów i masz poczucie odpowiedzialności za ich dobrostan. O tym, że myślisz o swoim przyszłym zawodzie w kategorii profesjonalisty, a nie amatora. Ukończony kurs daje dowód tego, że dobro przyszłych klientów już na tym etapie jest u Ciebie na pierwszym miejscu. Przejdź do oferty kursów AMS

Znajdź to, czym się wyróżnisz

Tam, gdzie usługa jest popularna i łatwo dostępna, zasada jest jedna. Trzeba się czymś wyróżnić po to, by klient trafił właśnie do Ciebie, a nie pod inny adres. Wybierz zatem taki kurs, na którym będzie maksimum praktyki i nacisk na konkretne umiejętności i rozwiązywanie określonych problemów treningowych. Wyróżnisz się wówczas doskonałym przygotowaniem do reagowania na konkretne (czasem wyjątkowe) przypadki swoich podopiecznych.  

Oczywiście wiedza teoretyczna jest potrzebna, ale ma ona bardziej polegać na przyswojeniu niezbędnego zarysu i wskazaniu źródeł, z których warto korzystać. Dostępna jest w książkach, podręcznikach, czasopismach branżowych i w Internecie. Fachowcy wykwalifikowani w dziedzinie treningu mają Ci pokazać, jak tę wiedzę wykorzystać, zaplanować i przeprowadzić skuteczny trening i jak pracować na spełnienie oczekiwań Twoich przyszłych podopiecznych.

Czego unikać?

Przy wyborze kursu w pierwszej kolejności skreśl ze swojej listy wszelkiego rodzaju kursy on-line. Nie oszukujmy się. To tak, jakby lekarz chciał nauczyć się operować przez skrzynkę mailową. Szkoda czasu i pieniędzy, nawet jeśli są to grosze. Notabene – niewiarygodnie niska cena kursu powinna wzbudzić Twój niepokój. Jakość posiada rozsądną cenę. Stań po drugiej stronie i pomyśl: czy znakomici wykładowcy, którzy posiadają ogromne doświadczenie treningowe, będą pracować za pół darmo? Z pewnością są świadomi swojej wartości.

Chybione są także kursy bez egzaminów. Jeśli dostajesz jedynie dokument niezależnie od obecności na zajęciach i kontroli nabytych umiejętności – sam czujesz, że nie tędy droga. Solidne przygotowanie do pracy trenerskiej oznacza weryfikację wiedzy i predyspozycji. Frekwencja niezdanych egzaminów najlepiej pokazuje, na ile rzetelni i wymagający są wykładowcy. W AMS egzaminy nieodpłatnie zdajesz do skutku. Chcemy mieć pewność, że potrafisz.

Czytaj i pytaj

Poświęć czas i poszukaj w Internecie opinii o wybranym kursie. Nawiąż kontakt przez media społecznościowe z jego absolwentami. Na pewno chętnie podzielą się doświadczeniem. Pytaj o konkrety, o rzeczy, które są dla Ciebie ważne. Zdawkowe „wszystko w porządku, polecam” to trochę za mało, by mieć pogląd na całą ofertę. To, co dla kogoś jest w porządku, dla Ciebie może być nie do przyjęcia.

Podsumujmy w skrócie, co decyduje o tym, że szkolenie na trenera personalnego może być uznane za dobre.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 11 lipca 2019

Fitness, jak ćwiczyć żeby schudnąć

Celem Twojego klienta, jest zrzucenie paru kilogramów, szybkie spalanie tłuszczu, czy dodatkowe ujędrnienie ciała? Warto zacząć od treningu fitness, który może okazać się niezwykle skuteczny. Wiele osób decyduje się na ćwiczenie samodzielnie w domu, ale warto przekonywać wszystkich, że efektywne treningi najlepiej wykonywać z pomocą profesjonalisty. Jako instruktor fitness musisz zdawać sobie sprawę z tego, […]

By / 04 lipca 2019

Fitness sylwetkowy – jak zacząć?

Fitness sylwetkowy to wyjątkowa dyscyplina sportowa, w której główny nacisk kładzie się na estetykę ciała. Ma ona za zadanie stworzyć sylwetkę wysportowaną z proporcjonalną budową, w której mięśnie nie są nadmiernie rozbudowane. Warto przekonać się jak prowadzić tego rodzaju zajęcia, a także jak się do nich odpowiednio przygotować. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy sobie, na czym […]

By / 27 czerwca 2019

Jak prowadzić zajęcia fitness?

Jesteś osobą z zamiłowaniem do sportu? A może chcesz dzielić się swoją pasją i zainteresowaniami z innymi osobami? Jeżeli tak, to doskonałym zajęciem dla Ciebie, jest prowadzenie zajęć aktywnych fizycznie, takich jak fitness. Przychodzą na nie różne osoby, przez są niezwykle ciekawe, jednak konieczne jest zapoznanie się z ich potrzebami i umiejętnościami. Praca jako instruktor […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.