Fitness, jak ćwiczyć żeby schudnąć

Celem Twojego klienta, jest zrzucenie paru kilogramów, szybkie spalanie tłuszczu, czy dodatkowe ujędrnienie ciała? Warto zacząć od treningu fitness, który może okazać się niezwykle skuteczny. Wiele osób decyduje się na ćwiczenie samodzielnie w domu, ale warto przekonywać wszystkich, że efektywne treningi najlepiej wykonywać z pomocą profesjonalisty. Jako instruktor fitness musisz zdawać sobie sprawę z tego, że każdy klient ma inne potrzeby i oczekiwania. Zapewne nie raz zdarzy Ci się układać plan na spalanie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza że otyłość stała się problemem powszechnym, który dotyczy coraz większej grupy osób. Warto więc dowiedzieć się, jak prowadzić zajęcia fitness na odchudzanie, tak by dawał on rzeczywiste efekty.

Jak instruktor fitness może pomóc w odchudzaniu?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale znalezienie w sobie motywacji do ćwiczeń wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. I to właśnie przez brak motywacji wielu osobom nie udaje się osiągnąć wyznaczonego celu, w tym przypadku zrzucenia zbędnych kilogramów. Warto zdecydować się na pomoc instruktora fitness, który doskonale wie, jakie zajęcia pomagają spalać nadmiar tkanki tłuszczowej oraz, w jaki sposób się skutecznie odchudzać. Wiedza instruktora pochodzi z jego doświadczenia zawodowego i życiowego. Często jednak instruktorzy decydują się na przejście przez kurs na instruktora fitness, gdzie dowiadują się, jak prowadzić treningi i jak dostosować ćwiczenia do potrzeb i możliwości określonej osoby. Taki kurs to sposób na zdobycie wiedzy na temat sportu i prowadzenia zajęć grupowych i indywidualnych. Dzięki takim szkoleniom każdy jest w stanie poszerzyć swoją wiedzę, a także zwiększyć doświadczenie. Jeżeli jesteś osobą, która ma pasję do sportu i chce dzielić się nią z innymi, to warto wybrać się na kurs, który daje uprawnienia do wykonywania zawodu. Jego ukończenie jest proste, a dzięki niemu zwiększa się możliwość otrzymania stanowiska pracy w renomowanym klubie sportowym.

Intensywny trening fitness na odchudzanie

Jeżeli Twój klient chce zmniejszyć masę swojego ciała, to na początek konieczne jest ustalenie, jak dużych zmian on potrzebuje. Następnie konieczne jest ustalenie intensywności ćwiczeń. Ustalenie tempa do konkretnej osoby jest bardzo proste. Umiarkowane tempo ćwiczeń, które pozwalają na przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, to takie, które pozwalają na swobodną rozmowę. Jeżeli podczas rozmowy Twój klient nie może złapać oddechu i jest zadyszany, to oznacza to, że praca jego serca jest za szybka, a więc tempo ćwiczeń także. Warto, by klient był zaopatrzony w pulsometr, dzięki czemu możliwe będzie pilnowanie tętna, tak by mieściło się ono w pewnym zakresie. Należy utrzymać tętno w zakresie od sześćdziesięciu pięciu procent do osiemdziesięciu pięciu procent. Tętno maksymalne wylicza się ze wzrostu i wieku osoby ćwiczącej. Tak więc, jeżeli Twój klient ma dwadzieścia pięć lat, to jego maksymalne tętno nie może przekraczać 197. Sumując, do spalania tkanki tłuszczowej konieczne jest utrzymanie tętna na poziomie 126 minimalnie, a maksymalnie do 166.

Jak długo ćwiczyć fitness, by pomagał w  odchudzaniu?

Zarówno Ty, jak i Twój klient możecie zastanawiać się, jak długo powinny trwać ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej. Warto jednak przy tym pamiętać, że tłuszcz, który gromadzi się w organizmie człowieka, jest zapasem energetycznym. Tak więc organizm zaczyna po niego sięgać dopiero po trzydziestu minutach umiarkowanego wysiłku fizycznego. Oznacza to, że spalanie nadmiernych kilogramów rozpocznie się dopiero po półgodzinnym treningu. Każdy instruktor fitness powinien zdawać sobie sprawę z tego, że idealny plan treningowy na spalanie tkanki tłuszczowej powinien zakładać umiarkowane ćwiczenia. Konieczne jest umówienie się na sesje treningowe od trzech do pięciu razy w tygodniu. A co więcej, każdy trening powinien trwać od czterdziestu do sześćdziesięciu minut. W ten sposób plan treningowy fitness, który zostanie przez Ciebie ułożony, będzie dawał rzeczywiste efekty, które będą widoczne już po kilku tygodniach.

Walcz z nudą na fitnessie

Nuda to wróg numer jeden dla motywacji. Jeżeli więc ćwiczenia są monotonne, a każdy trening wygląda tak samo, wiele osób straci chęć do ćwiczeń. Zarówno jako doświadczony, jak i początkujący instruktor fitness koniecznie dbaj o to, by na każdych zajęciach na odchudzanie pojawiły się nowości. Może to być drobna zmiana w ćwiczeniach, tempie, intensywności lub muzyce. Każda zmiana będzie ciekawa i sprawi, że klient na nowo poczuje chęć do treningu i walki o swoje ciało. Naprawdę nie trzeba wiele, by trening stał się przyjemnością. Pamiętaj jednak, by nie zmieniać wszystkich ćwiczeń od razu, ponieważ ich skuteczność znacząco się zmniejszy.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 19 września 2019

Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak dbać o prawidłową postawę ciała

Siedzący tryb życia, wielogodzinna praca za biurkiem czy przed ekranem komputera to codzienność wielu z nas. Wszystko to prowadzi do ograniczenia aktywności ruchowej do minimum. To właśnie dlatego bóle pleców stały się prawdziwą zmorą ludzkości. Efektem spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej, są narastające problemy z bólem pleców, karku, odcinka lędźwiowego kręgosłupa, krążeniem krwi oraz […]

By / 12 września 2019

Jak wybrać dobry kurs na instruktora fitness? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę!

Branża fitness w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Ma to oczywiście związek z rosnącą świadomością naszych rodaków na temat wpływu aktywności fizycznej oraz dobrze zbilansowanej diety na stan zdrowia, samopoczucia oraz ogólnej kondycji. Naturalnym efektem popularyzacji sportu wśród Polaków jest rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów fitness. Dlatego też jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne […]

By / 05 września 2019

Cross czy siłowy, który trening przynosi lepsze efekty?

Oba wymienione treningi należą do grupy ćwiczeń wytrzymałościowo – siłowych, jednak różnice pomiędzy nimi są zasadnicze. O tym, który z nich przyniesie Ci lepsze rezultaty, decyduje cel, jaki sobie wyznaczyłeś. Zacznijmy jednak od początku i wyjaśnijmy sobie, czym tak naprawdę jest cross trening, a czym trening siłowy. Zasady cross treningu Cross trening to niezwykle intensywna […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.