fbpx

Relacja z kursu trenera personalnego

W dzisiejszym wpisie pokażemy opis wrażeń, planu zajęć i doświadczeń, sporządzony przez naszego kursanta, uczestnika jednego z organizowanych przez nas kursów na trenera personalnego.

Relacja

Kurs odbył się we Wrocławiu w dniach 15-21.07.2019. Grupa obejmowała 20 kursantów z których wszyscy ukończyli kurs i zdali egzamin końcowy. Udział w takim kursie to niesamowita przygoda, możliwość poznania nowych ludzi, obcowanie z doświadczonymi wykładowcami i świetna forma zdobywania wiedzy. Po pierwsze teoria i konkretne zastosowania w praktyce. Dlatego kurs składa się z głównie z zajęć praktycznych. Wynosi się po nim niesamowicie ogromną wiedzę, która jest potrzebna do pracy w zawodzie trenera personalnego. Oczywiście nie jest to tylko kurs dla osób, które chcą pracować w zawodzie lecz również dla osób, które szukają nowej wiedzy i poszerzenia horyzontów. Na kursie, na którym byłem i z powodzeniem zdałem egzaminem były osoby, które nie chciały na razie pracować w zawodzie. Te osoby chciały zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz nowe praktyczne umiejętności. Dodatkowo zdały również egzamin co pozwoli im w przyszłości jeśli będą miały taką ochotę pracować jako trenerzy personalni.
Każdy kurs składa się z tych samych modułów i zawiera taką samą wiedzę. Bez znaczenia czy jest to kurs tygodniowy czy weekendowy. Ja uczestniczyłem w kursie tygodniowym i właśnie o nim opowiem.

Poniedziałek

Pierwszego dnia spotkaliśmy się na zajęciach w formie wykładu z podstaw dietetyki. Wśród kursantów były osoby związane ze światem fitness oraz takie, które jedynie o nim słyszały. Każdy przyszedł z inną widzą lecz wiedza została nam przekazana w sposób prosty i przystępny. Wszyscy wynieśli coś po pierwszym dniu i z pewnością przyda to się każdemu w życiu codziennym. Zdobyliśmy wiedzę nie tylko z podstaw żywienia lecz również z suplementacji, planów żywieniowych dla osób aktywnych, rodzajów diet oraz wiedzę w jaki sposób przeprowadzać wywiad z klientem i jakich nawyków żywieniowych go uczyć.

Wtorek

Kolejnego dnia uczyliśmy się metodyki treningu siłowego. Zdobyliśmy wiedzę jak wykonywać dane ćwiczenia i w jaki sposób są one przydatne przy rozwoju danych grup mięśniowych. Omówiliśmy trzy podstawowe ćwiczenia siłowe czyli przysiad ze sztangą oraz jego rodzaje i wariacje, martwy ciąg i trzy jego sposoby wykonania oraz wyciskanie sztangi leżąc. Są to podstawowe ćwiczenia wielostawowe wchodzące w skład trójboju siłowego. Dodatkowo nauczyliśmy się wielu ćwiczeń akcesoryjnych.

Środa / Czwartek

Trzeciego dnia udaliśmy się do BRIDGE NATION CROSSFIT gdzie spędziliśmy dwa dni na treningu funkcjonalnym oraz jego metodyce z elementami cross i wykładach z zajęć programowania treningu funkcjonalnego. Spędziliśmy tam bardzo aktywne dwa dni gdzie poza wiedzą teoretyczną uczyliśmy się nowych ćwiczeń, poprawności ich wykonywania oraz zastosowania w pracy z klientem. Dodatkowo każdy zdobył wiedzę i umiejętności, które może wykorzystać we własnym treningu począwszy od rozgrzewki i poprawy mobilności aż po ćwiczenia robocze. Było to niesamowite doświadczenie, które z pewnością każdy zapamięta na długo. Zajęcia kończyliśmy treningiem funkcjonalnym gdzie każdy trenował na miarę swoich możliwości.

Piątek

Piątego dnia mieliśmy możliwość odpoczęcia po dwóch dniach treningów i spotkaliśmy się w Fitness Academy Juliper gdzie uczyliśmy się z zakresu metodyki planowania i programowania treningowego. Zdobyliśmy wiedzę jak przeprowadzać wywiad z klientem, jak sprawdzić jego mobilność, możliwości i predyspozycje treningowe. Dowiedzieliśmy się jakie plany treningowe układać w celu osiągnięcia założeń klienta. Jak motywować klienta i jaką relacje z nim utrzymywać. Nauczyliśmy się stosowania artykułu FMS, jest to ocena wzorców ruchowych i ocena motoryczna składająca się z siedmiu podstawowych testów. Mają one na celu sprawdzić i wychwycić najsłabsze ogniwo w łańcuchu kinematycznym, od ćwiczącego wymagane jest zachowanie balansu, mobilności, elastyczności oraz stabilizacji. Dzięki takiej ocenie możemy tworzyć programy treningowe pod predyspozycje każdego klienta lub zdiagnozować u niego problem wymagający specjalistycznej pomocy medycznej. Każdy z tych zajęć wyniósł wiedzę potrzebną do ułożenia i przeprowadzenia poprawnego treningu. Oczywiście przez kilka godzin uczyliśmy się wielu zagadnień takich jak: aktywacja mięśniowa, wysiłek tlenowy i beztlenowy, jak podkręcać metabolizm, czym jest hipertrofia, szybkość syntezy białek tempo treningowe, rodzaje periodyzacji i wiele innych ciekawych i przydatnych zagadnień.

Sobota

W sobotę czyli 6 dnia kursu trenera personalnego uczyliśmy się z zakresu podstaw mobility i treningu medycznego. Dowiedzieliśmy się jak pracować z klientami, którzy mają ograniczenia oraz z klientami po kontuzjach. Jaką jednostkę treningową wybrać, jakie ćwiczenia dobierać i jak ważne i kluczowe jest mobilizowanie mięśni. Nauczyliśmy się o poprawie stabilności, mobilności oraz przygotowaniu organizmu do wysiłku. Dodatkowo uczyliśmy się analizy sylwetki, wad postawy oraz niwelowania ograniczeń ruchowych. Nauczyliśmy się stosowania narzędzi treningowych takich jak: rollery, piłki i gumy. Dowiedzieliśmy się jak rolować i jak rozbijać punkty spustowe. Jest to oczywiście wielki skrót i przedstawienie najważniejszych zagadnień omawianych na kursie.

Niedziela

Ostatniego dnia spotkaliśmy się wszyscy na siłowni Fitness Academy gdzie odbył się egzamin. Podzieliliśmy się na grupy i byliśmy egzaminowani trójkami. Jedna osoba wdawała się w rolę trenera a druga w klienta. Zadaniem trenera było nauczenie klienta ćwiczenia podanego przez egzaminatora. Dodatkowo egzaminator zadawał pytania teoretyczne z zakresu poprawy mobilności oraz innych zagadnień omawianych na kursie. Grupy były trzy osobowe zatem jedna osoba była trenerem druga klientem a trzecia pod okiem egzaminatora oceniała poprawność pracy trenera. Następnie dokonywana była zamiana ról i każdy musiał pokazać swoje umiejętności trenerskie na innych ćwiczeniach. Egzamin nie był stresującym wypełnianiem testu lecz przyjemną formą pokazania swoich umiejętności i wiedzy zdobytej na kursie. Każdemu udało się zdać.

Taki kurs to nie tylko forma zdobycia uprawnień lecz również niesamowita możliwość poszerzenia swojej wiedzy, poznania ciekawych ludzi, poprawy własnych umiejętności treningowych i nauki w bardzo przyjemnej formie. Podział wiedzy na moduły był świetny, dzięki niemu nikomu nie mieszała się zdobyta wiedza. Każdego dnia uczyliśmy się czegoś nowego. Nawet osoby doświadczone, żyjące światem fitness dowiedziały się ciekawych rzeczy. Bez wątpienia jest to kurs dla każdego. Nawet jeśli nie czujemy się na siłach aby prowadzić klientów bądź nie chcemy tego robić możemy udać się na kurs aby zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne do własnego rozwoju, użyteczne we własnym treningu, programowaniu, dietetyce i wielu innych zagadnieniach. Kurs był prowadzony przez wyspecjalizowaną kadrę, sportowców, wykładowców, dietetyków oraz doświadczonych zawodników, którzy dzielili się pozytywną energią, wiedzą i doświadczeniem. Atmosfera była cudowna dzięki czemu nauka przychodziła każdemu z łatwością. Serdecznie polecam kurs na trenera personalnego prowadzony w Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. Zdobyłem na nim ogromną wiedzę i przygotowałem się do pracy w zawodzie jako trener personalny. Dzięki przewadze zajęć praktycznych nad teoretycznymi nauczyłem się zaskakująco dużo. Zdany egzamin, zdobycie uprawnień i certyfikatu w dwóch językach pozwoliło mi na prace na terenie całej Europy. Z pewnością zgłoszę się do AMS-u na dodatkowe szkolenia dzięki którym jeszcze bardziej poszerzę swoją wiedzę. Z całego serca polecam wszystkim AMS oraz kursy i szkolenia jakie organizują!

Tak opisuje nasz kurs jeden z kursantów. Dziękujemy mu za podzielenie się swoimi przeżyciami i odczuciami, życzymy wszystkiego najlepszego. Jak wcześniej zostało wspomniane kurs jest dla każdego i wszyscy kursanci poradzą sobie ze zdobywaną wiedzą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, kursem trenera personalnego oraz innymi kursami i szkoleniami.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 12 grudnia 2019

NOWOŚĆ! Praktyki po kursie trenera personalnego!

O tym, że wykwalifikowany trener personalny jest wszechstronnym specjalistą, dobrze przygotowanym do pracy z klientami zapewne już wiecie. Wiecie także, że trener to nie tylko osoba wyspecjalizowana w jednej dziedzinie sportu, a trening personalny nie jest jedynie zestawem odpowiednio ułożonych ćwiczeń, ale obejmuje również wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii oraz umiejętności pedagogiczne. Dlatego, jeśli planujecie […]

By / 05 grudnia 2019

Taping, jako forma leczenia kontuzji

Każda dyscyplina sportu niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji. Bolesne urazy, a także różne dysfunkcje związane z mięśniami i narządami ruchu, to częste przypadłości u osób trenujących intensywnie i systematycznie. Samodzielne uporanie się z problemem często bywa trudne i czasochłonne. Co więcej, może wiązać się z powikłaniami. Na szczęście istnieje skuteczna, bezbolesna i bezpieczna metoda, […]

By / 28 listopada 2019

Jak powinno wyglądać przygotowanie siłowe w Pole Dance?

Stereotypy dotyczące Pole Dance powoli odchodzą do lamusa. Zmienia się postrzeganie tej dyscypliny sportu, co przekłada się na rosnące zainteresowanie zajęciami, a tym samym, zwiększa się także zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów. Jeśli chcesz rozwijać się w tej dziedzinie, warto byś dowiedziała się, jak powinno wyglądać właściwe przygotowanie do treningów. Tak, by zajęcia były skuteczne oraz […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.