Instruktor siłowni – otwórz się na nowe możliwości

Jak już zapewne wiesz, praca na siłowni w charakterze instruktora fitness czy trenera personalnego, wymaga nieustannego doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania kwalifikacji. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, dlatego bież udział w kolejnych szkoleniach i nigdy nie spoczywaj na laurach.

Musisz ciężko pracować i korzystać ze wszystkich dostępnych rozwiązań. Tylko dzięki takim działaniom osiągniesz prawdziwy sukces i poczujesz smak spełnienia zawodowego oraz satysfakcji. Pamiętaj, że Twoja wiedza, doświadczenie i umiejętności są dla wielu podopiecznych gwarancją świadomego i bezpiecznego treningu. Dlatego nigdy się nie poddawaj, pracuj i bądź inspiracją dla innych.

Kurs instruktora siłowni to nowość na polskim rynku, która może być dla Ciebie kolejnym ważnym krokiem na milowej drodze do sukcesu. Przygotowaliśmy to szkolenie z myślą o ludziach takich jak Ty, czyli osobach, które chcą pracować w klubie fitness lub już to robią, ale pragną poszerzyć lub usystematyzować swoją wiedzę zdobywając kolejny certyfikat o zasięgu międzynarodowym. Dowiedz się zatem, jakie obowiązki ma instruktor siłowni i co zyskasz, biorąc udział w naszym szkoleniu.

Kim tak naprawdę jest instruktor siłowni?

Instruktor siłowni pełni bardzo ważną funkcję w każdym klubie sportowym lub siłowni. Odpowiada bowiem za pierwszy kontakt z klientem, budowanie wzajemnych relacji i zaufania, a także dobór i prezentację różnego rodzaju ćwiczeń, ale nie tylko. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest pełen zakres jego obowiązków, wyjaśniamy:

 • Popularyzowanie aktywności fizycznej oraz skuteczne motywowanie do działania;
 • Prowadzenie konsultacji trenerskich;
 • Prowadzenie indywidualnych zajęć oraz nadzór nad treningami i postępami;
 • Doradztwo w zakresie diety oraz suplementacji;
 • Dbanie o porządek na sali ćwiczeń oraz kontrola nad sprawnością techniczną sprzętu na siłowni.

Można pokusić się o stwierdzenie, że instruktor siłowni to trener oraz gospodarz sali w jednym, dlatego decydując się na taką pracę, musisz być przygotowany na różne sytuacje. Jednak jeśli jesteś otwarty na nowości i lubisz kontakt z ludźmi, ta praca z pewnością da Ci mnóstwo radości i satysfakcji. Jednak same cechy charakteru i chęci nie wystarczą do podjęcia pracy w tym zawodzie. Dowiedz się, jakie kryteria musisz spełnić, by dostać dobrze płatny etat na stanowisku Gym Instructor:

 • Ukończone kursy i szkolenia, poparte odpowiednią dokumentacją;
 • Biegła znajomość sprzętu oraz zagadnień z zakresu fitness i dietetyki;
 • Samodyscyplina i dobra organizacja pracy;
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem.

Czego nauczysz się w trakcie szkolenia?

Oferowany przez nas kurs to potężna dawka wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Wiemy, że praktyka czyni mistrza, dlatego 2/3 czasu spędzisz z nami na siłowni, ucząc się nowych rzeczy i doskonaląc już zdobyte umiejętności. Szkolenie tego typu jest jednym z najobszerniejszych i najbardziej zaawansowanych merytorycznie kursów, jakie znajdziesz na polskim rynku, bowiem składa się aż z 6 modułów. Poznasz na nich m.in.:

 • Metodykę pracy instruktora siłowni;
 • Metodykę treningu siłowego;
 • Metodykę planowania i programowania treningowego;
 • Podstawy mobility oraz treningu medycznego;
 • Metodykę treningu funkcjonalnego z elementami cross treningu;
 • Podstawy dietetyki.

Jednym słowem kurs instruktora siłowni to połączenie kilku podstawowych szkoleń w jedno. W ciągu 63 wspólnie spędzonych z nami godzin poznasz wszystkie zagadnienia niezbędne dopodjęcia pracy na tym stanowisku. Co więcej, nasz kurs będzie doskonałym uzupełnieniem kwalifikacji uzyskanych podczas wcześniejszych szkoleń.

Kurs instruktora siłowni – jakie możliwości przed Tobą otworzy

Możesz być pewny, że proponowany przez nas program zajęć został przygotowany przez najlepszych specjalistów, autorytety ze świata sportu zawodowego z licznymi, międzynarodowymi osiągnięciami. Choć wiele będą od Ciebie wymagać, stworzą jednocześnie niepowtarzalną atmosferę, która da Ci mnóstwo energii i motywacji do dalszej pracy. Przekazują wiedzę efektywnie, dlatego zdobyte umiejętności pozwolą Ci zdobyć dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 12 września 2019

Jak wybrać dobry kurs na instruktora fitness? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę!

Branża fitness w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Ma to oczywiście związek z rosnącą świadomością naszych rodaków na temat wpływu aktywności fizycznej oraz dobrze zbilansowanej diety na stan zdrowia, samopoczucia oraz ogólnej kondycji. Naturalnym efektem popularyzacji sportu wśród Polaków jest rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów fitness. Dlatego też jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne […]

By / 05 września 2019

Cross czy siłowy, który trening przynosi lepsze efekty?

Oba wymienione treningi należą do grupy ćwiczeń wytrzymałościowo – siłowych, jednak różnice pomiędzy nimi są zasadnicze. O tym, który z nich przyniesie Ci lepsze rezultaty, decyduje cel, jaki sobie wyznaczyłeś. Zacznijmy jednak od początku i wyjaśnijmy sobie, czym tak naprawdę jest cross trening, a czym trening siłowy. Zasady cross treningu Cross trening to niezwykle intensywna […]

By / 29 sierpnia 2019

Instruktor siłowni – otwórz się na nowe możliwości

Jak już zapewne wiesz, praca na siłowni w charakterze instruktora fitness czy trenera personalnego, wymaga nieustannego doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania kwalifikacji. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, dlatego bież udział w kolejnych szkoleniach i nigdy nie spoczywaj na laurach. Musisz ciężko pracować i korzystać ze wszystkich dostępnych rozwiązań. Tylko dzięki takim działaniom osiągniesz […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.