Instruktor siłowni – otwórz się na nowe możliwości

Jak już zapewne wiesz, praca na siłowni w charakterze instruktora fitness czy trenera personalnego, wymaga nieustannego doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania kwalifikacji. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, dlatego bież udział w kolejnych szkoleniach i nigdy nie spoczywaj na laurach.

Musisz ciężko pracować i korzystać ze wszystkich dostępnych rozwiązań. Tylko dzięki takim działaniom osiągniesz prawdziwy sukces i poczujesz smak spełnienia zawodowego oraz satysfakcji. Pamiętaj, że Twoja wiedza, doświadczenie i umiejętności są dla wielu podopiecznych gwarancją świadomego i bezpiecznego treningu. Dlatego nigdy się nie poddawaj, pracuj i bądź inspiracją dla innych.

Kurs instruktora siłowni to nowość na polskim rynku, która może być dla Ciebie kolejnym ważnym krokiem na milowej drodze do sukcesu. Przygotowaliśmy to szkolenie z myślą o ludziach takich jak Ty, czyli osobach, które chcą pracować w klubie fitness lub już to robią, ale pragną poszerzyć lub usystematyzować swoją wiedzę zdobywając kolejny certyfikat o zasięgu międzynarodowym. Dowiedz się zatem, jakie obowiązki ma instruktor siłowni i co zyskasz, biorąc udział w naszym szkoleniu.

Kim tak naprawdę jest instruktor siłowni?

Instruktor siłowni pełni bardzo ważną funkcję w każdym klubie sportowym lub siłowni. Odpowiada bowiem za pierwszy kontakt z klientem, budowanie wzajemnych relacji i zaufania, a także dobór i prezentację różnego rodzaju ćwiczeń, ale nie tylko. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest pełen zakres jego obowiązków, wyjaśniamy:

 • Popularyzowanie aktywności fizycznej oraz skuteczne motywowanie do działania;
 • Prowadzenie konsultacji trenerskich;
 • Prowadzenie indywidualnych zajęć oraz nadzór nad treningami i postępami;
 • Doradztwo w zakresie diety oraz suplementacji;
 • Dbanie o porządek na sali ćwiczeń oraz kontrola nad sprawnością techniczną sprzętu na siłowni.

Można pokusić się o stwierdzenie, że instruktor siłowni to trener oraz gospodarz sali w jednym, dlatego decydując się na taką pracę, musisz być przygotowany na różne sytuacje. Jednak jeśli jesteś otwarty na nowości i lubisz kontakt z ludźmi, ta praca z pewnością da Ci mnóstwo radości i satysfakcji. Jednak same cechy charakteru i chęci nie wystarczą do podjęcia pracy w tym zawodzie. Dowiedz się, jakie kryteria musisz spełnić, by dostać dobrze płatny etat na stanowisku Gym Instructor:

 • Ukończone kursy i szkolenia, poparte odpowiednią dokumentacją;
 • Biegła znajomość sprzętu oraz zagadnień z zakresu fitness i dietetyki;
 • Samodyscyplina i dobra organizacja pracy;
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem.

Czego nauczysz się w trakcie szkolenia?

Oferowany przez nas kurs to potężna dawka wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Wiemy, że praktyka czyni mistrza, dlatego 2/3 czasu spędzisz z nami na siłowni, ucząc się nowych rzeczy i doskonaląc już zdobyte umiejętności. Szkolenie tego typu jest jednym z najobszerniejszych i najbardziej zaawansowanych merytorycznie kursów, jakie znajdziesz na polskim rynku, bowiem składa się aż z 6 modułów. Poznasz na nich m.in.:

 • Metodykę pracy instruktora siłowni;
 • Metodykę treningu siłowego;
 • Metodykę planowania i programowania treningowego;
 • Podstawy mobility oraz treningu medycznego;
 • Metodykę treningu funkcjonalnego z elementami cross treningu;
 • Podstawy dietetyki.

Jednym słowem kurs instruktora siłowni to połączenie kilku podstawowych szkoleń w jedno. W ciągu 63 wspólnie spędzonych z nami godzin poznasz wszystkie zagadnienia niezbędne dopodjęcia pracy na tym stanowisku. Co więcej, nasz kurs będzie doskonałym uzupełnieniem kwalifikacji uzyskanych podczas wcześniejszych szkoleń.

Kurs instruktora siłowni – jakie możliwości przed Tobą otworzy

Możesz być pewny, że proponowany przez nas program zajęć został przygotowany przez najlepszych specjalistów, autorytety ze świata sportu zawodowego z licznymi, międzynarodowymi osiągnięciami. Choć wiele będą od Ciebie wymagać, stworzą jednocześnie niepowtarzalną atmosferę, która da Ci mnóstwo energii i motywacji do dalszej pracy. Przekazują wiedzę efektywnie, dlatego zdobyte umiejętności pozwolą Ci zdobyć dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 14 listopada 2019

Instruktor tańca – co warto wiedzieć, aby rozpocząć pracę w tym zawodzie

Lubisz słuchać muzyki, a z każdym jej dźwiękiem Twoje biodra, nogi i całe ciało rwą się do tańca? Łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi i lubisz z nimi pracować? A może by tak zacząć zarabiać na tym, co sprawia ci przyjemność i zostać instruktorem tańca? Instruktor tańca – zawód Zadaniem instruktora tańca jest przekazanie w różnorodny […]

By / 07 listopada 2019

Które kursy cieszą się największą popularnością?

Akademia Mistrzostwa Sportowego nieustannie od 2011 stawia sobie za cel najwyższą jakość szkolenia zainteresowanych kursantów, niezależnie od tego jaką dziedzinę wybierze klient, a lista jest bardzo długa! Chcąc stale się rozwijać, umożliwiamy klientom dostęp do szkoleń z coraz większej ilości dyscyplin sportowych. Na stronie głównej naszego serwisu widoczne jest ponad 10 propozycji kursów (między innymi […]

By / 31 października 2019

Sztuka skutecznej motywacji

Spadek motywacji i niechęć do dalszych treningów u podopiecznych to problem, z którym jako instruktor zapewne mierzysz się na co dzień. Dlatego też musisz wiedzieć, że brak ochoty na aktywność fizyczną może mieć wiele różnych przyczyn. Co więcej, z własnego doświadczenia powinieneś wiedzieć, że siła motywacji jest zmienna jak krzywa na wykresie i dotyczy każdej […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Skarbowców 23a
budynek B2, pok. 319
53-025 Wrocław

pn-pt 9:00 - 14:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

Napisz do nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.