fbpx

Jak wybrać dobry kurs na instruktora fitness? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę!

Branża fitness w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Ma to oczywiście związek z rosnącą świadomością naszych rodaków na temat wpływu aktywności fizycznej oraz dobrze zbilansowanej diety na stan zdrowia, samopoczucia oraz ogólnej kondycji.

Naturalnym efektem popularyzacji sportu wśród Polaków jest rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych instruktorów fitness. Dlatego też jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne placówki dydaktyczne oferujące edukację w tym właśnie kierunku, a jak wiadomo każdy aspirujący instruktor fitness, tak jak i Ty, chce być najlepszy w swoim fachu, chce się rozwijać, zdobywać wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Co to oznacza? Oznacza to rozpoczęcie poszukiwań odpowiednich instytucji, kursów, szkoleń czy warsztatów.

Jednak nie wszystkie szkoły oferują zajęcia na satysfakcjonującym poziomie. W efekcie zdobywa się kolejny, bezwartościowy papier zamiast praktycznych umiejętności. Jak zatem nie zgubić się w gąszczu ofert i nie dać się nabić w butelkę? Czym należy się kierować podczas wyboru kursu? Przeczytaj nasze wskazówki, wybierz mądrze i inwestuj w swój rozwój osobisty i zawodowy!

Podnoś swoje kompetencje – zapisz się na kurs!

Zawód instruktora fitness jest bardzo wymagający, dlatego, jeśli chcesz odnieść sukces, musisz być aktywny fizycznie i nieustannie poszerzać swoją wiedzę z zakresu anatomii oraz fizjologii człowieka. Przyda Ci się także znajomość podstaw dietetyki oraz umiejętność układania indywidualnych i grupowych treningów czy choreografii. Musisz wiedzieć, jak pracować z ludźmi, by przyciągać ich do siebie. Jak więc powinna wyglądać struktura kursu, by był on przydatny i skuteczny? Powinien składać się z 2 części:

  • Część teoretyczna – nie powinna przekraczać 1/3 czasu całego kursu, to bardzo istotne. Teoria to oczywiście solidny fundament, ale pamiętaj, że to podczas zajęć praktycznych nauczysz się najwięcej. Czego dowiesz się podczas wykładów? Przede wszystkim zdobędziesz informacje z podstaw anatomii funkcjonalnej, fizjologii wysiłku i diety, a także wiedzę z zakresu przebiegu treningu. Dokonując wyboru szkolenia, unikaj dużych ilości suchej wiedzy, stawiaj na praktykę.
  • Część praktyczna z elementami samodzielnego prowadzenia treningu – ta część kursu jest najważniejsza, dlatego powinna zajmować ponad połowę czasu przewidzianego na cały kurs. W trakcie takich zajęć nauczysz się: podstawowych kroków, ruchów i technik aerobowych, pracować z muzyką, układać choreografie, a także poprowadzisz swoje pierwsze zajęcia z grupą.

Sprawdź naszą propozycję: kurs instruktora fitness

Ucz się od najlepszych!

Choć brzmi to banalnie, prawdą jest, że w świecie spotu najwięcej nauczysz się od osób, które mogą pochwalić się osiągnięciami w danej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że nie tracisz czasu, tylko zdobywasz umiejętności, które wykorzystasz w swojej drodze na szczyt. Dlatego właśnie warto sprawdzać, kto na kursie będzie prowadził zajęcia.

Dobry szkoleniowiec, który ma doświadczenie poparte sukcesami, bez problemu odpowie na Twoje pytania, ponadto, niemal od ręki zaproponuje rozwiązanie dla typowych przypadków w fitnessie. Co więcej, w trakcie kursu na bieżąco będzie korygował wszystkie błędy, które popełnisz w trakcie wykonywania ćwiczeń. To bardzo ważne – jeśli chcesz się uczyć, ucz się od najlepszych!

Poznaj naszą kadrę:

Wioletta Jabłońska – https://www.ams.edu.pl/trenerzy/wioletta-jablonska/

Łukasz Sokołowski – https://www.ams.edu.pl/trenerzy/lukasz-sokolowski/

Nie bój się wychodzić poza strefę swojego komfortu

Jeśli naprawdę chcesz się rozwijać, musisz pokonywać swoje słabości, walczyć ze strachem i poszerzać horyzonty, a będzie to możliwe tylko wtedy, gdy przekroczysz granice swojego komfortu. Na początku będziesz miał wątpliwości, obawy, poczujesz chęć rezygnacji – to zupełnie naturalne. Z czasem jednak staniesz się pewniejszy siebie, bardziej świadomy i będziesz potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji.

Podsumowując, nie tak łatwo wybrać dobry kurs na instruktora fitness. Trzeba zweryfikować kilka informacji przed wysłaniem zgłoszenia. Pamiętaj jednak o 3 podstawowych zasadach:

Po pierwsze: sprawdź ramowy plan kursu i wybierz ten, w którym przeważają zajęcia praktyczne;

Po drugie: sprawdź kadrę wykładowców i ucz się od autorytetów z dziedziny fitness;

Po trzecie: walcz ze swoimi słabościami i ograniczeniami, nie bój się przekraczać granic.

Jeśli czujesz, że fitness to Twój świat, dąż do realizacji marzeń – pracuj ciężko, kształć się, zdobywaj nowe umiejętności i zacznij pracę w renomowanym klubie sportowym.

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.